Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Zodia Capricorn

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#19
pretty_woman

pretty_woman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 16.06.2007

View Postdezertorul_nike_2, on 9th July 2009, 08:08, said:

Eu sunt Capricorn si sunt mandru de zodia mea :D

de curiozitate de ce esti mandru? conteaza daca esti capricorn sau scorpion (de ex)?  :lol:

#20
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 22.04.2009
mi-e nu mi se potriveste mai deloc descrierea zodiei.... eu nu ma pic de rabdare, rad mai din orice, sunt cel mai optimist om pe care-l stiu si las pe maine ce pot face azi :D

#21
Sugus

Sugus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 19.01.2007
saraca mea zodie...ma face sa regret ca sunt nascut in "ea".

Sunt capricorn,si uneori sunt mandru de lucrul asta.
Da,noi,caprarii avem un simt al realitatii foarte foarte foarte deschis.
Uneori,ne consideram tare,da tare superiori.
Suntem si plictisitori.
Dar suntem seriosi si practici,si de obicei facuti pentru a fi sefi(vezi cazul Armin Van Buuren)

#22
risuka

risuka

    Gheparduta pufoasa

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,171
  • Înscris: 22.06.2007

View Postsitto, on 15th June 2009, 17:14, said:

stati asa nu dati cu parul, capricornul este cel mai serios om din lumea asta. chiar daca nu e foarte vesel, stie sa aprecieze o gluma, are multe, multe calitati
:huh:
Eu nu prea pot sa stau serioasa :lol:

View PostSugus, on 19th July 2009, 02:42, said:

Uneori,ne consideram tare,da tare superiori.
Suntem si plictisitori.
Incep sa ma intreb daca nu cumva mi-au trecut ai mei gresit data nasterii :scratchchin:

#23
valy1965

valy1965

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 17.07.2005

View Postpretty_woman, on 8th July 2009, 15:29, said:

care e problema ta ca s-a facut topicul asta SPF? nu crezi in zodii ?:)

Zodia Capricorn 21 decembrie - 19 ianuarie
.......................................
Relatii între zodia Capricorn si alte zodii

    * Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Taur, Fecioara
    * Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Berbec, Rac, Balanta
    * Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Balanta
    * Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Berbec
    * Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Varsator
    * Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Rac
    * Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Taur
    * Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Fecioara, Sagetator

.............................
GOGOSI


View Postroua, on 27th May 2009, 21:59, said:

A, e una din favoritele mele. Majoritatea colaboratorilor mei profesional vorbind sunt capricorni, foarte seriosi in general si practici. Imi plac  :lol:
:kisstogether:

Edited by valy1965, 26 July 2009 - 19:02.


#24
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

View Postvaly1965, on 26th July 2009, 19:56, said:

GOGOSI

nicio gogoasa. berbec-capricorn sau capricorn-capricorn sunt cele mai oribile combinatii.
imi plac fecioarele  :inlove:

#25
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

View Postdarkangelo, on 29th July 2009, 18:21, said:

nicio gogoasa. berbec-capricorn sau capricorn-capricorn sunt cele mai oribile combinatii.
imi plac fecioarele  :inlove:

:proud:

Si ele pe matale?

Edited by roua, 29 July 2009 - 22:04.


#26
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006
taica ii fecioara...<_<

ma inteleg bine cu el, zic ca el si fac ca mine :proud:

#27
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

View PostUrsul_Polar, on 29th July 2009, 23:08, said:

taica ii fecioara...<_<

ma inteleg bine cu el, zic ca el si fac ca mine :proud:

Tu esti taur, ce cauti p'acileasa? In tot cazu' buna metoda cu fecioria, altfel iese..mai bine tac  :lol:

#28
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

View Postroua, on 29th July 2009, 23:25, said:

Tu esti taur, ce cauti p'acileasa? In tot cazu' buna metoda cu fecioria, altfel iese..mai bine tac  :lol:

am ascendent in cameleon -_-

oricum daca e sa iasa cu scanteii (de obicei sunt mari :bigwhitegrin:) zic ce am de zis, plec, si las omu sa vorbeasca linistit
nu-i politicos sa intrerupi caile discursive -_-

#29
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

View PostUrsul_Polar, on 30th July 2009, 08:49, said:

am ascendent in cameleon -_-

oricum daca e sa iasa cu scanteii (de obicei sunt mari :bigwhitegrin:) zic ce am de zis, plec, si las omu sa vorbeasca linistit
nu-i politicos sa intrerupi caile discursive -_-

moi aussi  :rolleyes:

#30
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,676
  • Înscris: 14.03.2006

View Postpretty_woman, on 8th July 2009, 16:29, said:

Culorile zodiei Capricorn: negru, indigo
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Capricorn: sambata

Principalele calitati ale zodiei Capricorn: simtul datoriei, organizare, perseverenta, rabdare
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Capricorn: sa preia conducerea si sa administreze
Defecte ale nativului din zodia Capricorn: pesimism, stari depresive, materialism exagerat

Relatii între zodia Capricorn si alte zodii
    * Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Berbec, Rac, Balanta

Are aptitudini pentru profesiuni ca inginer, administrator,

Sanatate : Nativul din Capricorn este mai expus la boli cronice decât la cele acute; totusi este amenintat de fracturi, raniri, în special la genunchi
Cam asa sta treaba, din pacate sau din fericire. :)

P.S: aia cu Berbecul e "mit". :naughty:

#31
sitto

sitto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 27.08.2007
Capricornii nu au un materialism exagerat, banii doar iti confera o oarecare siguranta si atunci te poti concentra linistit la ale tale. ce e asa de greu de inteles aici? :D

#32
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

View PostMarius3k, on 30th July 2009, 14:21, said:

P.S: aia cu Berbecul e "mit". :naughty:

oi fi tu un caz mai special.
din ce-am testat pe propria piele combinatia e nasoala rau. el foarte agresiv, eu foarte calma. el super gelos, eu nu, obsedat de haine (6 ore a ales chiloti, sunt femeie si tot nu inteleg de ce iti trebuie 6 ore pentru chiloti), el super orgolios, eu foarte incapatanata. el genul care vrea sa fie tot timpul lingusit si pupat in fund, eu din aia lipista de diplomatie si talent la periat. lipsit de simtul umorului. el vrea sa fie tot timpul in centrul atentiei, eu nu pot sa acord atata atentie unui barbat. el tiran. eu dictator. el parasuta, eu intoleranta. lipsit de imaginatie. impulsiv si cu gura mare. recalcintrant. banuitor pana la paranoia. zgomotos rau. instabil. nehotarat. o cauta pe ma-sa in toate femeile. acelasi lucru se poate spune si despre barbatii in capricorn.
berbec sau capricorn nu mai incerc in veci. balanta  :wub:

#33
Chevelle

Chevelle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 22.04.2008

View Postdarkangelo, on 21st August 2009, 11:13, said:

oi fi tu un caz mai special.
din ce-am testat pe propria piele combinatia e nasoala rau. el foarte agresiv, eu foarte calma. el super gelos, eu nu, obsedat de haine (6 ore a ales chiloti, sunt femeie si tot nu inteleg de ce iti trebuie 6 ore pentru chiloti), el super orgolios, eu foarte incapatanata. el genul care vrea sa fie tot timpul lingusit si pupat in fund, eu din aia lipista de diplomatie si talent la periat. lipsit de simtul umorului. el vrea sa fie tot timpul in centrul atentiei, eu nu pot sa acord atata atentie unui barbat. el tiran. eu dictator. el parasuta, eu intoleranta. lipsit de imaginatie. impulsiv si cu gura mare. recalcintrant. banuitor pana la paranoia. zgomotos rau. instabil. nehotarat. o cauta pe ma-sa in toate femeile. acelasi lucru se poate spune si despre barbatii in capricorn.
berbec sau capricorn nu mai incerc in veci. balanta  :wub:

Sper ca nu intrebi tipii mai intai ce zodie sunt si daca sunt berbeci pur si simplu ii ignori  :unsure: . Eu nu cred in zodii (chiar daca imi place sa trec in revista cat de mult se potriveste un om cu zodia in care e) si nu cred ca zodiile iti dau personalitatea. Relatiile cu cei din jur si experienta de viata te fac ceea ce esti. Treaba asta cu zodiile e o foarte mare generalizare (e adevarat ca unele lucruri se potrivesc). Sunt berbec , desi  un "believer"  ar zice ca nu si sunt total opus de cum il descrii tu pe tipul ala: sunt foarte calm, prietenii imi spun ca nu e normal sa fii asa de calm si mi-e groaza sa fiu in centrul atentiei ....si vb putin.  Cunosc si o femela Capricorn  ^_^  care e total diferita de cum esti tu: e agitata, aiurita si mereu se apuca de altceva fara sa termine ce-a inceput (si nu sufera de ADHD  :P ). Cum zicea cineva p'aici : atatia oameni, atatea personalitati. Nu zic sa nu tii cont de zodie (daca chiar crezi in asta) dar nici sa  o folosesti ca prim argument in alegerea relatiilor.

#34
alina_alinutza

alina_alinutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 25.04.2007
sunt capricorn si am o relatie de 5 ani cu un berbec , e foarte pasional in tot ce face , ca e de bine sau de rau , totul e la maxim , ceea ce e foarte bine pt. ca asa ma dezmorteste si pe mine din starea de meditatie nativa. ne completam oarecum , el imi da mie imboldul necesar , iar eu il temperez ....

din cate am observat pana acum , cel mai bine ma inteleg cu racii si sagetatorii , deloc cu balantele .... iar cu leii e intotdeuna ceva ciudat la mijloc .....

#35
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008

View Postpretty_woman, on 8th July 2009, 16:29, said:

care e problema ta ca s-a facut topicul asta SPF? nu crezi in zodii ?:)

Zodia Capricorn 21 decembrie - 19 ianuarie

Caracteristica generala a zodiei Capricorn: semn negativ, feminin
Element definitoriu pentru zodia Capricorn: Pamânt
Calitate definitorie pentru zodia Capricorn: semn Cardinal (activitate)

Planetele si zodia Capricorn

    * Planeta guvernatoare: Saturn
    * Planeta carierei profesionale: Venus
    * Planeta dragostei: Luna
    * Planeta câstigurilor financiare: Uranus
    * Planeta comunicarii: Neptun
    * Planeta sanatatii si a muncii: Mercur
    * Planeta casei si a familiei: Marte
    * Planeta spiritualitatii: Jupiter

Culorile zodiei Capricorn: negru, indigo
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Capricorn: onix negru
Metale caracteristice pentru zodia Capricorn: plumb
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Capricorn: sambata

Principalele calitati ale zodiei Capricorn: simtul datoriei, organizare, perseverenta, rabdare
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Capricorn: sa preia conducerea si sa administreze
Defecte ale nativului din zodia Capricorn: pesimism, stari depresive, materialism exagerat

Relatii între zodia Capricorn si alte zodii

    * Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Taur, Fecioara
    * Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Berbec, Rac, Balanta
    * Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Balanta
    * Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Berbec
    * Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Varsator
    * Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Rac
    * Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Taur
    * Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Fecioara, Sagetator

Personalitatea zodiei Capricorn

Nativul Capricorn este disciplinat, loial, serios, practic, se orienteaza catre succes. Capata cu greu încredere în ceilalti. Are un puternic simt al realitatii. El se concentreaza asupra esentialului, este sârguincios, perseverent, econom, corect.

Nativul din zodia Capricorn este un om pe care te poti baza. Îsi cheltuie energia metodic si "se catara" încet spre telurile lui ambitioase. Un Capricorn merge la sigur si evita experimentele. Are aptitudini pentru profesiuni ca inginer, administrator, constructor sau mestesugar (în general în profesiuni legate de pamânt).

Daca Soarele este prost aspectat, nativul din Capricorn poate gândi si actiona în mod egoist, înclina spre supraevaluare, este încapatânat, ipocrit si, din cauza neîncrederii în ceilalti, îsi deschide cu greu inima.

Sanatate : Nativul din Capricorn este mai expus la boli cronice decât la cele acute; totusi este amenintat de fracturi, raniri, în special la genunchi sau încheieturi, reumatism, raceli, afectiuni ale stomacului si ale pielii, ca si la dereglari metabolice.


81% e adevarat !
sunt nascut pe 11 ianuarie  :naughty:

#36
samsungempty

samsungempty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 27.01.2008
Capricorni. ah? Sunt capricorn..nascut pe 25 decembrie. Suntem muncitori si practici, aici e perfecta dreptate. Suntem haiosi, radem mult si facem numai prostii.avem si o latura mai (nebuna)..dupa parerea mea sunt 2 feluri de capricorni, cei buni si cei rai. Am un prieten capricorn si e rau, daca nu-i convine ceva, pai nu-i convine, nu`l mai scoti din ale lui, se oftica se enerveaza, mai mult ma streseaza...si capricornii care lasa de la ei, sunt mai temperati..bine si eu am un punct de "fierbere" dar trebe insistat mult. Ma enervez cam de 4-5 ori pe an. Si da si cainele meu, e capricorn :) :)))

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate