Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Ingineria Informatiei

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#55
vecinu'

vecinu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 11.07.2006

Quote

Si eu, tot in Economica 1
Poate o sa fim colegi de camera :))

Quote

Ma deranjeaza doar ca iar ca nu au fost respectate regulamentele... Daca studentii din anul I pot fi cazati in toate caminele atunci sa modifice dracu' regulamentele alea deadtongue.gif . Induc oamenii in eroare...
Mda, eu initial am crezut ca nu am prins loc, cand am vazut ca nu apar pe lista celorlalte camine (nu ma asteptam sa primesc tocmai in economica)

Quote

Cine stie cum e in caminul 16?Sunt ceva conditii?
Din ce am auzit, e renovat, intretinut. In camera stau cate 4 sau 5, si baile sunt pe palier. Si daca arunci ceva din camera pe geam, te filmeaza si iti trimit atentionare sau te dau afara :D
Ah, si sa nu uitam ca se striga "Andreeaaaa Mariiiin" in fiecare seara in jur de ora 21

Quote

yes! yes! yes! deci am topait literalmente 10 minute cand am vazut. felicitari baietzi
:coolspeak:

#56
Dr^^Dree

Dr^^Dree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 14.02.2005

View Postvecinu', on 17th September 2009, 20:14, said:

Din ce am auzit, e renovat, intretinut. In camera stau cate 4 sau 5, si baile sunt pe palier. Si daca arunci ceva din camera pe geam, te filmeaza si iti trimit atentionare sau te dau afara :D
Ah, si sa nu uitam ca se striga "Andreeaaaa Mariiiin" in fiecare seara in jur de ora 21
hmmm...interesant.Mersi de informatie.

#57
afrodyta

afrodyta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.09.2008

View Postvecinu', on 17th September 2009, 20:14, said:

Mda, eu initial am crezut ca nu am prins loc, cand am vazut ca nu apar pe lista celorlalte camine (nu ma asteptam sa primesc tocmai in economica)

Si eu la fel :)) ma trecusera toate apele.

Despre Economica I stiti ceva? Ca nu gasesc nik pe net. :(

#58
Ratzian

Ratzian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 16.05.2006

Quote

Mda, eu initial am crezut ca nu am prins loc, cand am vazut ca nu apar pe lista celorlalte camine (nu ma asteptam sa primesc tocmai in economica)

Ce sperietura am tras si eu, exact asa am patit. Ar fi o chestie sa stam intr-o camera  :peacefingers:  Am aflat din intamplare ca eu si afrodyta ne cunoastem in real-life, deci totul e posibil.  :D

Conditiile in Economica I sunt foarte bune, am discutat cu o fata de la ISE de camin. A fost dat in folosire in 2006, deci totul e ca nou. Din cate mi-a zis o sa stam 3 in camera, o sa avem baie separata, internet, cablu tv si alte maruntisuri.  A mai zis si ceva de camere de supravegheat, dar nu stiu daca sunt doar la intrare sau pe holuri.

Afrodyta, tu te-ai bucurat mai mult ca ai intrat la camin decat ca ai intrat la facultate  :w00t:

Edited by Ratzian, 17 September 2009 - 22:13.


#59
afrodyta

afrodyta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.09.2008

View PostRatzian, on 17th September 2009, 23:12, said:

Afrodyta, tu te-ai bucurat mai mult ca ai intrat la camin decat ca ai intrat la facultate  :w00t:

Sa stii ca da :)) Am avut mult mai multe emotii cu caminul. Bine ca e bine :D Ne vedem peste o saptamana! Va vine sa credeti ca incepem?

#60
vecinu'

vecinu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 11.07.2006

Quote

`Fiecare camera are geamuri termopane, parchet, frigider, telefon intern si posibilitatea iesirii in exterior cu cartela, baie cu toaleta si dusul separate, mobilier nou. Caminul este conectat la internet, care poate fi accesat gratuit, si la cablu TV`, ne-a explicat Ileana Filip, administratorul caminului.

Oficiile sunt dotate cu plite electrice si cuptor cu microunde, iar caminul are si o spalatorie pentru studenti. Intrarea este supravegheata permanent de un portar si de camere video.
Se sta cate 3 in camera si au camere video la intrare, together with your local neighbourhood doorkeeper :)

Quote

Va vine sa credeti ca incepem?
:w00t:
de-abia astept!




P.S. Note to self: De acum tre sa ma invat sa ma culc la ore mai ortodoxe  -_-

#61
afrodyta

afrodyta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.09.2008

View Postvecinu', on 18th September 2009, 04:01, said:

P.S. Note to self: De acum tre sa ma invat sa ma culc la ore mai ortodoxe  -_-

:)) Amin to that!

#62
vecinu'

vecinu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 11.07.2006

Quote

Etapele repartizării locurilor de cazare
Art. 14. (1) Cazarea studenților în cămine se face în cele 3(trei) zile anterioare începerii anului universitar, în funcție de anul de studii:
I. Ziua întâi de cazări - se cazează toți studenții din anul I și II de studii.
II. Ziua a doua de cazări - se cazează toți studenții din anul III și IV.
III. Ziua a treia de cazări - se cazează toți studenții de la master și cei din anii I-IV care nu au reușit să se prezinte în zilele stabilite.
Pentru perioada de redistribuiri nu se ține cont de anul de studii.

(2) Cazarea studenților în cămine se realizează în următoarele etape:
a. Prezentarea:
- buletin/carte de identitate sau pașaport
- copie după certificatul de naștere
- fotografie tip buletin
- adeverința fiu cadru didactic (dacă e cazul)
b. Încheierea contractului între Universitatea Babeș-Bolyai și student.
c. Plata taxei de cazare.
d. Predarea buletinului/C.I. și completarea unui formular pentru aplicarea vizei de flotant.
e. Primirea legitimației de cămin.

Edited by vecinu', 18 September 2009 - 13:34.


#63
Ratzian

Ratzian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 16.05.2006
Cat entuziasm  :photo:  Sa speram ca se va pastra si peste un an...

Ceilalti ce-ati facut? Nimeni nu a zis nimic inafara de vecinu', afrodyta si eu. Ati prins un loc? Pe cand putem ciocni o bere?  :D

#64
blu3boy90

blu3boy90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 31.08.2009
pe naiba, 9.70 a prins loc, io cu 9.68 nu... :| si mai is 2 in fata.... fain.


Acum i intreb pe cei mai mari, cum se face? ma duc sa "vb" cu administratoru'? sau astept ca poate se retrag cel putin 3 ?  :mellow:

#65
Ratzian

Ratzian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 16.05.2006
Imi pare rau, blu3boy... Uite aici ai calendarul de care pomenea vecinu' mai sus... Poate dupa 27 prinzi un loc la redistribuiri...

#66
vecinu'

vecinu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 11.07.2006
Stie cineva la ce ora e festivitatea de deschidere luni? :D

#67
Ratzian

Ratzian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 16.05.2006
vecinu', vezi site-ul facultatii. Deschiderea la nivel de univ. e la ora 9 dimineata apoi la 11 urmeaza deschiderea pe specializari.

#68
vecinu'

vecinu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 11.07.2006
Yup, am vazut acum. Mersi :)

#69
arpi2390

arpi2390

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.09.2008
Bună la toți!
Sunt la ingineria informației anul I și am o întrebare, se țin mâine cursuri? Ne afectează în vreun fel greva?
Sau UBB nu ține greva. Aș vrea să știu că dacă nu se țin cursuri atunci nu mă întorc azi la Cluj.
Vă mulțumesc pentru răspunsuri!  :)

#70
vasile_hd

vasile_hd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.06.2010
buna, as vrea daca se poate niste pareri si sugestii in plus despre aceasta specializare, ce puteti sa imi spuneti dupa un an de studentie, cum e, cum sunt profii, materiile, care sunt materiile grele, la care se trece cel mai greu? multumesc anticipat pentru raspuns,

Edited by vasile_hd, 20 June 2010 - 22:12.


#71
rozosina

rozosina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.06.2010

View PostTudor Roman, on 22nd July 2009, 21:13, said:

Doar nu te asteptai sa fie adevarat ce scriu ei prin metodologii ?


salut  esti la UBB la ingineria informatiei? vroiam sa te intreb dak nu sti la sectia romana la ingineria informatiei care a for ultima medie cu care s-a prins loc la camin?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate