Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Discutii despre aceasta arie

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,170
  • Înscris: 05.01.2006
Deschid acest topic pentru a discuta despre:
-Cererile voastre despre clipuri care v-ar placea sa fie pe aceasta arie si nu le gasiti.
-Sugestii despre cele mai "hot" topicuri care vor fi puse sticky (maxim doua-trei). Vom incerca sa schimbam periodic topicurile puse sus pentru a multumi pe toata lumea :)
-Alte propuneri, sugestii, intrebari referitoare la aceasta arie.

Edited by Ravy, 30 March 2009 - 10:16.


#2
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
Caut reclama Nokia cu pastorul si eventual cea cu statuile, circa 1991.

daca o are cineva sau are un link, as fi recunoscator

#3
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,615
  • Înscris: 25.11.2007
Am gasit una cu statui aici, dar nu stiu daca e cea pe care o cauti.  :)

#4
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

View Postjumborom, on 7th August 2009, 22:55, said:

Am gasit una cu statui aici, dar nu stiu daca e cea pe care o cauti.  :)

nu e...

cea pe care o caut este "antica"

#5
icx

icx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 635
  • Înscris: 25.02.2007
Era acum cativa ani, dar nu am gasit-o. :( Un tip (mai batran parca) i-a zis <ca de obicei> lu' nevasta-sa ca merge cu prietenii sa joace fotbal, dar <ca de obicei> s-a dus la carciuma. Cand s-a intors acasa si l-a intrebat nevasta-sa cum a fost el a raspuns "Am bagat 3... una dupa alta"  :naughty:

#6
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Asta e?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aBUjU5IZrDo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by pufonel, 22 November 2010 - 00:28.


#7
don_ciobanni

don_ciobanni

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.10.2009
acum vreo 5-6 ani aparuse o reclama la un producator de lactate, odata cu lansarea pe piata din RO. era vorba de tnuva sau milli, parca.
regia spotului era cam asa: tot felul de persoane si intamplari, dupa care aparea o intrebare - primul/prima .......?
mi-a ramas in minte un bebelus care refuza suzeta si intrebarea corespunzatoare: primul roman incoruptibil?

#8
jamalex2001

jamalex2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 02.03.2010
reclama la cosmote cu danut?

#9
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
Cumva asta: Cosmote - Music?

#10
jamalex2001

jamalex2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 02.03.2010
nu -- e in genul lui ionel craciunel doar ca e cu un danut laudaros

#11
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,428
  • Înscris: 31.07.2006
Poate înregistra careva noua reclamă de la Germanos (de fapt e de vreo 2 luni), când Buzdugan vorbe?te la telefon cu o tipă ?i se prezintă, iar la celălalt capăt al firului e o domni?oară cu forme rubensiene?

Nu o găsesc niciunde!

Edited by mircea21, 08 June 2011 - 22:01.
unire subiecte


#12
incepator20

incepator20

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 24.05.2009
Faina reclama!

#13
bobo2006

bobo2006

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 18.06.2007
Stie cineva cum se numeste acel gen de ,sa zicem, "joc" mai mult e un efect vizual care era intr-o reclama de la vodafone din cate imi aduc eu minte. Este vorba de o multime de persoane care au in mana un panou de 2 culori , rosu / alb si prin miscari organizate de schimbate a culorii acelui panou se formeaza diferite imagini, texte etc ? :deadtongue: Multumesc..

#14
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,170
  • Înscris: 05.01.2006

View Postjulianms, on 6th August 2011, 16:11, said:

Am o întrebare : pentru fiecare reclamă trebuie topic separat ? ... (Adică nu e permis a se crea un topic mai general "Reclame TV/ Radio / Foto care ne plac" ?  .. Că am văzut că la reclame "penibile, aiuristice, injurioase .. etc" s-au creat asemenea topice ...)

Văd că la Preview Post nu apare clipul deși sunt la My Video .. Dau Add Reply să văd ce iese ... (am pus și eu cum au pus și alții ... adică [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/12345678910?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] , între tag-urile [video][/video])

------------
PS

Deși la Preview nu merge totuși la Adăugare apare ... No problem ..
Da, pentru fiecare reclama trebuie topic separat. Inainte de a deschide topic nou nu strica sa cauti deoarece sunt multe reclame postate pe aceasta arie.
Evident ca pot exista subiecte cu reclame doar la un produs/serviciu. Sau pot exista subiecte cu o selectie speciala. Dar in mare, pentru a putea fi gasite usor la cautare + alte diverse motive, se recomanda un video / topic. Suntem oameni, intelegem nevoia de diversificare asa ca pot exista si cateva exceptii dupa cum am dat exemplu mai sus dar regula ar trebui respectata.

La preview si quick edit nu apar imediat clipurile dar in postul final/vizibil va aparea ok daca linkul este corect.

Bafta!

#15
vali26

vali26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 10.10.2006
Reclama e cu tipa care isi da voalul ala jos de pe ea sau ce dracu e....si dupa sare in piscina...cine stie cum o cheama pe fata asta? :D

Edited by mircea21, 24 August 2011 - 23:59.
unire subiecte


#16
Giank10

Giank10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.03.2008
Salut! De ceva vreme, tot caut o reclama, dar nu reusesc sa dau in niciun fel de ea. Si nici produsul la care se facea reclama nu mai stiu care era. Ea era in felul urmator: un tip intra intr-un supermarket, si poarta un fel de monolog interior, face critici la ce e in jurul lui, si dupa ce isi ia produsul, ajunge la casa, iar casiera, se uita la el cu o fata plictisita, si el ii spune (tot in gandul lui) "ce e acritura, ti-e ciuda?" sau ceva de genul. Daca isi aduce cineva aminte, as fi recunoscator  :peacefingers:  cred ca era print 2003-2005 difuzata, si am o vaga impresie ca la un suc, dar e posibil sa ma insel.

Edited by mircea21, 27 August 2011 - 03:27.
unire subiecte


#17
Altair_dsc

Altair_dsc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 21.08.2008
Am vazut acum cativa ani o reclama foarte frumoasa dar nu-mi mai amintesc exact cum se numea, asa ca apelez la voi in speranta ca poate stiti voi. Posted Image  Va povestesc atat cat stiu, poate isi da seama careva: era vorba parca de un motociclist care isi parcheaza motocicleta in fata unui bar, cred, si apoi intra. Vede o tipa si merge sa discute cu ea si lucurile merg bine cred, pentru ca apoi astia erau impreuna, dar ea vroia sa il schimbe, mai intai parca a renuntat la plete si hainele de motociclist, apoi parca si-a vandut motocicleta, iar la final parca ea îi reproseaza ca nu mai este barbatul de care s-a indragostit. Nu bag mana in foc dar parca era o reclama la bere... Sper ca stie cineva Posted Image

Edited by mircea21, 16 December 2012 - 11:31.
unire subiecte


#18
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,507
  • Înscris: 05.11.2009
A avut romtelecom nu de mult (maxim 2-3 ani) o reclama in care suna unul la diverse persoane si zice ceva de genul: stiu ce ai facut nu stiu cum.. Si raspunde unul de la un restaurant chinezesc , cu un accent chinezesc funny.

stie cineva despre ce reclama e vorba?

Edited by mircea21, 09 April 2013 - 22:56.
unire subiecte


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate