Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Discuții despre Digi Sport 1-4.

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
29304 replies to this topic

#24031
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 16.05.2005
Ma uitam acuma la Barcelona - Levante in Copa del Rey si nu prea inteleg de ce nu mai sunt transmise la TV in Romania Copa del Rey, Coppa Italia si FA Cup...

Chiar atat de scumpe sunt aceste trei competii si chiar atat de slaba audienta fac ?

Norocul lor ca anul acesta in luna ianuarie cand sunt meciuri in fiecare saptamana din Copa del Rey este si campionatul mondial de handbal si au ce sa transmita.

#24032
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 28.12.2016

View Postserpiko33, on 18 ianuarie 2019 - 00:19, said:

Ma uitam acuma la Barcelona - Levante in Copa del Rey si nu prea inteleg de ce nu mai sunt transmise la TV in Romania Copa del Rey, Coppa Italia si FA Cup...

Chiar atat de scumpe sunt aceste trei competii si chiar atat de slaba audienta fac ?

Norocul lor ca anul acesta in luna ianuarie cand sunt meciuri in fiecare saptamana din Copa del Rey este si campionatul mondial de handbal si au ce sa transmita.

Cupa Italiei e transmisã de Look.

#24033
mariusica24k

mariusica24k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 24.01.2013
https://www.gsp.ro/g...ari-557700.html

Nebuni ar fi sa mai dea atâția bani Digi+Telekom pt liga 1,iar pay-per-view nici atât nu o sa se omoare lumea sa plãtescã

#24034
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
N-au fost ei nebuni sa dea pentru La Liga si Seria A cat au cerut detinatorii de drepturi e normal ca pentre jegul de Liga 1 sa negocieze la sange.Eu n-am mai vazut un campionat cu meciuri jucate in mocirla , pe zapada sau amanate ca nu se vedeau jucatorii.Toate astea implica costuri suplimentare pentru televiziuni, dat programul peste cap, s.a.m.d...Pentru ce sa platesti o caruta de bani pentru toate astea...Iar pay-per-view s-a mai incercat si n-au avut rezultate...adica doritori sa plateasca

LE Vad ca profesionalismul GSP loveste din nou, a aparut o noua firma de cablu in Romania, iar Focus Sat a ajuns la 1 mil de clienti.Lipseste Akta , evident, cel putin aici au ramas constanti, fata de lista publicata acum cateva zile:


OPERATOR / NR. ABONAŢI
RCS&RDS 3.700.000
Telekom 1.500.000
Focus Sat 1.000.000
UPS 900.000
Orange TV 400.000

Edited by marius664, 18 January 2019 - 11:49.


#24035
mariusica24k

mariusica24k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 24.01.2013
Pai cum se aude, asa au scris și ei..UPS 😂😂
Poate pt meciurile din Play-off ar merita sa plãtești.. În rest.....

#24036
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 16.05.2005

View PostBundesligaFan, on 18 ianuarie 2019 - 07:52, said:

Cupa Italiei e transmisă de Look.

Vorbim de canale TV, nu de "Purici TV" , canalele Look eu nu le iau in calcul cand este sa vizionez un meci datorita calitatii infecte a transmisiei, nu vreau sa par arogant, dar este bataie de joc ce ofera Look TV, cum naiba pot sa transmita la asemenea calitate infecta meciurile ? Naiba la cata dark fiber libera au fiecare operator dintre cei principali in tara asta este strigator la cer ce calitate execrabila a imaginii au canalele Look TV si Eurosport 1 Romania.

#24037
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Look HD se vede bine...adica chiar arata ca transmisiunea unui canal HD.Varianta SD este execrabila pe Look Sport, pe Look Plus e mai bunicica...

#24038
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014

View Postmariusica24k, on 18 ianuarie 2019 - 11:29, said:

https://www.gsp.ro/g...ari-557700.html

Nebuni ar fi sa mai dea atâția bani Digi+Telekom pt liga 1,iar pay-per-view nici atât nu o sa se omoare lumea sa plătescă


mai bine s-ar face un topic separat, e deja o stire care va frige peste cateva luni !

personal, cred ca va aparea un nou jucator pe piata din Romania care va lua drepturile. Ce este clar, e ca Liga 1 a ajuns la limita limitelor.
Au trecut atatia ani si nu s-a investit NIMIC in baze sportive sau in modernizarea infrastructurii terenului de joc, ca sa nu mai vorbim de stadioane..

#24039
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 16.05.2005

View PostFly_85, on 18 ianuarie 2019 - 14:13, said:

mai bine s-ar face un topic separat, e deja o stire care va frige peste cateva luni !

personal, cred ca va aparea un nou jucator pe piata din Romania care va lua drepturile. Ce este clar, e ca Liga 1 a ajuns la limita limitelor.
Au trecut atatia ani si nu s-a investit NIMIC in baze sportive sau in modernizarea infrastructurii terenului de joc, ca sa nu mai vorbim de stadioane..

Greu, foarte greu,.. Nu ai ce sa oferi ca si operator sa te bati cu Digi... Cred ca la nivel global sunt cei mai ieftini: USD$16 internet fix pe fibra 1Gb si telefonie mobila cu apeluri nelimitate cu 50Gb inclusi ca trafic pe telefonul mobil, adica USD$15 dolari plus inca 9 dolari si ai si TV cu totul inclus in afara de HBO, daca mai pui si Digi 4k ajungi la USD$27...

Sa recapitulam... USD$27 pe luna include:

- abonament CATV cu cateva zeci de canale HD incluse, sport (UCL, UEL, Supercupa Europei, La Liga, Serie A, Bundesliga, Ligue 1, Liga 1, Cupa Romaniei, EHF Champions League Mens, EHF Champions League Women, F1, toate turneel ATP si WTA, Euroleague, etc) , canal pentru adulti si Digi 4K , nu este inclus pachetul Max Pack - USD$10 (include si chirie un modul CAM)

- internet fix 1Gb prin fibra optica (FTTH) cu tot cu chirie router - USD$11

- un abonament telefonie mobila cu apeluri nationale nelimitate si trafic internet 4G inclus 50Gb - USD$6

- USD$27 = 110 RON si la banii astia mi-am permis sa ma si lafai in servicii cu fente gen Digi 4K, canal pentru adulti inclus, netul cel mai puternic 1Gb,,,

P.S.; Pentru aceste servicii de super calitate si foarte ieftine multumim celor ce au fost odata CZone si Evolva Telecom (Gabriel Mateescu: Metropolitanul sunt eu . Era vorba perferata a celui ce a construit Evolva Telecom), plus tuturor celor care au umplut in anii '2000 stalpii de iluminat cu fribre optice trase in toate directiile si in toate felurile si domnului Varujan Pambuccian -  Presedinte al Comisiei pentru Tehnologia Informației și Comunicații din cadrul Camerei Deputaților , care a incurajat avantul acestor retele de cartier in mod simplificat fara nici un act sau proiect de urbanism pentru construirea acestor retele de cartier de fibra optica, aceasta a fost libertatea adevarat de pe piata telecom, un adevarat liber arbitru in care cel mai bun cu adevarat se impunea... Rezultatul acelor vremuri se vede azi in ofertele RCS-RDS si Telekom Romania, fara acele vremuri azi plateam cel putin 50 de euro lunar pentru niste servicii mult mai sarace si de mult mai proasta calitate, plateam ca in vest daca nu chiar mai mult...

Edited by serpiko33, 18 January 2019 - 18:10.


#24040
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,541
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://thumbs2.imgbox.com/39/ab/wQ8pEdD5_t.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#24041
Zarnoiu

Zarnoiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 29.07.2018
Ce meci face Bayern la Hoffenheim.
Un teren pe care nu prea se castiga.
Nici o sansa nu le lasa.
Se pare ca pana la urma Kovac a gasit rezolvarea si nu mai e nevoie de Heynkes sezonul asta😛
Meci tare, tare de tot maine la Leipzig!

#24042
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,147
  • Înscris: 14.12.2007

View Postmariusica24k, on 18 ianuarie 2019 - 11:29, said:

https://www.gsp.ro/g...ari-557700.html

Nebuni ar fi sa mai dea atâția bani Digi+Telekom pt liga 1,iar pay-per-view nici atât nu o sa se omoare lumea sa plătescă
Doamne, cat de mult mi-as dori sa dispara liga penalilor de la Digisport. In acest fel le vor ramane banuti pentru competitii premium, nu-i mai arunca pe gunoaie. Posted Image
Ce bine arata sondajul de mai jos:
Attached File  mamaliga1.png   18.07K   48 downloads

Edited by Tudor75, 18 January 2019 - 22:43.


#24043
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,440
  • Înscris: 02.09.2016
In 2015 (august...) chiar la inceputul sezonului castigau cei de la Bayern : Hoffenheim - Bayern 1 - 2 ... stimabilul Muller(Thomas) egala spre sfarsitul primei reprize iar Lewandowski aducea victoria pt. Bayern in min 90.In seara aceasta stimabilul Leon le-a servit doua pana la pauza ... 1 - 2 si Nico Schulz face meciul mai interesant.
In urma cu patru ani stimabili de la Hoffenheim incercau in atac cu Zuber, Kevin Volland si Kuranyi, Mark Uth dar nici unul dintre acestia nu mai joaca in acest sezon la Hoffenheim ...
In aceasta seara au incercat cu algerianul Belfoldil si brazilianul Joelinton ... au facut doua schimbari iar pe final poate intra Szalai sau Amiri ...
Ahhhh si maine seara : Leipzig - Dortmund ! Posted Image

#24044
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

View PostFly_85, on 18 ianuarie 2019 - 14:13, said:





personal, cred ca va aparea un nou jucator pe piata din Romania care va lua drepturile. Ce este clar, e ca Liga 1 a ajuns la limita limitelor.
Au trecut atatia ani si nu s-a investit NIMIC in baze sportive sau in modernizarea infrastructurii terenului de joc, ca sa nu mai vorbim de stadioane..
Cine naiba sa apara si cine sa dea atatia bani...Personal eu cred ca daca nu vom mai vedea Liga 1 la Digi sau Telekom n-ar fi mare pierdere pentru cele 2 canale.La cate competitii au sigur nu vor ramane cu goluri :)... in program, ba chiar am vedea si ceva mai de calitate...Si daca ar mai aparea vreun nou jucator cine s-ar abona la el??? Sondajul postat de Tudor75 este relevant. Sa nu uitam ce s-a intamplat cand Liga 1 se vedea doar pe Look tv sau cum se numeau atunci. Fara audienta nu poti face bani, iar ca sa bati audienta si acoperirea celor 2 canale de sport iti trebuie ceva bani...Iar ca s-o faci doar pentru Liga 1 nu merita

#24045
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,541
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://images2.imgbox.com/4a/79/8JWooQLf_o.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

la ei se poate... la noi NU...

#24046
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 16.05.2005

View Postmarius664, on 18 ianuarie 2019 - 23:36, said:

Cine naiba sa apara si cine sa dea atatia bani...Personal eu cred ca daca nu vom mai vedea Liga 1 la Digi sau Telekom n-ar fi mare pierdere pentru cele 2 canale.La cate competitii au sigur nu vor ramane cu goluri Posted Image... in program, ba chiar am vedea si ceva mai de calitate...Si daca ar mai aparea vreun nou jucator cine s-ar abona la el??? Sondajul postat de Tudor75 este relevant. Sa nu uitam ce s-a intamplat cand Liga 1 se vedea doar pe Look tv sau cum se numeau atunci. Fara audienta nu poti face bani, iar ca sa bati audienta si acoperirea celor 2 canale de sport iti trebuie ceva bani...Iar ca s-o faci doar pentru Liga 1 nu merita

Romanul este dispus sa plateasca pentru sport cu o singura condite: sa fie tot sportul inclus intr-un singur pachet, adica daca ii dai omului un pachet de 10-15 canale de sport care transmit toate competiile atunci romanul va fi obligat sa plateasca si va plati fara probleme, dar sa ii dai totul in acel pachet, sa stie pe ce va da banii, pentru ca este simplu: unii vor sa vada decat Liga 1, altii vor decat pe Simona Halep, altii doar pe CSM Bucuresti in EHF Champions League, altii vor decat pe Barca si pe Real, altii vor doar Liga Campionilor, asa daca ii ceri bani decat pe bucatele nu va plati omul, daca ii ceri mai multi bani dar ii pui totul va plati ca zice asta este, sportul costa mult drepturile si este normal sa dea bani pe sport, dar asa pentru o competitie doua nu va plati omul. Se va merge pe principiul ca sa ceri trebuie sa si oferi, ceea ce mi se pare normal. Si in tarile din vest in afara de Spania prima liga de fotbal a tarilor respective nu costa separat decat in putine tari, in rest este inclusa intr-un pachet de canale sport cu o multitudine de alte competii.

#24047
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,641
  • Înscris: 22.02.2015
Decat respect.

#24048
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,541
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://thumbs2.imgbox.com/17/99/sya1w3tY_t.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://thumbs2.imgbox.com/5a/dd/46nYjvea_t.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate