Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Avatar (2009)

- - - - -
  • Please log in to reply
633 replies to this topic

#577
nosferatu1

nosferatu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 27.12.2008
[ http://puzzlehacker.files.wordpress.com/2010/01/avatar.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#578
theothers

theothers

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.05.2010
mai mare porcarie ca Avatar nu am vazut pana acum. ba nu mint, am vazut, dar de la asta aveam asteptari, de la celelalte nu avema nici un fel de asteptari.

in afara de grafica si 3D nimic, Dancing with the wolves in varianta SF sau Pocahontas, aceeasi idee.

atata de tare m-a plictisit filmul asta ca nici rabdare sa vad cum se termina nu am avut.

per totul, unul dintre cele mai proaste filme pe care le-am vazut. Nu l-as recomanda in veci, desi tot poporul l-a vazut ca de....e avatar.

bine ca nu a luat Oscar.

ca sa nu mai punem ca lipsa de imaginatie a celui care a scris scenariul e crasa. Nici nu ma leg de faptul ca a luat idei din "n" carti SF, dar Pandora??..chiar nu putea gasi un nume mai original.

Si "unobtainium"......ca si cum termenul "gettin'ithard" era luat deja si nu mai ramasese decat "unobtainium"..LOL

mare..mare porcarie de film, cu parere de rau o spun, pt ca aveam asteptari mari care mi-au fost inselate

#579
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008

View Posttheothers, on 23rd May 2010, 06:33, said:

Ai scris mult dar nu putem deduce de ce nu ti-a placut filmul.Pai baga niste motive.

Filmul e o capodopera cinematografica,la fel ca si Titanic tot al lui James Cameron doar ca sunt subiecte total diferite.

#580
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostKatta92, on 28th May 2010, 15:22, said:

Filmul e o capodopera cinematografica

Mai exact e o capodopera a graficii pe calculator  :rolleyes:

#581
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Deoarece romanii nu vor sa vinda (inclusiv cei care vind iubesc pirateria) pina la urma mi-am luat filmul de afara (luxembourg), mai ieftin decit l-as fi luat de aici (am primit si DVD-ul impreuna cu Blu-ray-ul). Filmul are subtitrari in toate limbile posibile (inclusiv maghiara, bulgara si toate limbile tarilor din estul europei) cu exceptia limbii romane. Nici o problema, ca stiu engleza. Imaginea e superba, filmul e insa banal, copilaresc. Puteau folosi grafica asta pt o idee mai originala. Nu putea lua Oscarul. Chiar daca nici Hurt spamspamspamspam nu merita Oscarul, dar tot mai bine decit Avatar.

#582
fiber-net

fiber-net

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 911
  • Înscris: 29.03.2009
foarte slab ........ nu mi-a placut deloc :(

#583
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007
Cel mai tare film pe 2009. Superb realismul. Abia astept sa apara si doi.

#584
dyana25

dyana25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,584
  • Înscris: 05.08.2008
Nu mi-a placut deloc Avatar, nici macar partea tehica. Ce am invatat din film? Ca soldatii americani sunt niste idioti in majoritatea lor, dar mai exista din cand in cand cate unul cu suflet, cu feeling, ma-ntelegeti.

#585
dyana25

dyana25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,584
  • Înscris: 05.08.2008

View PostM0n0, on 20th August 2009, 23:43, said:

Arata colosal...colosal de comercial. Acum sper doar sa aiba o poveste sanatoasa si durabila.


Are o poveste interesanta pentru cei de 13-14 ani. Ma scuzati, da chiar m-a enervat filmul asta!

#586
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007

View Postmu_zz_i, on 11th June 2010, 10:14, said:

Cel mai tare film pe 2009. Superb realismul. Abia astept sa apara si doi.
Cristoase, se mai face unul? :fear:

#587
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postspdude, on 13th June 2010, 13:46, said:

Cristoase, se mai face unul? :fear:

Sunt destui cei care isi urasc civilizatia - iar sentimentele de vinovatie trebuiesc intotdeauna exploatatate. Ma amuza doar naivitatea acestor eco-hippie comparativ cu siretenia regizorului  :rolleyes:

#588
nosferatu1

nosferatu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 27.12.2008

Quote

Cristoase, se mai face unul?
Doamne, sper sa nu !!


Nu stiu cum dracu' are pe imdb 8.4
Probabil datorita numarului voturilor.

Edited by nosferatu1, 15 June 2010 - 14:53.


#589
adish1k

adish1k

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,152
  • Înscris: 17.02.2010

Quote

Avatar (2009), Dupa 12 ani James Cameron revine...


Domne... revine, dar revine prost :)

#590
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,635
  • Înscris: 07.10.2005

View Postdyana25, on 11th June 2010, 13:08, said:

Are o poveste interesanta pentru cei de 13-14 ani. Ma scuzati, da chiar m-a enervat filmul asta!
La cei 80 de ani ai tai mi se pare normal sa te enerveze filmul asta. Te-a obligat cineva sa il vezi?

View Postadish1k, on 16th June 2010, 21:05, said:

Domne... revine, dar revine prost :)
Filmul asta a facut valuri si are incasari uriase iar tie ti se pare ca a revenit prost? E drept ca nu e un film pentru toata lumea, sunt unii mai talentati decat Cameron(chiar si pe aici) care si-au dat seama ca e o panarama de film.

#591
dwarven_andrew

dwarven_andrew

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 19.03.2009

View Postdyana25, on 11th June 2010, 13:08, said:

Are o poveste interesanta pentru cei de 13-14 ani. Ma scuzati, da chiar m-a enervat filmul asta!
Ba pardon, tin se te contrazic. Cunosc pe cineva de 13 ani caruia nu i-a placut filmul. Nu este o poveste buna nici macar pentru copii de 13 ani.

View Postspdude, on 13th June 2010, 13:46, said:

Cristoase, se mai face unul? :fear:
La naiba!

View Postadish1k, on 16th June 2010, 21:05, said:

Domne... revine, dar revine prost :)
Si inca cum :D

View Postcatalinmariescu, on 17th June 2010, 08:57, said:

La cei 80 de ani ai tai mi se pare normal sa te enerveze filmul asta. Te-a obligat cineva sa il vezi?


Filmul asta a facut valuri si are incasari uriase iar tie ti se pare ca a revenit prost? E drept ca nu e un film pentru toata lumea, sunt unii mai talentati decat Cameron(chiar si pe aici) care si-au dat seama ca e o panarama de film.
Ca bani, altceva nu-l intereseaza pe Cameron, a revenit bine. Ca grafica a bagat cei mai multi bani ca sa retuseze niste pixeli la niste pisici albastre. Ca poveste si altele, nu o sa imi exprim opinia ca vine moderatorul si imi da in cap (de limbaj, nu de alta). Nu, nu este un film pentru toata lumea, ci numai pentru i*i*ti.

Ca sa va rezum postul:
AVATAR <=> SUCKS.

#592
mariux21

mariux21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 04.11.2006
Nu imi vine sa cred ca topicul asta nu s-a inchis dupa atata timp de la lansare a filmului.  Nu are rost sa va faceti i*i**ti. Ce vreti sa demonstrati?  Ca unii sunt mai inteligenti pentru ca nu le-a placut filmul si ei asteptau ceva mai profund decat un spectacol virtual? Mie unul mi-a placut strict din punct de vedere al tehnologiei folosite, calitatii imaginii, etc. pentru asta sunt idiot? Chiar poate nu voiam sa vad ceva mai mult decat o calatorie in alta lume, care e problema?

Pentru ceva mai profund duceti-va sa vedeti filme romanesti precum "Eu cand vreau sa fluier fluier" ,numai sa nu va ia somnul la acest film premiat.

#593
adish1k

adish1k

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,152
  • Înscris: 17.02.2010
da, ok. acest film nu este adresat orcui, are o varsta limitata. e interesant, sci-fi, razboi, unii care isi incurca cozile. adica e ca lumea. dar din punct de vedere scenarist este la pamant. pentru nepotamiu de 13 ani, acesa a fost cel mai bun film, ever... sper ca ai inteles ce vreau sa zic.

View Postcatalinmariescu, on 17th June 2010, 08:57, said:

La cei 80 de ani ai tai mi se pare normal sa te enerveze filmul asta. Te-a obligat cineva sa il vezi?


Filmul asta a facut valuri si are incasari uriase iar tie ti se pare ca a revenit prost? E drept ca nu e un film pentru toata lumea, sunt unii mai talentati decat Cameron(chiar si pe aici) care si-au dat seama ca e o panarama de film.


#594
irinel20

irinel20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 12.03.2009
Mai fratilor daca nu va place nu va uitati...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate