Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Zodia Rac

- - - - -
  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#19
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Nu mai stiam asta, dar din cate am cautat/gasit s-ar parea ca pe 21 iunie s-ar intalni mai des fenomenul.

#20
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Si eu sunt exact cum sa descris mai sus.
Am observat (deci nu o fac intentionat) ca nu sunt 2 persoane cu care sa ma comport la fel. In preajma unora am inspiratie artistica, a altora matematica, a altora sunt niste glume de te **** pe tine de ras, si altele. Si intr-o discutie uneori scot carapacea si devin asa melancolic si sentimental ca ma sperii si pe mine. Plus ca gandesc ceva, dar fac cu totul altceva (in relatiile sociale vorbind), asa ca daca un [d]rac va face ceva, asigurati-va ca a vrut sa se intample asa ceva. Si nu uit niciodata lucrurile superbe si cele rele (mai ales certurile si vorbele urate).

#21
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 Gady_paul, on Apr 20 2009, 20:45, said:

nu sunt 2 persoane cu care sa ma comport la fel. In preajma unora am inspiratie artistica, a altora matematica, a altora sunt niste glume de te **** pe tine de ras, si altele. Si intr-o discutie uneori scot carapacea si devin asa melancolic si sentimental ca ma sperii si pe mine. Plus ca gandesc ceva, dar fac cu totul altceva (in relatiile sociale vorbind), asa ca daca un [d]rac va face ceva, asigurati-va ca a vrut sa se intample asa ceva. Si nu uit niciodata lucrurile superbe si cele rele (mai ales certurile si vorbele urate).

Asa sunt si eu... Nu ti s-a intamplat sa ti se ia in nume de rau toate chestiile astea?

#22
luk4

luk4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 29.04.2008

 Gady_paul, on Apr 20 2009, 20:45, said:

Si nu uit niciodata lucrurile superbe si cele rele (mai ales certurile si vorbele urate).

Ai dreptate, din pacate noi racii suntem inzestrati cu o memorie buna chiar prea buna pentru binele nostru -_-

#23
Stefy333

Stefy333

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 20.01.2008
Sunt rac si sunt mandru de asta :D !Sunt timid,nu prea vorbaret,imi place sa stau sa analizez in detaliu fiecare situatie(placuta,neplacuta) legata de orice:fie de dragoste,fie de scoala,etc.!Imi dau seama rapid ce gandeste cineva despre mine(daca ma place/uraste/ii sunt dragutz si altele...),ma enervez foarte repede mai ales cu mama(ea este taur) insa cu tata n-am probleme(el este pesti),nu prea ma omor cu invatatu insa totusi note proaste nu am la scoala,ma bazez mult pe intuitie,multe din decizii le iau pe moment,nu imi place sa fac planuri,uneori cand sunt singur in casa ma face sa imi amintesc amintiri(placute/neplacute) din trecut si ma face sa ma gandesc ce nasol va fi cand nu vor mai fi parintii langa mine.Sunt sensibil,unele melodii ma fac sa plang,sa devin trist altele opusul,in concluzie racul este o zodie complicata dpmdv ;)

#24
raz_md

raz_md

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 27.09.2006

 Dari@, on Apr 17 2009, 21:57, said:

scarabeul... cel mai frumos simbol zodiacal. la egipteni scarabeul simboliza sufletul.

Racii sunt sensibili, de aceea ca sa nu-i lovesti se inconjoara cu o carapace si nu-si arata lumina interioara decat atunci cand sunt siguri ca pot face asta fara sa fie zdrobiti pe dinauntru. si fac asta atat de rar, uneori poate ca niciodata.


Foarte poetic, dar imi vine greu sa cred ca niciodata, eu nu sunt asa...poate pentru ca (am mai zis :P ) am ascendentul in gemeni...

 amonra_71, on Apr 18 2009, 09:04, said:

Racii sunt foarte frumoși. Frumusețe fizică.

Chiar nu cred ca are legatura una cu alta...frumusetea fiza tine de ADN-ul tau si de perceptia celorlaltor oameni asupra ta...

 alina_alinutza, on Apr 18 2009, 10:20, said:

Racii ma fascineaza , sunt zodia cea mai sensibila si profunda , rareori iti dai seama ce gandesc de fapt. Ma intriga cu naturaletea si spiritul lor de observatie. Sunt tacuti si atenti la cei din jur , acest lucru ii ajuta sa fie in siguranta. De asemenea sunt plini de indoieli si de nesiguranta , si mai mereu defensivi.

De ce te intriga naturaletea lor? :) A si vezi ce raspunzi ca am clesti si nu mi-e frica sa ii folosesc :lol: (adica da, ai dreptate, suntem defensivi uneori...banuiesc ca depinde de la rac la rac :) )

 Tidusss, on Apr 18 2009, 14:24, said:

Zodia nativa a EMOSILOR.

Trecand peste aspectul asta sunt familisti, sentimentali, implicati, racul chiar stie sa iubeasca (spre deosebire de multe alte zodii). Cu toate astea, nu incercati sa raniti un rac...el iarta, dar de uitat, nu va uita niciodata. Si in cazul unei certe mereu va va aduce aminte de ceea ce i-ati facut.

O zodie foarte frumoasa, pacat ca nu se potriveste prea bine cu zodia mea.

Eu cred ca e zodie de ardeleni.


Asta cu ardelenii pot sa o confirm si eu consideram ca ma aseman cu un ardelean desi n-am rude prin Ardeal. :lol: Si partea cu certurile e foarte adevarata, dar tin minte si lucrurile frumoase. Cred ca tine de faptul ca racii sunt destul de...nu stiu...fideli?

 alina85, on Apr 18 2009, 14:42, said:

cand ma gandesc la raci imi vine in minte "please don't bite me"   

in alta ordine de idei...sunt extrem de sensibili si cand li se pune pata pe ceva nu renunta, cicalitori si aroganti dar familisti declarati, adora sa-si petreaca tp in casa, mancaciosi, strangatori si infideli


Hmmm....deci nu suntem fideli cum credeam eu. :lol: Aroganti chiar nu cred ca suntem, dar incapatanati SIGUR suntem.

 Laberta, on Apr 18 2009, 15:14, said:

Eu sunt frumoasa.

Asta e tare, dupa avatar eu tot timpul am crezut ca esti leoaica...cand colo doar o pisicuta. :lol:

 luk4, on Apr 21 2009, 08:26, said:

Ai dreptate, din pacate noi racii suntem inzestrati cu o memorie buna chiar prea buna pentru binele nostru

N-as zice ca e memorie...nu stiu, eu uit unele chestii foarte repede, am ratat la programari la medic la viata mea din cauza asta.... Ideea e ca tinem minte lucrurile importante, chit ca sunt bune sau rele sau mai bine zis lucrurile care lasa o amprenta adanca in viata noastra. De ex. n-o sa uit niciodata cand eram mic cum m-am pierdut prin padure (de data asta ascendentul in geaman m-a bagat in rahat :-))) ), dar n-o sa uit nici prima oara cand am zburat cu avionul, sau primul sarut etc.

Edited by raz_md, 25 April 2009 - 01:30.


#25
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006

 raz_md, on Apr 25 2009, 02:35, said:

Asta cu ardelenii pot sa o confirm si eu consideram ca ma aseman cu un ardelean desi n-am rude prin Ardeal. :lol: Si partea cu certurile e foarte adevarata, dar tin minte si lucrurile frumoase. Cred ca tine de faptul ca racii sunt destul de...nu stiu...fideli?
Da, mama e rac si e...intelegi tu :D

#26
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007

 raz_md, on Apr 25 2009, 02:35, said:

Foarte poetic, dar imi vine greu sa cred ca niciodata, eu nu sunt asa...poate pentru ca (am mai zis :P ) am ascendentul in gemeni...

ei, mai exagereaza si zodiacele astea.  :P
totusi eu desi sunt Varsatoare, am ascendent in Rac si pot sa spun ca de la o vreme am invatat sa nu-mi mai pun sufletul in palma chiar deloc. ok, ca sunt unii care stiu sa-ti patrunda pe sub carapace si sa te cunosca exact asa cum esti, asta este altceva, din fericire sunt putini oameni de genul asta.

ce sa zic, privind in urma, desi nu-mi face cinste, eticheta de emo mi se potriveste perfect. ma dor prea multe chestii care pe altii nu-i ating de nici o culoare, de aia m-am "zidit" in mine insami. si asta sigur nu de la firea de Varsator vine. de acolo imi vine nesupunerea si libertatea in relatii.

#27
raz_md

raz_md

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 27.09.2006

 Dari@, on Apr 25 2009, 16:56, said:

ei, mai exagereaza si zodiacele astea.  :P
totusi eu desi sunt Varsatoare, am ascendent in Rac si pot sa spun ca de la o vreme am invatat sa nu-mi mai pun sufletul in palma chiar deloc. ok, ca sunt unii care stiu sa-ti patrunda pe sub carapace si sa te cunosca exact asa cum esti, asta este altceva, din fericire sunt putini oameni de genul asta.

ce sa zic, privind in urma, desi nu-mi face cinste, eticheta de emo mi se potriveste perfect. ma dor prea multe chestii care pe altii nu-i ating de nici o culoare, de aia m-am "zidit" in mine insami. si asta sigur nu de la firea de Varsator vine. de acolo imi vine nesupunerea si libertatea in relatii.


Nu stiu, eu nu cunosc niciun rac care sa semene cuun emo :), cred ca pestii sunt mai aproape de emo, ca se victimizeaza foarte usor...daroricum, in cazuri extreme. De obicei racii se inchid in ei cand dau de lucruri rele, de necaz, parerea mea. Asa ca daca incerci si gasesti pe cineva care sa te faca fericita, o sa vezi cum dispar si zidurile. :)

#28
radiance

radiance

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 13.09.2008

 raz_md, on 7th May 2009, 23:33, said:

Nu stiu, eu nu cunosc niciun rac care sa semene cuun emo :), cred ca pestii sunt mai aproape de emo, ca se victimizeaza foarte usor...daroricum, in cazuri extreme. De obicei racii se inchid in ei cand dau de lucruri rele, de necaz, parerea mea. Asa ca daca incerci si gasesti pe cineva care sa te faca fericita, o sa vezi cum dispar si zidurile. :)
Nu toti racii se inchid in ei. :)

#29
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Văd că s-a scris de gelozie, de faptul că am fi posesivi și ne-am supăra repede.
Nu e așa, adică zodia nu e așa, astea sunt caracteristici ale unor oameni care sunt și în zodia rac, dar racii în general sunt calmi, ascultători, timizi, aș putea spune că s-ar certa cu maaare greutate. Apoi la o criză de gelozie e scântei nu glumă :P

#30
luk4

luk4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 29.04.2008

 Dida, on 10th June 2009, 11:22, said:

Văd că s-a scris de gelozie, de faptul că am fi posesivi și ne-am supăra repede.
Nu e așa, adică zodia nu e așa, astea sunt caracteristici ale unor oameni care sunt și în zodia rac, dar racii în general sunt calmi, ascultători, timizi, aș putea spune că s-ar certa cu maaare greutate. Apoi la o criză de gelozie e scântei nu glumă :P


Un rac poseda o sensibilitate mare, chiar exagerata, si asta duce usor la comportamentul de mai sus.

#31
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Atunci oi fi doar eu anormală la faza asta :P Că în rest mi se potrivesc multe.

#32
TheMoon

TheMoon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 23.01.2009
Ma racii (22 iunie ca si mine :D ) sunt cea mai extraordinara zodie dom'le si nu suntem Emo si nici Ardeleni,este cea mai grozava zodie si sa va spun si de ce:
-el intotdeauna sta si analizeaza....zodiile celelalte sunt prea impulsive,
-cel mai bun sfetnic el vorbeste din suflet nu ce-i dicteaza creierul,
-intotdeauana face ce-i cere inima(figurat) nu ce-i dicteaza creierul,
-este o zodie foarte "mamoasa",prietenoasa,
-spune lumea ca suntem Emo,pai sensibilitatea vazuta de unii la noi e tradusa a fi Emo=wrong ideea(noi iubim florile,fumile,natura tot ce este colorat si viu),
-le plac  atmosferele romantice: muzica buna, o sticla de vin, lumanari...  tacamul clasic. Conversatia trebuie sa fie amuzanta, vioaie, dar calda; fereste-te de polemici, pentru ca sunt hipersensibili. Le plac mult complimentele, cu conditia sa fie argumentate si sa nu aduca a linguseala. Poti sa oferi mici cadouri dragute si de buna calitate.
-racul este foarte curajos,este in stare sa-si dea viata pentru altii pe cand alte zodii....mai sunt si altele.....
Ce nu-i place racului:
-nu le plac compromisurile
- nu le plac schimbarile.
-detesta sa fie sub autoriatea cuiva.(aici ma incadrez eu)daca nu am libertate fac ca [d]racul :P

A si mai este o chestie la pat Racii sunt cei mai tari pe cand unele zodii o fac asa de dragul animalic sa se simta bine...cu racii ajungi sa mai vrei sa o faci desi natura lor ciudata .....te atrag numai dintr-o privire.Racii au o frumusete interioara si exterioara deosebita(ochii si trasaturile lor fizice ii deosebesc ca zodie de ceilati),trust me :D



Quote

Personalitati nascute sub zodia Rac:
Pierre Cardin, Nelson Mandela, Lady Diana, Tom Cruise, Nicolae Balcescu, Vasile Alecsandri, Rembrandt, Dalai Lama, Tom Hanks, Harrison Ford, Robin Williams,  Sylvester Stallone, Georgio Armani,Mircea Geoana,Rembrandt, Camilla Parker Bowles(actuala iubita a Printului Charless)etc....

Edited by TheMoon, 13 June 2009 - 21:19.


#33
julia_kitty

julia_kitty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,853
  • Înscris: 07.02.2008

Quote

Ma racii (22 iunie ca si mine biggrin.gif ) sunt cea mai extraordinara zodie dom'le si nu suntem Emo si nici Ardeleni,este cea mai grozava zodie si sa va spun si de ce:
-el intotdeauna sta si analizeaza....zodiile celelalte sunt prea impulsive,
-cel mai bun sfetnic el vorbeste din suflet nu ce-i dicteaza creierul,
-intotdeauana face ce-i cere inima(figurat) nu ce-i dicteaza creierul,
-este o zodie foarte "mamoasa",prietenoasa,
-spune lumea ca suntem Emo,pai sensibilitatea vazuta de unii la noi e tradusa a fi Emo=wrong ideea(noi iubim florile,fumile,natura tot ce este colorat si viu),
-le plac atmosferele romantice: muzica buna, o sticla de vin, lumanari... tacamul clasic. Conversatia trebuie sa fie amuzanta, vioaie, dar calda; fereste-te de polemici, pentru ca sunt hipersensibili. Le plac mult complimentele, cu conditia sa fie argumentate si sa nu aduca a linguseala. Poti sa oferi mici cadouri dragute si de buna calitate.
-racul este foarte curajos,este in stare sa-si dea viata pentru altii pe cand alte zodii....mai sunt si altele.....
Ce nu-i place racului:
-nu le plac compromisurile
- nu le plac schimbarile.
-detesta sa fie sub autoriatea cuiva.(aici ma incadrez eu)daca nu am libertate fac ca [d]racul tongue.gif

A si mai este o chestie la pat Racii sunt cei mai tari pe cand unele zodii o fac asa de dragul animalic sa se simta bine...cu racii ajungi sa mai vrei sa o faci desi natura lor ciudata .....te atrag numai dintr-o privire.Racii au o frumusete interioara si exterioara deosebita(ochii si trasaturile lor fizice ii deosebesc ca zodie de ceilati),trust me biggrin.gif

Nu știu ce să fac mai repede. Să plâng sau să râd. Sunt rac și mă cunosc perfect. Nimeni nu ar vrea să aibă alături un rac(cel puțin pe mine).Și ciudată nu sunt. Doar că, privind viața diferit, în mod altruist și idealist, lumea tinde să mă înțeleagă total pe dos. Asta e valabil din ce am observat și pentru ceilalți raci.
Ce scrie în postul lui The Moon este perfect adevărat, dar poate fi acceptat doar de acei oameni care sunt rac sau zodii apropiate ca natură. Cu restul, nici nu poți să stai de vorbă. Nici ca prieteni, nici ca nimic. Care sunt aceia: berbecii, săgetătorii, leii.

Da, dragii mei, zodiile de foc au mereu altercații cu zodiile de apă. De ce? Pentru că ei GÂNDESC și noi SIMȚIM.

#34
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Eh hai, deja exagerați ori sunteți voi niște excepții mai complicate. Nu ai cum să nu poți măcar să stai de vorbă cu berbecii, săgetătorii, leii. Sincer nu știu zodiile la toate persoanele cu care vorbesc, dar ar fi mare coincidența să nu fie vreunul o zodie din alea de mai sus. Chiar și printre prieteni.
A știu, am o bună prietenă Leu. Și o prietenă Berbec, nu e o persoană căreia i-aș povesti tot, dar nu din cauză că nu ne-am înțelege ci pentru că e ea mai mică, mai naivă, mă rog, la ea nu prea merge ”ei gândesc” :P

#35
luk4

luk4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 29.04.2008

 julia_kitty, on 13th June 2009, 23:35, said:

Da, dragii mei, zodiile de foc au mereu altercații cu zodiile de apă. De ce? Pentru că ei GÂNDESC și noi SIMȚIM.


E gresit sa spui mereu,lucrurile astea nu sunt generale. Am destule persoane cu care ma inteleg perfect din zodiile mentionate de tine lucru ,care avand in vedere caracterul meu extrem(de rac),ar fi imposibil(dar asta nu inseamna ca nu mai sar scantei).

#36
TheMoon

TheMoon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 23.01.2009

Quote

Ce scrie în postul lui The Moon este perfect adevărat, dar poate fi acceptat doar de acei oameni care sunt rac sau zodii apropiate ca natură. Cu restul, nici nu poți să stai de vorbă. Nici ca prieteni, nici ca nimic. Care sunt aceia: berbecii, săgetătorii, leii.

Am uitat si pesimisti....da' e alta poveste julia  barbatii vor zodiile de foc pentru one night stand pe cand zodia noastra ii pune la punct (ii face familisti) :kisstogether:

Ce avem noi diferit fata de zodiile de foc:finete,sensibilitate si multa multa caldura sufleteasca :console:

Bine ca avem si noi ca toate zodiile chestii mai naspa....nu uita femeile si barbatii cauta stabilitate in ziua de azi un camin calduros  si o viata tihnita(exclus taranii care isi bat femeile sau femei betive si iresponsabile) :coolspeak:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate