Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Help! Transfer de pe Mini Dv pe un PC

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
andylarkyn

andylarkyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 24.07.2008

View PostGady_paul, on Apr 14 2009, 11:11, said:

Camera ta nu e cumva pe NTSC?
Ia incearca la setari la tuner sa pui NTSC la formatul video (si daca nu merge, incearca-le si pe celelalte).
AM incercat toate formatele video.Singura diferenta dintre ele este ca la unele se vad mai multe linii de siferite culori(inspecial verde,rosu si albastru).

Attached Files



#20
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Vezi poate camera e pe av in

#21
andylarkyn

andylarkyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 24.07.2008

View PostGady_paul, on Apr 14 2009, 12:00, said:

Vezi poate camera e pe av in

Cum adica?

#22
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
unele camere pot face captura pe intrarea AV. A ta nu stiu daca poate face asta. Vezi prin setari ca trebuie sa fie ceva

#23
andylarkyn

andylarkyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 24.07.2008

View PostGady_paul, on Apr 14 2009, 12:04, said:

unele camere pot face captura pe intrarea AV. A ta nu stiu daca poate face asta. Vezi prin setari ca trebuie sa fie ceva

Nu cred ca poate sa faca sa ceva.Totusi nu inteleg de ce nu afiseaza imaginea pe un ecran TV cand am conectat cablulsi am comutat TV-ul in mod AV.Ce ar trebui sa fac sa vad daca merge  cablul?
Cand incerc sa vad casetele pe TV ar trebui sa scot antena?

#24
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Nu. Nu stiu ce ar putea fi. Oricum, e de la camera. Sa asteptam si alti urseri

#25
andylarkyn

andylarkyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 24.07.2008
Multumesc pentru ajutor.

#26
andylarkyn

andylarkyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 24.07.2008

View PostGady_paul, on Apr 14 2009, 12:18, said:

Nu. Nu stiu ce ar putea fi. Oricum, e de la camera. Sa asteptam si alti urseri
Se poate sa fie de la cablu?
Intre timp am gasit manualul de utilizare al camerei pe net dar,nu prea inteleg ce ar trebui sa fac ca sa pot vedea imaginile pe TV sau sa le pot inregistra prin intrarea AV.
Totusi cred ca s-ar putea sa fie de la cablu.Am scos mufa rosie de la audio right si nu se mai aude acel"bazait".Apoi am schimbat mufele albe si galbene intre ele si se aude,dar nu se vede.Cand pun si mufa rosie,apare acel "bazait"

#27
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Ai vreun aparat de masura prin casa sa masori cablu?
Totusi, nu prea cred ca e de la cablu, din moment ce iti da negru pe Tuner, ar trebui sa fie albastru daca ar fi cablu intrerupt

Edited by Gady_paul, 14 April 2009 - 12:14.


#28
andylarkyn

andylarkyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 24.07.2008

View PostGady_paul, on Apr 14 2009, 13:13, said:

Ai vreun aparat de masura prin casa sa masori cablu?
Totusi, nu prea cred ca e de la cablu, din moment ce iti da negru pe Tuner, ar trebui sa fie albastru daca ar fi cablu intrerupt

Aparat de masura nu cred ca am.Sper sa nu fie de la cablu.Pe ecran apare ceva cand schimb formatul din PAL,NTSC sau SECAM:apar niste linii colorate(verzi,rosii sau albastre).
Am incercat sa schimb mufele intre ele si am vazut ca nu apare nimic pe ecran,se aude doar sunetul chiar si prin mufa galbena.
Am uitat sa mentionez ca folosesc un cablu cumparat de la un magazin de elctronice deoarece nu mai gasesc acel cablu care a venit odata cu camera.

#29
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Incearca cu S-Video.

#30
andylarkyn

andylarkyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 24.07.2008

View PostGady_paul, on Apr 14 2009, 14:56, said:

Incearca cu S-Video.
Nici cu S-Video nu merge.Ca si in celelalte cazuri,am sunet,dar nu am imagine.Voi cauta cablul original,iar daca nu il gasesc ,voi lua o placa FireWire si incerc sa vad daca atunci merge.
Alte solutii n-ar mai fi?

#31
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
Cea mai simpla solutie e transferul prin firewire, camera este automat detectata de windows, sunt o multime de programe de captura, depinde de preferinte, eu personal folosesc windows movie maker si la captura (cam 13 GB / ora) si la comprimarea fisierului rezultat (il fac wmv de calitate mai buna, cam 1,5 gb/ora - se vede bine cu win media player) .

#32
ot_57_bac

ot_57_bac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 18.11.2004

View Postmojook, on Apr 14 2009, 17:49, said:

Cea mai simpla solutie e transferul prin firewire, camera este automat detectata de windows, sunt o multime de programe de captura, depinde de preferinte, eu personal folosesc windows movie maker si la captura (cam 13 GB / ora) si la comprimarea fisierului rezultat (il fac wmv de calitate mai buna, cam 1,5 gb/ora - se vede bine cu win media player) .

nu cumva omul nostru nu impinge indeajuns de mult mufa jack cu trei cai..adica audio l+r si video in mufa mama din camera?
eu am patit asta..
cand din studior urlam la boul de la camera ca nu am semnal de la el si el decat pusese usor mufa acolo...
impinge mufa pana la capat...si app depinde de camera ...vezi sa fie introdusa unde trebuie...asta in cazul in care are mai multe mufe..

#33
andylarkyn

andylarkyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 24.07.2008

View Postot_57_bac, on Apr 14 2009, 17:57, said:

nu cumva omul nostru nu impinge indeajuns de mult mufa jack cu trei cai..adica audio l+r si video in mufa mama din camera?
eu am patit asta..
cand din studior urlam la boul de la camera ca nu am semnal de la el si el decat pusese usor mufa acolo...
impinge mufa pana la capat...si app depinde de camera ...vezi sa fie introdusa unde trebuie...asta in cazul in care are mai multe mufe..

Nu cred ca asta-i problema.Nu vreau sa stric camera.Asta este cel mai usor de facut.oricum,multumesc pentru sugestie.

View Postviceroy56, on Apr 10 2009, 16:35, said:

Nu recomand captura cu TV tuner dupa o camera digitala! Pierzi calitate la greu!
Dar cum se poate realiza o captura de pe o camera digitala pe PC cu ajutorul unui TV-Tuner, ca de vre-o 3 zile incerc si nu reusesc :cursing:

#34
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007
Decat sa te chinui 3 zile mai bine iti cumparai placa FireWire. Inainte sa-ti cumperi te-ai uitat sa vezi daca nu ai conexiune firewire pe placa de baza?

#35
andylarkyn

andylarkyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 24.07.2008

View Postpif_foto, on Apr 15 2009, 01:06, said:

Decat sa te chinui 3 zile mai bine iti cumparai placa FireWire. Inainte sa-ti cumperi te-ai uitat sa vezi daca nu ai conexiune firewire pe placa de baza?

Ce placi FireWire imi recomandati?

#36
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Pai...placa fireWire nu e cine stie ce mare lucru, eu am luat-o pe a mea cu 40 lei. Orice placa e buna, numai ai grija sa fie PCI, nu altcv. Si nu strica macar 6 luni garantie, sa fii sigur ca e un produs nefacut pe vapor.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate