Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Pozne și vorbe de duh

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
909 replies to this topic

#775
rigger

rigger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 07.01.2014
- Mami, mă gâdili un pic pe spate?
      Îl gâdil, radem și la final ii dau o pălmuță peste spate, in joaca, simulând încheierea.
    - De ce ai făcut asta?, mă întrebă el razand surprins.
    - De drag ce-mi ești, îi răspund râzând.
    - Stai că te gâdil io,ca să vezi ce drag îți sunt!, se ambală rapid in provocare, Răducu.
      ( Notă: m-as fi așteptat să spună : de draga ce-mi esti, dar am impresia că deja vin vremurile alea grele😉)

#776
rigger

rigger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 07.01.2014
Azi dimineață, din cauza unei rani superficiale, decid sa ii fac eu dusul. Pentru că diminețile sunt mai friguroase, am dat apa mai caldă .
   - Mami, slăbește apa puțin! il aud strigând pe Raducu.

     După o temă mai măricică, zice plin de obidă:
   - Mă doare capul de la echilibrul asta! Trebuie sa mai pun și jos capul.

     Făceam o supă și curatam zarzavat.
   - Si asta ce este? îl întreb pe Raducu.
   - Pătrunjel, răspunse Raducu, molfăind o gulie.
   - Da , dacă nu punem pătrunjel in supica, nu are gustul cel bun pe care îl cunoști, zic eu.
   - Daaaa, de parcă zici că e sfârșitul Pământului,dacă nu pui pătrunjel in supa!

#777
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,162
  • Înscris: 28.06.2005
Haralambie, a primit vestea că unchiul lui preferat a decedat. După vreo 15 secunde de tăcere ne-a spus cu o voce calmă și un ton de înțelept trecut prin multe:
-Da, la toți ne vine rândul.
Și după alte 10 secunde de tăcere:
-Acum trebuie să o ajutăm și mai mult pe mătușa.

7,6 ani.

#778
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,857
  • Înscris: 06.10.2003
Într-o seară, ne uitam cum fulgeră în depărtare.

Copilul cel mic (4 ani): Am văzut becul de la fulger!

Tot copilul cel mic, în același context: Mă duc la poliție și o să sperie fulgerele și o să moară ...
Copil cel mare (6,5ani): Sus în cer? Vrei să moară doamne-doamne?

#779
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006
Duminica seara,  rupti de oboseala de pe drum, fara mancare in frigider, ne decidem sa comandam pizza. Vacuza mica, racita rupta...vacuza mare (nevasta mea), plina de nervi in urma unut telefon si a unor vesti proaste
Ne strange la masa in jurul unei imense pizza , asta mica fuge repede si isi aduce la masa vreo 5 papusi , sa stea  si ele cu noi sa manace. Nevasta-mea, ii scapa o ...iti dau doua la fund acum , pleaca cu pasusile de aci....fi-mea....mai mami, cum poti sa bati un om bolnav???

In seara asta, a facut  o boacana mai mare ca ea si am certat o rau de tot, am pedepsit o sa stea  singera la ea in camera, si incapatanata cum e, nu a vrut sa stea, s a refugiat in brate la ma-sa cu lacrimi in ochi si urla din toti plamanii....la un moment dat se intoarce catre mine...maaaiii...tu te crezi CUCURIGUL pamantului de ma certi asa?

#780
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,857
  • Înscris: 06.10.2003
Cum pot trezi instant copilul cel mare:
"Ștefan, vrei ciocolată?"

#781
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,857
  • Înscris: 06.10.2003
Copilul cel mare: Și a intrat cu viteză în curbă ...
Io: Curba era la stânga sau la dreapta?
Copilul, după un moment de reflecție: Întra-colo. Era întra-colo.
Io: Posted Image

#782
rigger

rigger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 07.01.2014
Se  murdărise pe fata mâncând crispy și țopăia in jurul meu vesel de isprava lui. Cum nu eram în toane tocmai bune, ii zic:
    - Răducu, du-te și spala-te pe fata! Repede, repede!
      S-a bosumflat instant și a spus:
    - Bine, bine, mă duc să mă spăl cu apa tristeții!

#783
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003

 shiva, on 04 octombrie 2018 - 09:14, said:

Cum pot trezi instant copilul cel mare:
"Ștefan, vrei ciocolată?"
Al meu cu lapte cu miere. Ii puneam pe buze sa simta gustul, dupa care el lua paharul si-l golea. Apoi deschidea si ochii.

Edited by Bursul, 17 October 2018 - 13:19.


#784
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006
Ieri m-am intors dintr o deplasare si am ajus destul de tarziu acasa, cand m a vazut intrand pe usa, era sa se sufoce de bucurie. A stat dupa mine peste tot, la un moment dat m-a prins singur in camera cand imi desfaceam bagajele si ma intreaba...tati, mai stii cand m-ai certat tu ca am stricat florile din curte (cu vreo luna in urma, a dat cu batul in niste flori si le a rupt, si am certat o ). Eu ii spun, da mai Ana, stiu ca te-am certat, si ce ti-am zis eu cand te -am certat???? Ea, ramane pe ganduri asa , cateva secunde, incepe sa clatine din cap si imi zice...nu pot sa iti spun ca am gura plina (manca ciocolata), a facut stanga imprejur si s a carat din camera.

Edited by cuculea, 21 October 2018 - 09:09.


#785
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,857
  • Înscris: 06.10.2003
Copilul cel mare se juca cu pisicile din dotare (1 pisică și-un motan): Motan și motănițăăăă!
Io: La cine-i zici motăniță?
El: La Fuli, că-i pisică.

#786
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Cugetari existentiale:
- Mamaaa, bebelusii fac pipi si caca in burta la mama lor?  
- Cand o sa cresc mare mare o sa ajung cu mana la tavan. Da' daca o sa cresc prea mare si o sa ma lovesc cu capul de tavan?
- Cand o sa fiu si eu mama, o sa merg si eu la serviciu cu tine.
- Cand o sa fiu mica, o sa-mi vina iar pantofii astia frumosi!


- E., mergi in camera si-ti pune pijamalele.
- Pot sa inchid usa?
- Poti, ce vrei sa faci?
- Sa nu ma vezi ca nu-mi pun pijamalele.  Posted Image


“adult fara copil dotare” – Nu tranti papusa asa ca o doare.
- Eeeeeeeeeeeeeeeeeee, cum s-o doara, e de plastic?

“adult fara copil in dotare” – Wow, ai cort deasupra patutului, te apara de ploaie?
“E., sec” – glumesti nu? e doar de frumusete, in casa nu ploua :lol:

3 ani jumate

#787
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006
Apropos de asta, cu ce vrei sa te faci cand vei fi mare...fi mea este intreabta de o matuse, ce vrei sa te faci cand vei fi mare (na, clasica intrebare pentru copii), fi-mea...vreu sa ma fac pensionara.
Cum adica pensionara? fi mea...pai vreau sa ma fac pensionara ca mamaie, sa stau toata ziua si sa ma uit la televizor la desene(ea care, daca se uita 5 minute pe zi la televizor, e mult, nu a prins o televizorul sub nicio forma). Pai da, dar stii, ca sa ajungi pensionara, trebuie sa muncesti mai intai....fi mea...eu nu. mai muncesc, eu ma fac direct pensionara.

Edited by cuculea, 11 November 2018 - 09:00.


#788
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
N-am mai scris de ceva timp pe aici.

Zilele trecute era in parcul din spatele blocului cu un prieten. Toate leaganele ocupate. Unul din leagane ocupat de tovarasul lui, Andrei. Ce face al meu? S-a ascuns sub un balansoar si l-a strigat pe Andrei sa se joace. Cand Andrei s-a dus spre balansoar, al meu a alergat pe partea cealalta a parcului si i-a furat leaganul.

In alta seara iesim afara, fara bicicleta. Un prieten de-al lui avea bicicleta. Se duce la el si incepe:
Al meu: Imi dai si mie bicicleta ta?
Celalalt: NU
Al meu:Imi dai si mie ?
Celalalt: NU.
Al meu: Bine, haide, mai dai o tura si apoi mi-o dai si mie da?
Celalalt: DA

Inainte de culcare, acum 2 zile i-a venit ca de obicei cheful de vorba. Am profitat de asta ca sa-i explic faptul ca nu va primi de Mos Nicolae o cladire de lego. I-am spus ca Mos Nicolae nu are asa multi bani ca Mos Craciun, ca Nicolae e cu chestii dulci de pus in pantofi si cam atat.
A stat si s-a gandit si apoi ma intreaba :" Da de unde au astia doi bani?"

Are 5 ani.

#789
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,857
  • Înscris: 06.10.2003
Io: Cine a mâncat toate mandarinele? (și erau destule că am luat și io și tată-so)
Copilul cel mare (6,5ani): Io am mâncat două................ Și apoi pe restul.

Posted Image

#790
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,857
  • Înscris: 06.10.2003
Context: povești despre ce pot face copiii și de ce cel mic n-are încă voie cu cuțitul, după ce m-au ajutat la curățit cartofi
Io: La Vlăduț de-acum încolo îi vine puterea ...
El: Da, o să cresc mare ................................... O să cresc mare și o să-mi crească puța

#791
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006
cu aproximativ 1 luna in urma, am fost cu fi mea la Jysk si , binanteles, ca nu s a putut abtine sa se lege de ceva sa puna in cos, de data aceea si -a luat un...caca din plus, stil perna, cu ochi si gura. Mi-a fost imposibil sa o fac sa renunte la el , asa ca l-am cumparat. S-a jucat cat s a jucat cu el (sau ea...pernitza), si l-a abandonat. Zilele trecute l-a gasit printre alte jucarii si , uitandu se la el , ma intreaba foarte serioasa...tati, ti se pare normal ca c@@@tul asta sa aibe ochi?...eu, pe de-o parte amuzat, pe de-o parte contrariat...ii zic, da, na ...
ZIua urmatoare l-a luat la gradinita si striga in gura mare...uitati copii.......asta e un c@@at cu ochi.

#792
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
stiti ce e ala futoi?
ieri am aflat si eu, e telefon.

dar fute mare si fute frumos?
ei bine, e foarte mare si foarte frumos...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate