Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Discuții despre Digi Sport 1-4.

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
29308 replies to this topic

#27037
mariusica24k

mariusica24k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 24.01.2013
În August

#27038
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,107
  • Înscris: 28.12.2016
Și cele 3 PPV uri pana la urma vor fi doar online? Sau vor intra și pe TV?

#27039
mariusica24k

mariusica24k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 24.01.2013
Asta nu se știe,o sa aflam în curând cred

#27040
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,650
  • Înscris: 22.02.2015
Da

#27041
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 16.05.2005
Ar fi o chestie desteapta si inteleapta din partea celor de la Digi sa ofere cele 3 POP-UP-uri si pe cablu...

#27042
Alex-gorj

Alex-gorj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 16.03.2022
Nu vor introduce acele ppv-uri pe cablu.Orice sunt ăștia la Digi numai deștepți nu.Să ne așteptăm doar la digi sport 5.Și cu acesta sunt neclarități. Nu au cerut licența până acum la CNA iar din 15 iulie aceștia ia vacanță și vor fi 2 luni fără ședințe.Macar cei de la prima sport au cerut demult aviz pt prima sport 5.

Edited by Alex-gorj, 28 June 2022 - 22:52.


#27043
FANFCSBblind0

FANFCSBblind0

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 21.07.2021
"Dubla” CFR Cluj - FC Pyunik Erevan va fi în direct la Digi Sport 1. Situația campioanei după cantonamentul din Austria

Gruparea din Gruia se pregătește pentru debutul în preliminariile UEFA Champions League, unde va da peste armenii de la FC Pyunik Erevan.

Ambele partide vor fi transmise în direct la Digi Sport 1.
Partida tur se va disputa marți, 5 iulie 2022, în Armenia, de la ora 19.00, în direct la Digi Sport 1, în timp ce returul e programat pentru miercuri, 13 iulie 2022, la Cluj-Napoca, de la ora 21:30, de asemenea în direct la Digi Sport 1.

Abonații Digi Mobil pot urmări meciurile atât pe site-ul digisport.ro, cât și în Aplicația Digi Sport.

https://www.digispor...austria-1773073
Din câte știu, primul meci, de pe 5 iulie, va fi transmis și de Prima Sport 1.

#27044
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,107
  • Înscris: 28.12.2016
Se mai știe ceva de Digi Sport 5? Când vor solicita la CNA licența pentru acest post TV și pentru PPV-uri?

#27045
Alex-gorj

Alex-gorj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 16.03.2022
Nimic deocamdată. Dacă nu solicita licența la CNA zilele astea vor amana pt că CNA-ul va intra în pauză până în toamna. Probabil vor amână lansarea și vor transmite pe canalele existente meciuri atât cât pot.Vedem curând ce se va întâmpla. Poate introduc prima sport 5 care are licența luată și care e făcut special tot pt a transmite Anglia.

#27046
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 16.05.2005

View PostAlex-gorj, on 04 iulie 2022 - 14:20, said:

Nimic deocamdată. Dacă nu solicita licența la CNA zilele astea vor amana pt că CNA-ul va intra în pauză până în toamna. Probabil vor amână lansarea și vor transmite pe canalele existente meciuri atât cât pot.Vedem curând ce se va întâmpla. Poate introduc prima sport 5 care are licența luată și care e făcut special tot pt a transmite Anglia.

Ciudata atitudine, eu nu inteleg o companie care cumpara o gramada de drepturi dar ofera abonatilor acces cu lingurita la aceste drepturi. Mi se pare o mentalitate un pic cam medievala, acuma in zilele noastre cand ai propria retea cu banda imensa nu poti sa faci cateva canalele POP-UP sa le oferi in reteaua proprie cum fac toti operatorii seriosi din alte tari ? Chiar asa se caca pe ei dupa ce au platit zeci de milioane pe drepturi se mai uita la maxim cateva zecii de euro ? Numai la romani am vazut tipul asta de mentalitate, pe principiul: "se scumpesc la tarate"

#27047
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Eu nu cred că cei de la Digi Sport sunt în pierdere și au preferat doar 4 canale și fără PPV deoarece sunt mulțumiți cu profitul. Nu sunt așa de sigur că din august va fi Digi Sport 5. S-a mai speculat și în urmă cu câțiva ani...

#27048
bobben

bobben

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 17.06.2022
Nici eu nu cred ca sunt in pierdere si as zice ca e posibil sa mai apara si alte posturi.

#27049
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,572
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://thumbs2.imgbox.com/da/03/dfAZSg0t_t.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27050
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 16.05.2005

View Postbobben, on 05 iulie 2022 - 03:34, said:

Nici eu nu cred ca sunt in pierdere si as zice ca e posibil sa mai apara si alte posturi.

Daca erau in pierdere nu mai luau aceste drepturi, cum nu le-a convenit raportul audiente/cost drepturi pentru UEFA Europea League, Copa del Rey, Euroleague, Brasileirao Serie A, Superliga Argentina, Copa Libertadores, Copa Sudamericana cum nu au mai prelungit acest drepturi...

#27051
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,107
  • Înscris: 28.12.2016
Digi a cumpărat drepturile si pentru campionatul Scoției (si cupa ligii - mâine va fi un meci pe digi 2). Întrebare se pune: UNDE vor mai da si de aici meciuri? Lansează încă 2 canale si vreo 3-4 ppv-uri? :)

#27052
mariusica24k

mariusica24k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 24.01.2013
În afara de Celtic-Glasgow ce o fi asa interesant la campionatul acela oare?Ianis oricum o sa stea pe tușă mult și bine din cauza accidentării

#27053
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 30.07.2018
poate ne lămurește și pe noi cineva până la urmă se fac sau nu aceste canale se face sau nu Digi Sport 5? că sunt convins că sunt oameni care știu și mai și citesc ce scriem noi pe aici Și sunt pe aici

ca să nu mai zic că au dispărut peste noapte acele amendamente pentru care aproape toată presa sa pus în spatele Digi pe bună dreptate  dar nu am aflat deznodământul final au trecut nu au trecut au fost retrase nu au fost retrase, am primit doar o notificare că ne vom trezi cu televizoarele peste cap

#27054
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Nu sunt vești oficiale și nici măcar pe surse despre Digi Sport 5. Cel puțin, deocamdată..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate