Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Avatar (2009)

- - - - -
  • Please log in to reply
633 replies to this topic

#559
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Din pacate nu am gasit sa cumpar discul Blu-ray in tara asta de cacat si in orasul asta de pitici (Brasov). Oare in Bucuresti se gaseste, ca merg luni pe acolo?
Nu as vrea sa-l comand pe net pt ca nu vreau sa platesc transport/ramburs pt un film. Si asa e prea scump. Vrei sa cumperi un film si daca nu reusesti ce faci? Il iei (descarci adica) de pe net!!! Daca asa vor producatorii si distribuitorii nostri... Ei sa fie sanatosi, ca banii nu ii intereseaza.

#560
briigii

briigii

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 470
  • Înscris: 31.10.2008
Ai player blu-ray ?

#561
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Normal, doar nu credeai ca rulez filmele la cuptorul cu microunde?

#562
briigii

briigii

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 470
  • Înscris: 31.10.2008
Pai io stiu... io n-am player da' tot as lua blu-ray-ul :lol: . Oricum deja a aparut si varianta full de 45 giga pe net....

Edited by briigii, 24 April 2010 - 17:29.


#563
enegrea

enegrea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 17.05.2006
Filmul este bun!! Chiar daca nu era 3d tot mi-ar fi placut. Intr-adevar, jungla este superba, si acolo 3d-ul s-a simtit cel mai bine. Am avut asteptari maricele de la el inainte de a-l vedea, si nu m-a dezamagit. Si povestea nu-i chiar asa de "clasica" incat sa anticipezi sfarsitul. De obicei, daca ai asteptari mari de la un film si nu se indeplinesc, ai tendinta de a nota filmul mai prost decat merita. Nu a fost cazul meu. Nota 10.

#564
SophistiCat

SophistiCat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 795
  • Înscris: 12.02.2010

View Postbriigii, on 24th April 2010, 17:28, said:

Pai io stiu... io n-am player da' tot as lua blu-ray-ul :lol: . Oricum deja a aparut si varianta full de 45 giga pe net....
lol, si ce-ai sa faci cu blu-rayul daca n-ai player ? vei admira cutia ?  :D

#565
choppermaster

choppermaster

    The Mechanic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,498
  • Înscris: 08.07.2008

View Postblackcat, on 24th April 2010, 14:20, said:

Normal, doar nu credeai ca rulez filmele la cuptorul cu microunde?
http://www.cauti.ro/...p--4417554.html

#566
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Nu ai inteles ce vroiam. Nu vroiam un magazin online, asa puteam si eu sa-l cumpar. Intrebam daca cineva din Bucuresti l-a vazut fizic in vreun magazin. Cum sa cumperi ceva daca nu se gaseste? Dar nu ma pling, torentele sunt la un click distanta, asta se vrea asta fac.

#567
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,639
  • Înscris: 07.10.2005
Am vazut Avatar Blu-ray in magazine la 109 lei.

Avatar sets blu-ray sales record, sells 2.7 million in four days: Link.

#568
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
In Romania?

#569
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,639
  • Înscris: 07.10.2005
Da, in unele magazine de la noi. Vezi ca sunt unele magazine care il au in stoc dar l-au scos din rafturi pentru ca au primit o nota interna prin care au fost atentionati ca sunt playere blu-ray care nu il pot reda fara sa se faca intai un update(daca este disponibil).

Eu am intrat de 2 zile in posesia unui blu-ray Avatar si va spun ca se vede superb. :wub:  L-am redat cu un PS3, merge perfect.   :OK:

#570
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Sincer nu prea cred varianta asta cu retragerea din magazine din grija pt clienti. Nu se intimpla asa ceva in Romania. In plus, playerele pe care nu merge sunt jegurile Pioneer (si merg si rablele astea foarte bine dupa update de firmware). Cine da dublu sau triplu pe un player Pioneer in loc sa ia un Samsung sau un Sony?
Eu cred ca pur si simplu nu sunt. Eu pe unde am intrebat (Brasov sau Bucuresti) mi s-a spus ca nu s-a adus decit DVD-ul. Eu unul le mai dau o saptamine dupa care ma infing in torente (sunt si variante de 45 GB). Cine vrea link sa spuna, pirateria trebuie sprijinita cu orice pret.

#571
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,639
  • Înscris: 07.10.2005
Am vazut varianta BD in magazinele Altex si Media Galaxy. La un magazin Altex mi s-a spus ca le-au scos din raft pentru ca au primit acea nota, aveau intr-o lista si cateva playere de la Samsung printre cele care aveau nevoie de update pentru a putea rula filmul. Se vindeau totusi daca clientul era de acord cu nota respectiva.

Edited by catalinmariescu, 08 May 2010 - 22:26.


#572
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
O fi daca zici tu. Eu sunt din Brasov si nu am timp sa cutreier Bucurestiul pt un film.

#573
victorasavionas

victorasavionas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 13.02.2010
6/10

#574
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,639
  • Înscris: 07.10.2005

View Postblackcat, on 9th May 2010, 09:02, said:

Eu sunt din Brasov si nu am timp sa cutreier Bucurestiul pt un film.
Nu le-am vazut in Bucuresti ci in Braila si Galati.

#575
Ion_Cristoiu

Ion_Cristoiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 846
  • Înscris: 31.07.2008
Am vazut si eu Avatar Blu-Ray(varianta de 45gb). E vede superb. Sa aveti ecran mare si boxe calumea ca sunetu e demential.
Povestea e slabuta rau dar per total e frumos realizat. Dupa ce-l vedeti luati de pe net si filmuletul de 25min care  e 1080p unde vedeti in mare cum a fost realizat filmul, e interesant.

#576
alina_alinutza

alina_alinutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 25.04.2007
Nu inteleg mania "avatar". Pe mine m-a plictisit teribil.... In afara de tehnologia inovativa folosita la realizarea filmului , subiectul mi se pare o tampenie total neinteresanta , obositoare si plictisitoare.
Ca de obicei , cu cat un film este mai promovat , cu atat este mai prost.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate