Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Zodia Rac

- - - - -
  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#37
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 04.03.2007
cacacioasa zodie: analisti ai realitatii? da , dar doar prin prisma proprie. hipersensibili, plangaciosi, prea domestici si nesarati de multe ori, prea familisti, se lipesc de tine, sufera prea mult, urla prea mult, se isterizeaza prea mult, femeile sunt niste crizate , monopoliste si sufocante (cred ca soacra cu trei nurori era sigur racoaica :D ), iau totul mult prea personal, indiferent ca discuti despre incalzirea climatica sau ambitiile politice chinezesti asupra marii galbene. nu sunt in stare sa se detaseze, sa discute la rece (chestii care ma enerveaza  cumplit), prea romantici si sentimentali (ufff.. ). barbatii pot fi foarte violenti, in caz de depresii, nereusite pe diferite planuri, agresivi si gelosi. au simtul frumosului, multi dintre ei sunt frumosi, dar nu au stilul si rafinamentul balantelor.
de multe ori sunt dezechilibrati psihic, din motive de viata amoroasa. daca te prinde unu, greu mai scapi de el.

chiar trebuie sa faci eforturi pentru a-i intelege si a avea o viata frumoasa langa  ei , iar daca reusesti, esti norocos. nu sunt nici pe departe rationali si echidistanti , se ataca repede. insa sunt inteligenti.

daca ati fi mai detasati, ar fi totul ok.

Edited by irinuca8082, 14 June 2009 - 20:39.


#38
TheMoon

TheMoon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 23.01.2009

 irinuca8082, on 14th June 2009, 20:19, said:

.....prea familisti, se lipesc de tine, sufera prea mult,  prea romantici si sentimentali ).
Sa inteleg ca iti lipsesc asemenea cacaturi :console: .Am multi prieteni balanta si ce ai spus tu aici:

Quote

urla prea mult, se isterizeaza prea mult...
se incadreaza perfect la zodia balanta(care sunt zodii foarte ok pana in anumite puncte) cu totii avem mici imperfectiuni,stii care e atributul zodiei noastre:cand ni se inampla ceva rau trecem foarte rapid peste pe cand altii le trebuie ceva timp(cel putin din punctul meu de vedere),oricum nu conteaza ce zodie esti conteaza cei 7 ani de acasa plus mentalitatea si modul de-a aborda anumite situatii adica maturitate. :)

Edited by TheMoon, 14 June 2009 - 21:18.


#39
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 04.03.2007

 TheMoon, on 14th June 2009, 22:16, said:

Sa inteleg ca iti lipsesc asemenea cacaturi :console: .Am multi prieteni balanta si ce ai spus tu aici:se incadreaza perfect la zodia balanta(care sunt zodii foarte ok pana in anumite puncte) cu totii avem mici imperfectiuni,stii care e atributul zodiei noastre:cand ni se inampla ceva rau trecem foarte rapid peste pe cand altii le trebuie ceva timp(cel putin din punctul meu de vedere),oricum nu conteaza ce zodie esti conteaza cei 7 ani de acasa plus mentalitatea si modul de-a aborda anumite situatii adica maturitate. :)

n-am zis asa ceva... vezi, reactionezi fix ca un rac, te grabesti sa tragi concluzii si te ataci aiurea. cacacios, adica, pacatos, ce da dureri de cap.  :rolleyes:  si dpdv al unui geaman, da, sunt defecte, nu calitati. :P

nu-i adevarat, nu treceti deloc repede peste intamplari, le disecati pana ametiti si va faceti inima rea. va consumati excesiv pentru ce nu merita. :) tot ce va trebuie, este un pic de autocontrol si raceala.

si eu stiu balante si nu sunt asa cum zici... sunt pana la urma, zodii de aer. ;)


acum vad id-ul...  logic , planeta care va patroneaza. :D

#40
TheMoon

TheMoon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 23.01.2009
Nu ma atac deloc,esti amuzanta atata tot :P

#41
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 irinuca8082, on 14th June 2009, 22:28, said:

nu-i adevarat, nu treceti deloc repede peste intamplari, le disecati pana ametiti si va faceti inima rea. va consumati excesiv pentru ce nu merita. :) tot ce va trebuie, este un pic de autocontrol si raceala.

Esti prea sigura pe afirmatiile tale. Cam cati raci ai cunoscut?
Lasand la o parte faptul ca treaba cu zodiile e o tampenie, sunt in zodia rac si sunt destul de rece, nu pun mare suflet in nimic, renunt usor la locuri si nu ma agat de oameni, imi sunt suficienta. Suficient de optimista, etc, etc. Ma potrivesc in schimb la ceea ce scrie despre sarpe in zodiacul chinezesc, parca bate mai mult cu realitatea. :D

#42
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 04.03.2007
cati cunosc? jumate de familie, jumate din colegii de camera. e suficient? :)

#43
TheMoon

TheMoon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 23.01.2009
Sa inteleg ca te-ai saturat de [d]raci :D ?

#44
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006
Si eu sunt rac si sunt cam asa sau eram depinde de situatie :

1.eram indiferent, ma durea undeva de toti, imi placea sa-i fac pe ceilalti sa piarda ceva si vazandu-i "infranti", ii mai luam si eu la misto ca sa se simta si mai penibil.
2.extrem de nervos, regulile mele, si daca venea la mine tata si-mi spunea sa fac nu stiu ce, ca el a trecut prin asa ceva tot faceam cum vroiam eu deoarece sa arat ca eu "stiu mai bine", indiferent de om(prieten, profesor etc, prietena) tot faceam cum vroiam eu.
3.Narcisist(cred), in cap, nu e nimeni mai bun decat mine.
4.Iau deciziile pe moment, din instinct stimulat de nervii care-i am in mine.
5.Nu regretam niciodata din ce cacaturi faceam :) (asta era bine)
6.Imi placea sa-mi manipulez prietenii, sa-i vad cum ii bag in jocul meu si cum ii dau afara si ii reprimesc atunci cand vreau.
7.La fete niciodata nu m-am atasat de ele, le minteam ca sa "ma distrez" cat mai repede cu ele.
8.Si multe chestii negative
9.La scoala eram destul de neatent, dar de multe ori ma descurcam cu gandirea care o aveam, ma descuram pana la urma sa ies dintr-un cacat, deoarece gandeam toata situatia, o analizam in totalitate, imi faceam scenearii in cap, unele care chiar nu existau, iar asta ma ajuta sa evit multe situatii.
10.Toate astea pana "Love is in the air", m-am indragostit, mi-am dat seama cat de gelos pot sa fiu, acum din pacate nu mai sunt acelasi om ca inainte, regret multe, am emotii, nu am plans niciodata, imi place muzica foarte mult(tranceul vocal care are legatura cu dragostea), nu mai pot sa mint ca inainte deoarece imi pare rau si dupa ma simt nevoit sa recunosc ca "a fost doar o gluma". Oricum experienta prin care am trecut m-a schimbat nu stiu daca in bine sau daca in rau(eu zic ca e mai rau acum), dar m-a maturizat putin si pot sa vad lucrurile asa cum sunt, acum clasa a 12-a, sper sa se termine totul cu bine(adica sa intru la facultate) si imi incep o noua viata.

#45
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
ma pis pe zodia rac .

cu presiune !

printre cele mai proaste zodii . vrea cineva din alta zodie sa facem schimb ?

#46
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006

 Campers, on 21st June 2009, 02:00, said:

ma pis pe zodia rac .

cu presiune !

printre cele mai proaste zodii . vrea cineva din alta zodie sa facem schimb ?

daca nu stii sa-ti scoti in evidenta ceea ce ai bun, asta se intampla  :console:

#47
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
man , nu stiu la voi cum e ,dar eu orice as face ..prima data tre' sa iasa prost ..m-am plictisit de cacatu asta..

#48
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006
pai eu mi-am dat seama daca analizez putin situatia inainte de a face ceva e mai bine, asa ca incearca sa te gandesti cateva secunde inainte de a spune o prostie sau a face o prostie ;) .

Edited by pimpey, 21 June 2009 - 21:54.


#49
TheMoon

TheMoon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 23.01.2009

 pimpey, on 20th June 2009, 10:37, said:

nu am plans niciodata.....
me 2 si nu inteleg de ce nu ca ar fi greu dar ori am probleme cu cabessa ori viata m-a facut mai tare,asa cred... <_<


 pimpey, on 20th June 2009, 10:37, said:

imi place muzica foarte mult(trannce-ul)

rulle'z :dj:

#50
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
:) si techno e nice :X

nici eu nu am mai plans de FOOOOARTE mult timp ..de cand aveam vreo 6-7 ani cred..da' nici atunci nu plangeam , tin minte ca m-a batut mama odata ca ii sparsesem o vaza f scumpa :D si io am daramat-o intentionat ca nu ma baga in seama , si nu am plans nici de-al draq ..si ea se oftica ..si dadea mai tare ..si io ma uitam la ea si nu plangeam .. haha

#51
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
RACUL

Simbol: racul. Care merge indarat si in laterala, adica niciodata drept. Ascuns. Intortocheat. Cu o carapace pe care cu greu poti sa o spargi.

Element: apa. Mai exact spus apa care se scurge printre nisipuri miscatoare. Acum e bine si pasarelele canta, va plimbati pe o plaja insorita, in secunda urmatoare te zbati sa scapi din clestii lui care te trag spre o gaura neagra. In care e destul de probabil sa iti petreci restul vietii. Apa si otetul or fi bune purgative, dar au gust oribil.

Calitate: cardinal. Adica e lider, mai exact campionul absolut al santajului sentimental. Racul este Mama tuturor celorlalte semne.

Guvernator: luna. Un personaj misterios. Care face manevre pe la spatele tau. Lunatic-sarit de pe fix. Practic, un montagne-russe de emotii fara dispozitiv de siguranta.

Activitate preferata: vaicaritul

Carte preferata: Ghidul martirului

Model in viata: Eeyore, din Winnie Pooh

Idol romantic: Carmen

Slujba ideala: victima cu atestat

Prima intalnire ideala: mami conduce masina si dupa aia comanda de mancare pentru toate lumea. Celalalt ii soarbe lui mami cuvintele din gura dupa care plateste consumatia.

Fraza stereotipa: ?dupa tot ce am facut pentru tine??

Fraza de agatat: ?mananci si aia??

Parte a corpului: pieptul, vesnic zgariat de camasa din par de camila pe care o poarta, ca orice martir vrednic

Zona erogena: pieptul. Barbatii obsedati de sani si femeile gen Laptaria lui Enache sunt nascuti in Rac.

Stil romantic: codependent. Daca poate, o sa faca operatie ca sa deveniti siamezi

Ciudatenie sexuala: plange inainte, dupa si in timp ce face sex, de fericire sau de nemultumire, pentru ca tu sau el/ea ati avut orgasm multiplu sau nu

- sucit, manipulator, ar trebui internat la nebuni

- sensibil, se zbate in chinuri sentimentale, isi schimba dispozitia de la o clipa la alta

- daca iti da prin cap sa ramai cu un Rac pentru ca ti-a fost mila/te-a impresionat, cu siguranta a doua zi o sa te trezesti cu o persoana total diferita

- majoritatea sunt timizi in public, mai degraba un tip casnic

- speriosi, ii inspaimanta si propria lor umbra

- iritabili si nu logici. Sufera de sindromul ?toata lumea conspira impotriva mea?. Sunt nascuti incapabili sa gandeasca rational

- cearta-te cu ei si o sa se ascunda in carapace. Nu de frica, ci doar ca sa planuiasca urmatoarea miscare. Lasa garda jos si nu o sa iti fie prea bine.

EL

- are un zambet sincer si adorabil. Este dulce, cavalaer, cu un simt al umorului cu totul aparte. E sentimental, senzual si foarte afectuos. Un traditionalist care iti face curte ca la carte, crede in valorile familiei, inclusiv partea cu totdeauna si este cel mai grozav pupacios din lume

DAR

- are toate calitatile unui partener perfect si ale unui obsedat la fel de perfect

- devotiune = fiti impreuna 24/24 sapte zile din sapte pentru vesnicie

- e pasiv la orizontala

- foarte devotat, prea devotat chiar, mai ales fata de familie si in primul rand fata de maica-sa

- subiectiv. Jocul lui preferat se cheama ?ghici cum ma simt acum??. Se asteapta sa ii citesti gandurile, sa ii intuiesti sentimentele si sa ai grija de egoul lui fragil fara sa stii ce exact l-a suparat. Raspunsul e simplu, orice il supara.

- Nici macar nu concepe ca tu te poti simti si altfel decat el. Relativ la orice

- E paranoic de-a dreptul cand vine vorba de securitate, dar se asteapta ca tu sa te descurci cu finantele, mai ales cand e nevoie de facut chestii naspa, ca de exemplu sa echilibrezi bugetul sau sa iti mai iei o slujba. El o sa fie prea bolnav (din cauza stresului) ca sa iasa in lume

- O sa faca orice ca sa te determine sa fii de acord cu el. Daca rezisti la manevrele lui, o sa vezi cum se innegreste la fata si tace. Totusi, tacerea Racilor e una punctata de oftaturi adanci, maraituri nu extrem de subtile si mormaieli plangacioase.

- O sa te piseze la cap si o sa se vaicareasca ca sa ii faci pe plac si sa fii mereu de parerea lui

- Baiatu? lu? mama

EA

- e blanda si grijulie. Are un excelent simt al umorului si o inima mare si plina de dragoste. Cauta un barbat care sa fie fidel, atent si stabil. Viata ei se invarte in jurul tau, al copiilor si al catorva prieteni

DAR

- intra in viata ei si o sa fii supus santajului emotional pentru totdeauna

- casa ei e un altar al vietii sale de pana acum. Pastreaza absolut orice are o cat de mica valoare sentimentala: poze, cadouri, servetelul cu care te-ai sters la gura atunci cand ai zis ca mancarea ei este exceptionala?

- pregatita pentru orice fel de urgente. Inclusiv pentru uragane, desi sta in Romania, la Brasov

- E atat de distrata incat nu o sa iti poti da seama daca te asculta sau doarme cu ochii deschisi. O sa verse o mare de lacrimi si o sa isi ceara cele mai umile scuze daca ti-a distrus vreun lucru la care tineai, dar nu o sa stii niciodata daca a fost un accident sau s-a razbunat pentru ca ai venit tarziu acasa saptamana trecuta

- O rontaitoare. Daca ii umpli dulapurile cu dulciuri, o sa fie fericita

- Vrea sa te faca sa crezi ca tu esti seful. Dar ea o sa aiba ultimul cuvant, printr-o serie de atacuri de inima, diverse boli psihosomatice si vizite dese la urgenta la 2 noaptea. Si o sa iti aduca aminte cat de nerecunoscator esti dupa toate sacrificiile care le-a facut pentru tine

- Cand se enerveaza e un amestec intre o regina din tragediile grecesti si un santajist sentimental ordinar. O sa te faca sa te simti ca ultimul criminal prin poza ei de victima

- Madam Rac pare foarte inofensiva la suprafata. Unii dintre criminalii in serie par la fel.

Cum il depistezi: uita-te dupa un barbat in toata firea care se poarta ca un copil neajutorat. Daca poarta scutec e prea mic sau prea batran pentru tine

Unde il gasesti: la librarie, intreband unde poate sa gaseseasca ghidurile de auto-motivare. La un second-hand cautand un cadou pentru ziua ta. La o bere cu baietii, doar ca sa demonstreze ca este unul dintre ei

Cum il intrigi: spune-i ca il placi si pe el si pe maica-sa. Sau fii cinstita zi-i ca iti vine sa le dai cu ceva in cap

Prima intalnire: este destul de probabil sa te invite la o cina gatita de el pentru ca e mai ieftin decat sa mergeti la un restaurant. Daca te invita la maica-sa acasa e destul de probabil ca inca mai sta cu ea

Cand sa o faci: dupa ce si-a declarat dragostea eterna pentru tine, ceea ce va face, si inca destul de repede. Sa nu fii totusi mirata daca retrage tot ce a zis a doua zi dimineata, cand maica-sa bate la usa sa il intrebe ce s-a intamplat pentru ca a auzit niste zgomote in noaptea dinainte

Cand sa ii pui intrebarea: niciodata, daca nu vrei sa te transformi in maica-sa

Daca iti da papucii: iti face o favoare. Oricum, ii e prea frica sa fie singur, asa ca o sa se intoarca tarandu-se la tine

Daca ii dai tu verde: o sa fuga acasa la mami sa se jeleasca despre cat de ticaloasa ai fost. Ea o sa iti ceara inapoi toate cadourile pe care el le-a cumparat din banii ei

Cum ii faci fata

Racii au nevoie de siguranta

Alinta-i cand sunt deprimati

Incurajeaza-le simtul deosebit al umorului

Aminteste-ti ca sunt foarte draguti inainte sa sara la gatul tau

Iau foc daca le alimentezi ipohondria

Cum se inteleg cu altii

Pariaza pe: Taur, Leu, Scorpion, Pesti

Doar prieteni: Capricorn, Rac

Trage-ti un glont in cap acum: Berbec, Gemeni, Balanta, Sagetator, Varsator

Oaia neagra: Fecioara



Nu stiu daca a mai fost.

Edited by Laberta, 27 June 2009 - 10:24.


#52
pretty_woman

pretty_woman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 16.06.2007
sensibili dar au  toate calitatile unui partener perfect si ale unui obsedat la fel de perfect   :D

#53
rakul

rakul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 14.07.2009
Sa ma bag si eu in seama ca asa-i la moda , sa fiu in randul lumii.
Uai flacai crek in 2 ani juma de net  am cautat la astrograme , numeroligie :) depinde foarte mult in ce ai ascsendent + ca citisem undeva candva si scria ca racu se deosebeste de celelalte zodii prin faptul ca fiecare are caracterul,ascendetul lui . . . poti sari mult din zodia rac :) pe cand la ceilalti sunt predominanti de zodia lor ps: mi se pare fascinant treaba asta . . . asa am dedus eu (rezumat) .
+ citesti ,afli mai multe despre tine , iei in considerare remarcile celorlalti  . . .  Rezumi , scoti idea principala . Dupa astea stergi cu buretele ( minunat stereotip:)) ) si aplici ratiunea logica in concordanta cu astrologia ...asea...
Ce rezulta? rezulta EU . vezi cum se imbina treburile ...plusuri minusuri :) interesant topic :) . . .



Cap. 2 Eu despre mine :)uau =)) vb lu ion daca nu ne aplauda nimeni sa ne aplaud noi ce motanu meu :)
De mic am incercat si am reusit sa-mi impun respectu , fara sa am bani sau 100 de kile pachete de muschi .daca am gresit a 2 a oara am gresit si a 3 a ,iara citez un mare clasic in viata raku " am dat sfaturi eu fiind plini de greseli"...
P.S : tot ce vreau e un bilet dus AMSTERDAM...hai noroc


inca ceva....ce am observat intrand pe acest forum , toti au sagetator suntem tari. leul suntem cei mai tari . varasatori stim ca suntem cei mai buni :)) , sindrom down (parerea mea umila de cetatean) ...si la rac PUR SI SIMPLU doar  RAC :) . . .fenomenal :)

#54
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 rakul, on 14th July 2009, 13:08, said:

...


N-am inteles mare lucru, dar noi sa fim sanatosi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate