Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Ajutor gasire bilet avion

- - - - -
  • Please log in to reply
2035 replies to this topic

#1999
aristotel

aristotel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 02.05.2004
Ok, pt. un zbor la Amsterdam in perioada 16-18 iunie (doar dus), se gaseste vreo varianta sub 100 euro sau ma pot resemna cu scorul ala ?

#2000
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
https://www.skyscann...ef=home#results

114 Cu tarom pe 16!

#2001
mihail1986

mihail1986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 27.06.2008
Salutare, pentru perioada 26 oct - 7 noiembrie, exista sansa sa gasesc un bilet Bucuresti - Madrid dus intors putin sub 100euro? Sau maxim 100?
Momentan nu am gasit nimic mai ieftin de 140-150. Multumesc

#2002
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

 mihail1986, on 01 august 2018 - 09:50, said:

Salutare, pentru perioada 26 oct - 7 noiembrie, exista sansa sa gasesc un bilet Bucuresti - Madrid dus intors putin sub 100euro? Sau maxim 100?
Momentan nu am gasit nimic mai ieftin de 140-150. Multumesc

cauta pe kiwi.com, momondo sau skyscanner

#2003
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009

 mihail1986, on 01 august 2018 - 09:50, said:

Salutare, pentru perioada 26 oct - 7 noiembrie, exista sansa sa gasesc un bilet Bucuresti - Madrid dus intors putin sub 100euro? Sau maxim 100?
Momentan nu am gasit nimic mai ieftin de 140-150. Multumesc

Dus-intors?
Nope... slabe sanse. Doar sa combini cu ceva escale dubiaose poate prin Germania pentru ca pe RO-ES e gradul de ocupare foarte mare.

#2004
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,522
  • Înscris: 14.04.2008

 mihail1986, on 01 august 2018 - 09:50, said:

Salutare, pentru perioada 26 oct - 7 noiembrie, exista sansa sa gasesc un bilet Bucuresti - Madrid dus intors putin sub 100euro? Sau maxim 100?
Momentan nu am gasit nimic mai ieftin de 140-150. Multumesc
daca esti putin flexibil in perioada, nu iti trebuie bagaj de cala si te risti sa astepti pana prin septembrie, e posibila sa gasesti. daca merita, hotarasti tu...

#2005
lumea_e_un_sat_mic

lumea_e_un_sat_mic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 04.12.2017
https://www.momondo....07?sort=price_a

Non stop la dus, escala la Charleroi sau Bergamo la intors.
95-97 euro

Edited by lumea_e_un_sat_mic, 01 August 2018 - 21:22.


#2006
SemperFi

SemperFi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 25.11.2009
Hai salut!

Sunt intr-o dilema: am o oferta la 1140 euro/pers pentru un zbor Otopeni-San Francisco (sfarsit de iunie) si inapoi prin Ottawa-Otopeni (mijlocul lui iulie) cu United si Lufthansa. E scump sau sa mai astept? Poate apare ceva promotii. Ce ziceti?

#2007
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 07.04.2005
Sunt batute in cui datele? Aparent pt iulie profita si ei ca e perioada concediilor.

La United intr-adevar sunt mari, dar si sunt cunoscuti pentru intarzieri (toti colegii mei care au fost, au avut intarzieri de minim 6-7 la intoarcere din cauza problemelor tehnice). Acuma ori toti erau ghinionisti (ori e ceva la ordinea zilei la ei din cauza flotei). Daca ar fi posibil eu unul ti-as recomanda Lufthansa/companii aeriene din UE (daca e posibil). Macar de te trezesti cu intarzieri 4h+ macar iti recuperezi partial biletul de avion (ideal ar fi la intoarcere... nu inainte sa pierzi din ziua/zilele de concediu :))))

Pe State nu am prea cautat, dar pt Asia niciodata n-am gasit bilete mai ieftine ulterior (le luam cu 4-5luni in avans).

Attached Files



#2008
SemperFi

SemperFi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 25.11.2009

 ghitapg2, on 27 noiembrie 2018 - 21:33, said:

Sunt batute in cui datele? Aparent pt iulie profita si ei ca e perioada concediilor.

La United intr-adevar sunt mari, dar si sunt cunoscuti pentru intarzieri (toti colegii mei care au fost, au avut intarzieri de minim 6-7 la intoarcere din cauza problemelor tehnice). Acuma ori toti erau ghinionisti (ori e ceva la ordinea zilei la ei din cauza flotei). Daca ar fi posibil eu unul ti-as recomanda Lufthansa/companii aeriene din UE (daca e posibil). Macar de te trezesti cu intarzieri 4h+ macar iti recuperezi partial biletul de avion (ideal ar fi la intoarcere... nu inainte sa pierzi din ziua/zilele de concediu :))))

Pe State nu am prea cautat, dar pt Asia niciodata n-am gasit bilete mai ieftine ulterior (le luam cu 4-5luni in avans).

Pai nu am datele chiar batute in cuie. O fi acolo un +- 7 zile. Ma gandeam sa prind un low cost la Londra si de acolo sa iau Virgin Atlantic. Dar am si doi copii dupa mine+soata. Nu prea imi permit sa ma vantur de colo-colo cu legaturile. Daca eram doar eu, era mai simplu. Chestia e ca mi se pare cam devreme sa iau bilet pt vara (mai sunt 7 luni) . Recunosc, nici experienta nu am pe partea asta...noroc ca exista netul si oameni care impartasesc experiente.

#2009
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
pe kiwi.com sunt mai multe variante buc-ny sau buc-monreal

Attached Files



#2010
antoneea

antoneea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 26.11.2018

 giuliani, on 01 august 2018 - 10:12, said:


cauta pe kiwi.com, momondo sau skyscanner
chiar si kayak, sunt sanse sa gasesti

#2011
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 07.04.2005
Daca folosesti search engine-urile nu uita sa le deschizi in incognito mode / sa stergi cookies-urile dupa ce ai efectuat o cautare.

#2012
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Buna ziua la vara in iulie as vrea sa merg cu iubita in Spania in Madrid.Zbor Cluj-Madrid.Ceva tips pentru a gasi zboruri ieftine?

#2013
lls869

lls869

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 21.07.2011
Buna seara,
Incerc sa achizitionez de pe siteul scoot airlines un bilet dus intors pe ruta Atena-Singapore si retur in decembrie. Dupa completarea tuturor datelor cerute de site si a codului 3d secure, tranzactia anulata pur si simplu(si nu de catre banca). Are cineva idee de ce este anulata tranzactia? Bani sunt pe cont, cardul este activ...

Attached Files


Edited by lls869, 07 January 2019 - 21:10.


#2014
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Sunt probleme (cunoscute pe grupurile de Asia) la scoot.

Ia legătura cu ei. Știu ca s-au mai plâns mulți pe alte grupuri

#2015
lls869

lls869

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 21.07.2011

 Lex404, on 08 ianuarie 2019 - 06:53, said:

Sunt probleme (cunoscute pe grupurile de Asia) la scoot.

Ia legătura cu ei. Știu ca s-au mai plâns mulți pe alte grupuri


Ok, merci, voi lua legatura cu ei telefonic-au un numar alocat pt Grecia.
Oricum, am pus intrebarea si pe grupul ''malaezia-singapore''. Un coleg de grup zicea ca a zburat cu scoot via Berlin.

#2016
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018
Trebuie sa ajut pe cineva intru cautarea unui bilet open-jaw. Stiam ca de exemplu site-ul tarom ofera acest lucru (e o sectiune destinatii multiple). Doar ca-mi returneaza si la dus si la intors zboruri cu escala (din care probabil doar 1 segment este operat de ei, celalalt este in code-sharing). Nu vezi detaliile zborurilor nici la dus nici la intors, teoretic ar trebui sa le vezi pe pagina a 3-a doar c-acolo obtin sistematic eroarea urmatoare:

"1 eroare
În baza noastră centrală de date a survenit o eroare. Contactaţi-ne pentru informaţii suplimentare. (4002 [0])"

Pe de-o parte din ce stiu eu in Romania se mai cumpara inca bilete mai mult prin agentii (ceea ce nu pot sa fac) si nici n-as prea vrea optiunea low cost (dar daca nu e altceva o sa ma uit si-acolo).

Ce site-uri online de incredere exista in Romania pentru cumpararea / rezervarea de bilete, ideal de tip OpenJaw? Multumesc!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate