Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Avatar (2009)

- - - - -
  • Please log in to reply
633 replies to this topic

#55
Giuly

Giuly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 21.10.2007
"La rugămintea distribuitorului, precizăm că TOATE PROIECȚIILE VOR FI SUBTITRATE ÎN LIMBA ROMÂNĂ și nu dublate, așa cum s-a zvonit la un moment dat."
Sursa:www.cinemagia.ro

Edited by Giuly, 16 December 2009 - 01:22.


#56
Stapanul_clonelelor

Stapanul_clonelelor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 08.07.2008
Ce bine ca vor folosi numai subtitrare .

Am facut rezervare pe sambata :D .

Edited by Stapanul_clonelelor, 17 December 2009 - 10:48.


#57
mariux21

mariux21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 04.11.2006
Si eu am rezervare pe sambata la ora 15:45 la imax. sper doar sa isi revina vreemea avand in vedere ca sunt din constanta. Chiar vreau sa ajung si imi e ca ma voi risca sa conduc pana in bucuresti chiar daca ninge.

App. as vrea sa fiu sigur ca rezervarea pe care am facut-o online e valabila pentru ca nu am primit nimic in mail. Iar cand am sunat pustiu de la capatul celalalt al firului nu prea avea idee despre nimic.

Voi ce spuneti sa am incredere in sistemul lor de rezervari?

Edited by mariux21, 17 December 2009 - 11:01.


#58
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005
e ok sistemul. niciodata n-am avut probleme :)

#59
mariux21

mariux21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 04.11.2006
degeaba e ok daca drumurile sunt blocate si nu pot sa ajung... nici ca se putea mai rau :(

#60
sill.rds

sill.rds

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 25.10.2006
Pana la urma a fost cineva la IMAX? Vreau sa cumpar dar nu gasesc decat randul 4 (in mijloc) sau 5 (mai spre margine). Este prea aproape cumva? Ma gandesc ca la un ecran asa mare e bine sa stai mai in spate.
Multumesc.

#61
Giuly

Giuly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 21.10.2007
Coloana sonora:
Leona Lewis - I see you

#62
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005
a vazut cineva filmul. pareri alea alea?

#63
boggie

boggie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 20.09.2004
La rezervari vad ca sunt doua optiuni: in IMAX si 3D. Ca sa fie varianta "IMAX 3D", alex sala cu 3D sau cea IMAX? Presupun ca cea IMAX, ca e mai scumpa. Mentionez ca n-am mai fost la cinama-ul din AFI.

#64
Giuly

Giuly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 21.10.2007
Avatar = proiectie normala, in sala normala de cinema. Avatar 3D = proiectie 3D in sali de cinema dotate cu aparatura 3D. Avatar IMAX = proiectie speciala (3D) in cinematograf IMAX.

#65
andrei_metallica

andrei_metallica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 09.04.2008
Am vazut aseara filmul. E ok. Efectele sunt fantastice, story bun, interpretare forte buna. E un film SF dar nu-ti dai seama ca lumea e creata pe calculator. Totul pare real. Merita vazut.

#66
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,047
  • Înscris: 03.07.2008
Vad ca multi au facut rezervari. Daca ma duc fara risc sa nu gasesc bilete?

#67
newtask

newtask

    proud porsche driver b-)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 26.06.2008
L-am văzut și eu aseară la Liberty, la ora 20:30. Este un film super care merită vizionat într-una din zilele libere! Parcă m-a desprins puțin de realitate! Pe deasupra, am cumpărat o cola zero, și am primit un giga-giga poster. :w00t:

#68
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Merg si eu, dar abia saptamana viitoare, ca vreau sa merg cu niste prieteni. Din ce am citit, vad ca tuturor le-a placut :D

#69
ionescuion59

ionescuion59

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 01.12.2009
o sa merg si eu saptamana viitoare sper sa se mai linisteasca,oricum eu ma duc in general in plaza dar acum o sa ma duc la cotroceni la imax,oricum toti vb despre filmul asta

#70
hoopstar1523

hoopstar1523

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 01.01.2009
Nu mi se pare un film deosebit,inteleg faptul ca a avut un buget imens dar actorii lasa de dorit la fel ca si scenariul de altfel.Nu m-as duce la filmu' asta nici daca m-ar plati ei sa-l vad.

#71
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
L-am vazut si eu aseara tot pe 3D, am stat in sala pe unul din cele mai bune locuri. Dupa ce vazusem trailerul nu as fi vrut sa merg ci din contra, am zis ca nu-mi place si nu voi merge dar m-am aflat intr-un context favorabil aseara de am ajuns. Deci trailerul este irelevant, nu cuprinde aspecte importante ale filmului.

Filmul este dupa parerea mea mai mult decat SF, chiar Fantasy dupa unele planuri secundare ale scenariului. Are povestea de baza,
Spoiler
dar si o poveste secundara despre cum ar arata o lume fara sete de bani si bunuri materiale. "Animatia" si peisajele sunt nemaipomenite, este de inteles de ce au costat atat, insa cel mai de efect este cand in aceeasi scena apare si un personaj animat, si unul real.

Rezervarile se fac, precum la 2012, cu 2-3-4 zile inainte pentru un loc bun in sala. Apropo de 2012, a fost bun, dar simtitor sub Avatar.

EDIT: Spuneam aici pe forum undeva la un versus intre Spielberg si Cameron ca acesta din urma stie sa faca efecte speciale in detrimentul scenariului care iese slab. Avatar dovedeste contrariul.

Edited by StGermain, 19 December 2009 - 18:57.


#72
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,047
  • Înscris: 22.06.2004
pe ce site se pot face rezervari la avatar imax?
pe ce rand sunt cele mai bune locuri? cat costa un bilet? multumesc pentru raspunsuri

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate