Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Clicknet Mobile Internet

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1603 replies to this topic

#289
3oaie

3oaie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 16.12.2008

 lepov, on 11th June 2009, 11:37, said:

Inca putin si e gratis. La banii astia ii iau unul pe firma la nevasta-mea. Cat de prost o merge, e ieftin frate.
Luand in considerare pretul modemului USB, mai bine iei abonamentul superior decat pe cel mai ieftin.

#290
gandrei3

gandrei3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 25.01.2008

 flash gordon, on 15th June 2009, 16:51, said:

vad ca si la indivizi de rand e cam aceeasi istorie - ia de te uita la ei pe site...
Dar internetul mobil personal are limita (max 6GB), iar la internetul mobil busines este NELIMITAT.

Edited by gandrei3, 16 June 2009 - 06:44.


#291
flash gordon

flash gordon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.06.2007

 wii, on 15th June 2009, 18:25, said:

Deci daca depasesti 2 luni sau 3 cu mai mult de 50% traficul inclus iti pun limitare.

in ceea ce ma priveste, pt nevoile mele (aici ma gandesc la navigare pur si simplu, un mail, niste browsing) e de-ajuns. nu cred ca se pune careva calare pe netu' mobil cu torrent clientul - nu stiu cine ar avea asemenea pretentii :)

#292
Phileas

Phileas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 29.07.2003
ati patit vreunul din voi sa se blocheze windows XP cand se ataseaza modemul ANYDATA ADU-510L in USB ?

am un laptop mai vechi de vreo 2 ani, dar totusi destul de bun si as vrea sa folosesc clicknet mobil pe el. are procesor core duo si 512 ram deci nu cred sa fie de la hardware, am incercat si in safe mode si la fel se blocheaza deci nu cred ca e de la antivirus sau altceva, ce mai poate fi ?

#293
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

 Phileas, on 16th June 2009, 23:57, said:

ati patit vreunul din voi sa se blocheze windows XP cand se ataseaza modemul ANYDATA ADU-510L in USB ?

am un laptop mai vechi de vreo 2 ani, dar totusi destul de bun si as vrea sa folosesc clicknet mobil pe el. are procesor core duo si 512 ram deci nu cred sa fie de la hardware, am incercat si in safe mode si la fel se blocheaza deci nu cred ca e de la antivirus sau altceva, ce mai poate fi ?

incearca un uninstall la aplicatie si la drivere, cu cd ul apoi un install curat.

#294
LOLMAN

LOLMAN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 22.05.2004
Am observat si eu un fenomen destul de neplacut, nu stiu daca este de la modem, dar dupa vreo 3 ore de folosire calculatorul incepe sa se miste in suturi. In rest internetul este destul de stabil, doar intr-o dimineata pentru cateva ore a mers f f greu.

#295
flash gordon

flash gordon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.06.2007

 LOLMAN, on 24th June 2009, 11:01, said:

Am observat si eu un fenomen destul de neplacut, nu stiu daca este de la modem, dar dupa vreo 3 ore de folosire calculatorul incepe sa se miste in suturi. In rest internetul este destul de stabil, doar intr-o dimineata pentru cateva ore a mers f f greu.
pai n cred ca -i de la modem. zici ca destul de rar se intampla asta?

#296
shesheincognito

shesheincognito

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.12.2007
pot sa zic ca pana astazi eram foarte nemultumit de serviciu, in sensul ca stau undeva in zona alba iulia (Bucuresti - sa nu se inteleaga altcv), si nu aveam semnal bun afara, ce sa mai zic in interior. ideea e ca am trimis un feedback in urma cu 2 sapt, referitorla acest lucru, am incercat cam la 3 4 zile sa vad daca s-a imbunatatit cu ceva si surpriza: incepand cu data de 26 iunie am semnal full in casa si in exterior oriunde m-am afla, iat la un test de viteza am aproximativ 2MB/s in interior. so good job :) stiu ca o sa rupa piata in sensul ca nu au limita de trafic. good job RTC  ;)   :D

#297
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009

 shesheincognito, on 26th June 2009, 14:40, said:

pot sa zic ca pana astazi eram foarte nemultumit de serviciu, in sensul ca stau undeva in zona alba iulia (Bucuresti - sa nu se inteleaga altcv), si nu aveam semnal bun afara, ce sa mai zic in interior. ideea e ca am trimis un feedback in urma cu 2 sapt, referitorla acest lucru, am incercat cam la 3 4 zile sa vad daca s-a imbunatatit cu ceva si surpriza: incepand cu data de 26 iunie am semnal full in casa si in exterior oriunde m-am afla, iat la un test de viteza am aproximativ 2MB/s in interior. so good job :) stiu ca o sa rupa piata in sensul ca nu au limita de trafic. good job RTC  ;)   :D


Nelimitat la pers juridice. La pf scade viteza dupa depasirea traficului inclus. Si fara acoperire nu prea o sa rupa piata.


Cea mai buna oferta la date tinand cont de acoperire, neconditionarea pretului abonamentului de plata si a altor servicii catre operator... mi se pare cea a Orange. 10 euro pt 6 giga inclusi e super ok deocamdata. Aaaa si mai sunt si 100 min Orange lunar daca exista si un ab de voce.

#298
vrabiedd

vrabiedd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 31.05.2009

 wii, on 26th June 2009, 14:03, said:

Nelimitat la pers juridice. La pf scade viteza dupa depasirea traficului inclus. Si fara acoperire nu prea o sa rupa piata.


Cea mai buna oferta la date tinand cont de acoperire, neconditionarea pretului abonamentului de plata si a altor servicii catre operator... mi se pare cea a Orange. 10 euro pt 6 giga inclusi e super ok deocamdata. Aaaa si mai sunt si 100 min Orange lunar daca exista si un ab de voce.

Vreau si eu 3 exemple de orase unde exista Orange cu 3G si nu exista Clicknet Mobile.
Iar abonamentul de care vorbesti tu la Orange (cel de 10 euro) are 1.5 giga si nu 6 cum spui tu aici

Edited by vrabiedd, 27 June 2009 - 10:46.


#299
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

 vrabiedd, on 27th June 2009, 11:43, said:

Iar abonamentul de care vorbesti tu la Orange (cel de 10 euro) are 1.5 giga si nu 6 cum spui tu aici

E promotie la Orange si abonamentul de 10 euro are caracteristicile abonamentului de 20 de euro, deci viteza dubla si trafic la viteza maxima de 4 ori mai mult.

#300
radu_cl

radu_cl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.07.2009
Am o intrebare: am luat un modem mobil de la un prieten sa fac niste probe. Mi-a dat user/pass si nu reusesc sa il fac sa si functioneze. in aplicatia clicknet mobile ce tb trecut la numar serviciu ca nu am gasit pe nicaieri... ar trebui sa mai stiu si altceva? Multumesc!

#301
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Numarul pentru conectare este #777
User si parola nu stiu, trebuie sa le ai de la prietenul tau.

#302
marius323

marius323

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 19.01.2007
Salut ,eu il folosesc pe un mac si am reusit sa instalez driveru merge tot ok doar ca nu pot instala si  programul de la romtelecom prin care poti trimite mes si alte chestii

#303
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

 marius323, on 6th July 2009, 22:16, said:

Salut ,eu il folosesc pe un mac si am reusit sa instalez driveru merge tot ok doar ca nu pot instala si  programul de la romtelecom prin care poti trimite mes si alte chestii

din cate stiu eu, inca nu merg mesajele deci nu pierzi nimic.

#304
ruginel

ruginel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 04.09.2006
intrebare pentru profesionisti :
-pot sa rutez intr-un anume fel acest internet mobil ?
Locuiesc la casa si nu am acces la nimic.
Ma intereseaza sa folosesc IP-ul fix pentru sistemul video de supraveghere al casei si in acelasi timp sa pun un router wireless pentru casa (P+1)
Multumesc.

#305
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

 ruginel, on 7th July 2009, 19:53, said:

intrebare pentru profesionisti :
-pot sa rutez intr-un anume fel acest internet mobil ?
Locuiesc la casa si nu am acces la nimic.
Ma intereseaza sa folosesc IP-ul fix pentru sistemul video de supraveghere al casei si in acelasi timp sa pun un router wireless pentru casa (P+1)
Multumesc.
merge pus pe anumite routere wireless, pe alea care au linux (openwrt).

nu stiu daca duce uploadul pt un sistem de supraveghere. 

#306
ruginel

ruginel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 04.09.2006

 AcidMan, on 7th July 2009, 20:31, said:

merge pus pe anumite routere wireless, pe alea care au linux (openwrt).

nu stiu daca duce uploadul pt un sistem de supraveghere. 

Trist e ca nimeni de la RTL nu stie cu ce se mananca,
Cred ca daca as beneficia DE CONSULTANTA mi-as pune si serviciul de voce mobil, pentru ca au si asa ceva.
Trist e ca nu au personal calificat.
Multumesc pentru raspuns.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate