Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Retea Intre Linux si Win XP

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Crash

Crash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,066
  • Înscris: 27.08.2002

Flaber, on Apr 3 2005, 11:15, said:

:w00t: ... Multumesk foarte mult "Crash" ... a mers super ce ai zis tu.. exact... dar numai ca trebuia scris IPTABLES cu litere mici :D oricum mi`am dat seama... multumesk inca o data...!

..a sa nu uit.. si le "multumesk" si celor care .. rad de mine pe forum... stiu ei care .. si le dau un mik sfat .. sa lase smechereala deoparte si .. sa se puna pe invatat ... ca numai tupeu e de el..!

pa... multumesk..!  :kisstogether:

<{POST_SNAPBACK}>



merge si cum am spus dar trebuia de genul $IPTABLES......

restul.....ce am spus mai sus este valabil pt oricine are o distributie cu iptables........trebuie doar sa scrieti care este placa de retea interna/externa(eth0/eth1) si cale spre iptables(/sbin sau /usr/sbin)

ATENTIE acest script sharuieste conexiunea de internet.......insa aveti si nevoie de alte reguli pt. a bloca accesul celor din exterior asupra unor servicii ce ruleaza pe acest computer(cum ar fi blocarea accesului la http/share-uri/pop3.....)

#20
porumbelul_alb

porumbelul_alb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 03.02.2006
Si ne poti spune si acele reguli pentru a bloca accesul din exterior la aceste servicii? Te rog mult

#21
AZOMISS

AZOMISS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 23.05.2006

View Postmufă, on Apr 2 2005, 16:52, said:

Stau sa ma intreb de ce toti cer sfaturi urgente? Chiar nu mai exista rabdare in lume?


Pentru ca multi(si asta din pacate) se arunca in chestii pe care nu le stapanesc fara sa se informeze in prealabil.

#22
infernal

infernal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 11.01.2006
Dupa ce ca nu stie sa scrie romaneste mai are si tupeu sa comenteze aiurea.
Daca ii dadeam solutie : rm -rf / zicea ca e Linux-ul de vina.

Edited by infernal, 21 February 2007 - 19:20.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate