Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Vai, mama mea!

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#37
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostMariusone, on Apr 11 2009, 20:11, said:

Eu am lucrat pentru firma respectiva ( care a facut siteul), iar acum lucrez in parteneriat cu ea. De aceea stiu destul de multe

Da? Si le-ai aratat ce ai scris aici?  :D

View PostMariusone, on Apr 10 2009, 19:51, said:

Ceea ce se intampla este scandalos, siteul nici nu merge continuu.
Despre costurile construirii siteului nu pot sa spun decat ca au fost mari ( nu am reusit sa fac rost de date exacte ).
Iata motivele pentru care s-a platit  mult:
1. siteul dispune de un sistem de securitate bun, ce protejeasa datele de atacuri (oare chiar asa o fi ?)
2. designul este unul modern , care arata profesionismul unor oameni ( ori ne crede chiori, ori ne crede prosti)
3. limbajul folosit este asp, un limbaj foarte folosit de agentii si institutii din intreaga lume ( programarea in asp costa mai mult)
4. s-au facut mai multe planuri la inceput pentru a gasi structura cea mai buna (ce planuri ? Ce structura ? sunt confuz)


#38
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

View PostAlta_, on Apr 11 2009, 18:54, said:

N-o sa repet ce-am zis deja. Trebuia sa citesti de la inceput. Bine c-am aflat ca "situatia reala a tarii" se datoreaza nepriceperii sau deficitului de web-developeri.
:lol: Hop si tu, ai aparut pe aici asa din senin si incepi sa dai lectii. Nu mai continua ca te faci de ras , serios, aria asta te depaseste vizibil.

#39
Alta_

Alta_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 22.05.2007

View PostSE7EN, on Apr 16 2009, 14:53, said:

Hop si tu, ai aparut pe aici asa din senin si incepi sa dai lectii. Nu mai continua ca te faci de ras , serios, aria asta te depaseste vizibil.
Mi-am exprimat o parere (pe o arie de "news") care avea oarece tangenta cu subiectul. Departe de mine gandul de a da "lectii", dar daca tu asa ai considerat, as zice ca ai perceput gresit.

Sa fie asta aria "misoginilor", dar nu oricum, "ci cu prietena" (asta ca sa citez opinia on-topic, emisa de lord_ice) ?!

#40
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Ciudat cum am perceput toti gresit, nu? :D

#41
campuscodi

campuscodi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 07.07.2007
arata acceptabil. si macar se msica destul de repede.
oricum aspectul nu conteaza pentru noi, altfel de ce crezi ca i-am lasat pe tigani sa ne strice imaginea in europa

#42
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
:))
campuscodi,  ma faci sa rad. Design acceptabil?? :))

In 2 minute de stat pe el, Firefox a reusit sa-mi arate 1000 de erori javascript.
Tu chiar faci webdesign?!

Pe tigani nu-i lasa nimeni sa ne strice imaginea, doar ca nu stim cum sa-i oprim.

Cine zicea de 10000 euro pentru siteul asta... se inseala. Eu as mai pune un zero la sfarsit. Nu aveti idee cat de profitabile sunt afacerile cu statul.

#43
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007
si paginile politiei romane si a armatei arata la fel de jalnic

site-urile sunt oglinda institutiilor respective, nu poti sa le ceri mai mult

#44
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
asta pentru ca sunt la conducerea lor oameni care nu stiu ce e aia adresa de mail,iar daca le spune cineva ca trebuie sa faca ceva in privinta asta, babalacii ofera contractele altor babalaci care stiu pe cineva care stie HTML

eu nu inteleg de ce poporul asta nu intelege ca un presedinte,prim ministru, ministru trebuie sa fie in primul rand un bun MANAGER

#45
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Postagain, on May 9 2009, 19:09, said:

eu nu inteleg de ce poporul asta nu intelege ca un presedinte,prim ministru, ministru trebuie sa fie in primul rand un bun MANAGER

Aici te inseli amarnic, la cat s-a furat si se fura in Ro, sigur sunt buni mangeri.
Ai vazut vreunul sa putrezeasca in parnaie dupa ce fiica lui, sotia si toate rudele si-au luat BMW-uri in 3 luni si vile cu piscina? -_-

#46
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
frate, nu trebuie sa avem pretentia ca Mircea Geoana sa simta internetul cu vreun deget...
sau vreun alt ministru, sau vreun presedinte...
pe mine ma irita faptul ca nu se dau aceste lucruri de facut unor oameni cu adevarat profesionisti, ca ne-am uzat in mediocritate si atunci cand vrem sa schimbam ceva retrogradam, ca totul se intampla cu ochii inchisi: aia sunt banii nostri - din pacate - cum sa fiu ingaduitor cu banii mei cand vad ca sunt cheltuiti aiurea? dau zeci de milioane lunar la TVA, dau zeci de milioane lunar la impozitul pe profit, dau si impozitul forfetar - daca se cere, iar ei fac un sait al unei institutii de prim rang in romania mai jalnic decat unul de incepatori...

daca chiar nu s-a platit saitul ala atunci trebuie sa fiu multumit? sa spun: ia uite ce lucru minunat a facut mircea geoana, a facut saitul cu forte proprii si nici n-am mai platit pentru el...

oh Doamne, ce tara de nerozi, ce soi de semi-mercenari, de razboinici de talcioc, avem cea mai proasta combinatie de orient-occident...

Edited by soul4blade, 11 May 2009 - 17:57.


#47
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006
Arata mai bine asta de la mine de la tzara =)) http://plenita.ro/

#48
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Postsoul4blade, on May 11 2009, 18:57, said:

oh Doamne, ce tara de nerozi, ce soi de semi-mercenari, de razboinici de talcioc, avem cea mai proasta combinatie de orient-occident...
:thumbup:

#49
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
noroc ca am folosit persoana I-a, ca altfel ma luau astia la ture ca sunt "capsunar" sau "maistru de santier", cand eu sunt un biet sculer-matriter din Balta Alba...

sa revenim: azi, pe prima pagina am gasit mesajul asta: http://www.senat.ro/...39-1A38781D36B5
oameni buni, ne pare rau pentru toti cei care pleaca de langa noi, insa site-ul senatului nu se ocupa cu asa ceva, nu e mesagerie funerara... cred eu!

#50
sebike

sebike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 25.05.2009
sunt curios care este motivul adevarat ptr care nu va place situl!

#51
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007

View Postsoul4blade, on 25th March 2009, 14:51, said:

Iata o noutate care mi-a provocat VOMA:
http://www.senat.ro/Start.aspx

FARA comentarii...

cred ca e facut in paint+word

#52
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006

View Postsebike, on 25th June 2009, 10:10, said:

sunt curios care este motivul adevarat ptr care nu va place situl!
sebike, retorica ta e una de mare fenta...
trebuie sa fii tampit sa-ti placa asa ceva: este impotriva oricarui bun simt in materie de web design si web programming;
ce nu ti-e clar?
e urat desenat!
e prost facut - dpdv tehnic!
e facut pe shustache fara vreun anunt privind cheltuielile (desi sunt banii nostri)!

#53
zmentaw

zmentaw

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.06.2009
designul butoanelor mã duce la Office 2003 :))

#54
ghostly_1

ghostly_1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 22.09.2009
HAHA, imi place cum au facut efectul la imagini!!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate