Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Avatar (2009)

- - - - -
  • Please log in to reply
633 replies to this topic

#505
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

 anabia, on 10th March 2010, 12:27, said:

Da' Titanicul ai vrea sa-l mai vezi peste 10 ani(ca au mai trecut 10)? Ma bufneste rasul cand imi aduc aminte de palma lui Winslet pe geamul masinii aburit pe interior... :lol:
interesant cum din drama a 1500 de oameni unora le ramine in cap o palma pe geam  :thumbup:

 iro333, on 11th March 2010, 05:45, said:

Trebuia sa iti continui ideea si sa zici mai departe ca nu mai suntem pe vremea lui ceausescu si deaia nici sa citim nu mai trebuie. Eu intelg ca omenirea progreseaza, dar nu tot ce se vede sau aude sau citeste trebuie luat doar ca divertisment. Puteam sa vad Avatar si la tv alb-negru, ca tot aceleasi cuvinte de lauda le-as fi avut pentru el.
nu, nu mai trebuie sa citim, decit daca avem chef sa citim. mai demult trebuia sa citim pentru ca nu exista nimic altceva. partea cu alb-negru si monitoare o zici pentru ca nu l-ai vazut cum trebuie, la cinema.

#506
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Asemanarea dintre Titanic si Avatar ii ca partea interesanta ii doar la sfarsit: la Titanic cand se scufunda vasu' si la Avatar cand maimutele alea albastre ii gușuie pe cotropitarii hapsani. In rest, somn de voie...

#507
briigii

briigii

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 470
  • Înscris: 31.10.2008
In 22 aprilie se lanseaza dvd 2d si bluray 2d. In noiembrie urmeaza si 3d.

Edited by briigii, 16 March 2010 - 16:48.


#508
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,639
  • Înscris: 07.10.2005

 M0n0, on 10th March 2010, 14:44, said:

Dar Avatarul chiar nu merita mai multa atentie decat a primit. V-a spalat creierul cu imaginile frumoase si vai, gata, ce film frumos si bun e. Nu.
Este bine ca macar unul(tu) a rezistat la spalarea creierului.  :lol:

Doar asa se poate explica cum situezi tu HurtLocker peste Avatar.

Edited by catalinmariescu, 17 March 2010 - 14:28.


#509
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

 catalinmariescu, on 17th March 2010, 14:22, said:

Este bine ca macar unul(tu) a rezistat la spalarea creierului.  :lol:

Doar asa se poate explica cum situezi tu HurtLocker peste Avatar.
Nu-l situez, situez I.B. deasupra tuturor, insa in timp THL e o alegere mai culta decat Avatarul.

#510
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
O poveste simpluta,pe care o salveaza realizarile tehnice.

#511
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
toate povestile pot fi reduse la simplut daca chiar ti se pune pata si vrei sa pari interesant. mai mult conteaza cum e realizata prezentarea povestii

#512
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

 Mosotti, on 18th March 2010, 13:18, said:

toate povestile pot fi reduse la simplut daca chiar ti se pune pata si vrei sa pari interesant. mai mult conteaza cum e realizata prezentarea povestii
Daca tie ti s-a parut complicata,nu ma deranjeaza.

#513
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,357
  • Înscris: 03.08.2004
Si uit asa au unii impresia ca se culturalizeaza uitandu-se la filme si se uita care este rolul cinematografiei. Iar daca regizorul incearca sa te faca sa traiesti povestea, sa-ti transmita sentimente si culmea mai si reuseste filmul e catalogat ca siropos, comercial sau mai stiu eu ce. Dar e mult mai misto sa te situezi intre cei 5% (sau 10-15) care critica si nu in majoritate. Ai iesit in evidenta, tu nu esti ca restul, nu te-ai lasat pacalit, tu te uiti la detalii: cum dracu sa curga apa aia din stanci plutitoare. E clar, ma ia la misto, imi insulta inteligenta (asta imi place cel mai mult), pai cum, nu a bagat si el barem o ecuatie cu 2 necunoscute, o integrala ceva acolo sa am si eu la ce sa ma gandesc cand ma uit la film???
Si uite asa filme de doi lei fara cap si fara coada, unde nu e nimic de inteles  dar spiritul nostru antrenat ii da ascunse subantelesuri capata valoare de capodepere. Cu cat e mai alambicat si mai cretin scenariul cu atat e mai apreciat. Uau!! M-am gandit doua saptamani dupa ce l-am vazut! Super! Il mai vad de cinci ori si cred ca l-am inteles!
E trist daca am ajuns sa credem ca un film ne scoate din multime.
Si da, mi-a placut Avatar!

#514
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

 destrug, on 22nd March 2010, 09:23, said:

Si uit asa au unii impresia...
Eu nu stiu de ce au unii impresia ca daca le-a placut lor un film(si poate majoritatii) trebuie sa placa acum la toti...

PS:Nici mie nu mi-a displacut...

#515
mariux21

mariux21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 04.11.2006

 zuv, on 22nd March 2010, 12:28, said:

Eu nu stiu de ce au unii impresia ca daca le-a placut lor un film(si poate majoritatii) trebuie sa placa acum la toti...

PS:Nici mie nu mi-a displacut...

"[...]La toti" este exprimare de la coltul strazii. Corect este "[...]tuturor". Ok? Hai sa invatam sa vorbim romaneste. Vad ca ai ceva postari...

Sorry dar ma zgarie "pe urechi".

Edited by mariux21, 22 March 2010 - 12:34.


#516
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

 mariux21, on 22nd March 2010, 11:32, said:

"[...]La toti" este exprimare de la coltul strazii. Corect este "[...]tuturor". Ok? Hai sa invatam sa vorbim romaneste. Vad ca ai ceva postari...

Sorry dar ma zgarie "pe urechi".
Ai dreptate,"profesore".

#517
mariux21

mariux21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 04.11.2006
Macar stii unde sa folosesti ghilimelele :)

#518
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

 zuv, on 18th March 2010, 15:25, said:

Daca tie ti s-a parut complicata,nu ma deranjeaza.
nu mi s-a parut complicat, dar nu vad aceasta obsesie imbecila pentru complicat. sint "admirate" filme care nu mai au un parcurs normal, ci ba sint fragmente disparate care sint legate de cite un mic cacat, vezi babilon, ba sint coada-cap si nu numai, vezi memento, etc etc etc. apoi sint alea cu sfirsit "surprinzator", adica la urma pac, te lasa mecla, ca al 6-lea simt. ca usual suspects. a functionat o data, de doua ori, dar dup-aia a devenit BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOORING :death:

ce dracu s-o fi asteptat lumea de la avatar habar n-am. un film de arta superb cum stiu sa faca romanii, care sa ia ursu de urina la nus ce festival? habar n-am, da stiu ca exista muuuuuuuuulte besini in capul unora, de parca ar fi toti doctori si profesori universitari la pensie

#519
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

 mariux21, on 22nd March 2010, 12:11, said:

Macar stii unde sa folosesti ghilimelele :)
Vezi ca o propozitie se incheie cu punct,daca tot dai lectii de gramatica...

 Mosotti, on 22nd March 2010, 14:22, said:

dar nu vad aceasta obsesie imbecila pentru complicat.
Si cine a spus ca ar fi trebuit sa fie complicat?!

 Mosotti, on 22nd March 2010, 14:22, said:

ce dracu s-o fi asteptat lumea de la avatar habar n-am.
Eu n-asteptam nimic.Doar ca nu vad ce atata valva in jurul lui.Sunt curios daca s-ar mai fi isterizat lumea atat,daca filmul n-ar fi fost 3D.
Ca realizare tehnica e de exceptie,dar atat.

#520
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,357
  • Înscris: 03.08.2004
Omule, tu esti ca picatura chinezeasca.
Si ca sa nu fiu off-topic ti-ai ales "Avatar"-ul la fix!

#521
mariux21

mariux21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 04.11.2006

 zuv, on 22nd March 2010, 18:17, said:

Vezi ca o propozitie se incheie cu punct,daca tot dai lectii de gramatica...

:))) Cred ca esti genul care trebuie sa aiba ultimul cuvant intotdeauna. Nu te blamez asa sunt unii oameni, dar vezi ca dupa virgula se pune spatiu. Asta daca tot imi dai lectii de gramatica. :)))

#522
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007

 opo, on 13th February 2010, 12:54, said:

Parerea Mea este ca filmul a fost filmat initial in 2D si apoi s-au depus eforturi la editatare pentru realizarea scenelor 3D.
Ma, filmul a fost 3D, ce te tragi atat pe ... dos? :lol:
A avut profunzime cam tot timpul. Ca te durea pe tine sa te uiti in alte locuri decat cele care erau destinate sa fie focalizate, treaba ta. Si eu am dat ochelarii jos de mai multe ori si nu a fost cum zici tu, 2D.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate