Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Ajutor gasire bilet avion

- - - - -
  • Please log in to reply
2035 replies to this topic

#1981
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005

 Lex404, on 03 august 2017 - 11:04, said:

Și mie mi-e puțin "nu știu cum" la Dubai-Manila. 8 ore.
Dar la cât o costat și faptul ca plec/ ajung la ore bune, nu mai fac pretenții Posted Image)

Inteleg dar 8 ore tot mai e cum mai e. Doua zboruri de 10-11 ore unul dupa altul insa...

Edited by something00, 03 August 2017 - 11:13.


#1982
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Pai nu aveai atât dacă mergeai cu low-cost in Australia.

Aveai 8 pana in Manila și încă 8 pana in Sydney :)) o pauza de câteva zile in Filipine nu strica :)) și încă câteva ore pana in Dubai.

(Btw. Ii 246$ Acum Manila - Sydney 😂 )


Oricum. La promoții de genul 35€ Dubai - Manila (și era 70 pana in Sydney dacă prindeai locurile) nu prea mai exista loc de pretenții :))
Zbori cu lada de portocale dar asta e. Ajungi :))

Edited by Lex404, 03 August 2017 - 11:20.


#1983
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005

 Lex404, on 03 august 2017 - 11:17, said:

Pai nu aveai atât dacă mergeai cu low-cost in Australia.

Aveai 8 pana in Manila și încă 8 pana in Sydney Posted Image) o pauza de câteva zile in Filipine nu strica Posted Image) și încă câteva ore pana in Dubai.

(Btw. Ii 246$ Acum Manila - Sydney �� )


Oricum. La promoții de genul 35€ Dubai - Manila (și era 70 pana in Sydney dacă prindeai locurile) nu prea mai exista loc de pretenții Posted Image)
Zbori cu lada de portocale dar asta e. Ajungi Posted Image)


Ooooo  da 8 ore +8 ore plus drumul pana in dubai e muuuuult mai bine :)

Am platit 730 de euro si nu merg nici cu low cost, am si bagajul inclus in pretul asta si nici nu trebuie sa schimb de doua ori. Mai sunt si oameni care muncesc full time si care calatoresc deci nu isi permit sa stea 2 saptamani pe drum :)

#1984
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005
Salve, caut o conexiune pentru Aalborg in Februarie. Deocamdata cea mai buna varianta este cu KLM, insa compania nu ofera posibilitatea de adaugare un singur bagaj de cala, decat daca optezi pentru optiunea standard, pentru ambele bilete. Adica ar trebui sa dau 240e in plus pentru o singura valiza de cala. Daca vrei sa adaugi bagaj in continuare, dupa ce ai ales pachetul light, nu poti decat sa mai adaugi o valiza de mana platita.
Alte idei?
Bugetul pentru doua persoane este de cel mult 500euro, iar datele sunt destul de flexibile... doua saptamani in Februarie, incepang cu 14-18.

Attached File  Captura? de ecran din 2017.11.19 la 14.18.19.png   301.42K   17 downloads

Edited by floraur, 19 November 2017 - 14:37.


#1985
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,522
  • Înscris: 14.04.2008
wizz+transport local (despre care nu am nici cea mai mica idee)
ryan cu escala la stansted (din pacate peste noapte)
si or mai fi...

#1986
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005
Am luat bilet de avion pana la Billund cu Wizz. De acolo vine cineva sa-i ia cu masina. Sunt doua ore de condus pana in Aalborg.

Pretul este excelent 250euro pentru doua persoane si bagaj de cala mare. Faza naspa este ca orarul de zbor este nasol. Pleaca din BUH la 06:05 iar din Billund la 08:30.

La dus nu e o problema mare, cu toate ca vor pleca din Galati si trebuie sa o ia cu noaptea in cap. La intoarcere trebuie sa faca cam acelasi lucru, insa masina pentru aeroport, nu se gaseste usor, deci va trebui ca cineva sa stea dupa ei... asta e, bun asa rau cum este!

Edited by floraur, 19 November 2017 - 16:29.


#1987
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,522
  • Înscris: 14.04.2008
pt intoarcere ryan ar fi avut orar f ok. evident, cu schimbare in stansted.

#1988
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005
Asa e, dar era mai scump...

#1989
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Am si eu o intrebare: exista vreun motor de cautare bun, care sa caute intr-adevar cele mai mici preturi? Majoritatea iti dau doar zborurile directe (indiferent cat de mult ar costa) si alte cateva cu escala, unele de-a dreptul stupide, cand conexiunea este la doar cateva minute distanta, ori cand ai de asteptat chiar si 23 de ore pana pa urmatorul zbor. Evident, preturile nu sunt impresionante. Daca imi rapesc putin din propriul timp si stau sa caut manual diverse conexiuni, gasesc preturi muuult mai bune si variante mult mai convenabile decat ce imi prezinta motorul de cautare.

Caz concret: pentru data de 8 aprilie am cautat Craiova - Bristol. Numai aiureli pe skyscanner. Proaste si scumpe!
Am cautat apoi eu manual variantele posibile, si am vazut ca este extrem de ieftin sa zbor Craiova - Bologna si apoi Bologna - Bristol. Era atat de greu pentru un motor de cautare sa imi gaseasca asta? Altadata la fel, nu gaseam nimic ieftin din Bucuresti spre Londra (era si din scurt biletul). Asa ca am luat Bucuresti - Stockholm si Stockholm - Londra. Deja mi-am invatat lectia. Daca ai putin timp si rabdare gasesti alternative la aproape orice zbor direct care este scump.
Craiova - TelAviv este foarte ieftin. Daca dau sa caut zboruri din UK spre TelAviv imi baga preturi de ma sperie. De ce nu iti arata si alternativele prin Craiova sau Timisoara de exemplu?

#1990
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Pe scurt fiindca Wizzair, care zboara de la Craiova, este "necombinabil" cu orice alt zbor, nici macar tot cu Wizzair. Si nici nu apare deloc in majoritatea motoarelor de rezervare (nu de cautare) disponibile, din motive tehnice care nu-si au locul aici.

#1991
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Ba apare, cum sa nu apara? Doar ca nu apare la zborul acesta.

EDIT: acum a aparut, desi zilele astea nu aparea, si nici la ora cand am postat mesajul.

Edited by boy4ever, 20 February 2018 - 15:35.


#1992
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005
Ma poate ajuta cineva cu zbor spre Antalya perioada 24-30 august, mai ieftin? Din Bucuresti.  Nu conteaza unde e legatura, nu e neparat Istanbul. Tot caut si cel mai ieftin e cu Pegasus, dar e in medie 100 e/pers. Am cautat cu motoare, kiwi, kayak... tot nu gasesc.

Multumesc.

#1993
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,098
  • Înscris: 06.12.2012
Păi 100 euro / persoană e chilipir în perioada aia.

#1994
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005

 bv01, on 04 mai 2018 - 08:20, said:

Păi 100 euro / persoană e chilipir în perioada aia.
Pai este 100.e/pers pe sens. Eu nu m-am exprimat corect. Eu am luat doar pentru intors cu 60 e/pers, am prins o jumatate de zi pretul acesta, dupamiaza deja era cu 100 lei mai mult  Pentru dus caut.   Daca era dus/intors 100e/pers era chilipir, dar nu a fost deloc asa jos pretul si caut din noiembrie, aproape zilnic. Si kiwi si kayak, afiseaza peste 900lei/pers dus intors Bucuresti -Antalia. Anul trecut am   reusit sa gasesc la aproximativ 140 euro/pers dus-intors,macar asa daca as gasi.

#1995
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,979
  • Înscris: 15.05.2009

 alipiticot, on 06 mai 2018 - 13:29, said:

Pai este 100.e/pers pe sens. Eu nu m-am exprimat corect. Eu am luat doar pentru intors cu 60 e/pers, am prins o jumatate de zi pretul acesta, dupamiaza deja era cu 100 lei mai mult  Pentru dus caut.   Daca era dus/intors 100e/pers era chilipir, dar nu a fost deloc asa jos pretul si caut din noiembrie, aproape zilnic. Si kiwi si kayak, afiseaza peste 900lei/pers dus intors Bucuresti -Antalia. Anul trecut am   reusit sa gasesc la aproximativ 140 euro/pers dus-intors,macar asa daca as gasi.
E o problema cu perioada. Antalye e full atunci, cererea e mare. Evident ca buna parte dintre zboruri sunt luate, chartere organizate de agentii.
Eu zic ca si 160 e ok dus-intors/pers.

#1996
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 20.03.2009

 alipiticot, on 06 mai 2018 - 13:29, said:

Eu am luat doar pentru intors cu 60 e/pers, am prins o jumatate de zi pretul acesta, dupamiaza deja era cu 100 lei mai mult  Pentru dus caut.
Stai putin, tu ai cumparat deja zborul retur? De ce ai cumpara doar returul in speranta ca vei gasi celalalt zbor mai ieftin mai tarziu?
As intelege putin daca ai lua zborul dus si la intors te mai orientezi tu, dar sa iei retur inaintea celui tur....e bine ca ai cu ce sa te intorci, dar nu ai cu ce ajunge acolo sa te poti intoarce.

#1997
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,979
  • Înscris: 15.05.2009

 Tz3posu, on 07 mai 2018 - 11:04, said:

Stai putin, tu ai cumparat deja zborul retur? De ce ai cumpara doar returul in speranta ca vei gasi celalalt zbor mai ieftin mai tarziu?
As intelege putin daca ai lua zborul dus si la intors te mai orientezi tu, dar sa iei retur inaintea celui tur....e bine ca ai cu ce sa te intorci, dar nu ai cu ce ajunge acolo sa te poti intoarce.
Da, e putin ciudat si mai risky. Dar poate are flexibilitate de 2-3 zile la data de plecare.

#1998
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005

 nniki, on 08 mai 2018 - 20:29, said:

Da, e putin ciudat si mai risky. Dar poate are flexibilitate de 2-3 zile la data de plecare.

Am flexibilitate la plecare cat vreau eu, pana la 5 zile, oricum voi cumpara bilete si pentru dus,sigur ajung. In functie de ce pret gasesc stau mai mult sau mai putin in Antalya.  Noi suntem 4 persoane si o diferenta de 20 euro/pers se simte.  Acolo am ce face ca oricum vreau sa vad Pamukale. La fel am facut si anul trecut dar atunci au fost oferte mai multe. Diferenta de pret o dau la cazare si  astfel am mai multe zile de concediu....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate