Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

problema cu un asociat.

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
popa84silviu

popa84silviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 02.08.2007
Am facut gresala sa deschid o firma impreuna cu cineva 50 % - 50 % de anul trecut el si-a deschis o alta firma tot de transport pe care a cump. un cap tractor in iarna am facut o intelegere verbala cum ca,  o sa ii cedez semiremorca ce o detinem in firma deschisa impreuna eu la randul meu sa raman cu capul tractor.
      Am facut gresala sa fac un credit si sa cumpar o semiremorca pe firma in speranta ca, pana o inmatriculez si o inreg. in conta. acum omul se intoarce si incearca sa forteze nota sa pretinda si cota din semiremorca cumparata din bani mei(pot dovedi prin creditul facut pe pers. fizica)

Acum el tot ameninta si incearca sa obtina cat mai mult din SC. deschis impreuna. Problema mea e cum pot sa ii dau semiremiremorca cumparata  impreuna si diferenta de bani din ce mai avem de incasat. Are vre-o sansa legal sa aibe pretenti la bunul cumparat de  mine pe firma ?

Multumesc pentru intelegere.

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
cand spui "am cumparat pe firma", inseamna ca te-ai dus cu banii cash, ai platit si ai cerut sa-ti dea factura pe care sa fie trecuta, la "Cumparator", firma?
in afara de faptul ca in perioada aia tu, persoana fizica, ai luat un credit, mai exista vreo dovada ca banii aia proveneau de la tine?
ai facut vreun act cum ca imprumuti firma cu suma aia?


ar fi bine sa discuti cu un avocat, la care sa te duci cu toate actele si dovezile.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate