Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

certificari

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
adimcse

adimcse

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.03.2005
salutare domnilor.in 1995 nu stiam decat sa dau enter la un pc.credeam ca multi altii
ca monitorul este principala componenta a unui pc.in 2001 am urmat cursul de ccna.a
urmat apoi obinerea diplomei.in 2000 lucram intr-un service.in 2002 am obtinut prima
diploma de microsoft certified professional si tot in acelasi an am devenit mcse 2000.
acum sunt mcse 2003.ce va pot spune ca aceste hartii nu fac doi bani daca nu ai
experienta.in schimb in strainatate se pune mare accent pe asa ceva.au inceput acum si patronii din romania sa ceara certificari microsoft sau cisco.va recomand multa practica,incercati sa cititi cat mai mult,iar daca fima la care lucrati isi permite sa va trimita si la cursuri.eu am fost la 2 cursuri oficiale microsoft de 2003 server si network hosts,si cu toate ca lucram in domeniu dupa aceste cursuri am vazut lucrurile altfel.piata IT din romania desi pare bogata in oferta,cand e vorba de angajare multi patroni au pretentii mari.sa stii zeci de programe,chiar si pe cele care nu s-au inventat,plus linux,java etc.partea prosta e ca nu platesc pe masura pretentiilor.acum un an am fost la un interviu la marea firma flamingo.aveau nevoie de un om in service.cand am prezentat cv-ul deja aparea o problema-prea multe certificari!!.baietii mi-au oferit cam 6 milione de lei.le-am multumit si le-am urat succes.deci aveti grija la interviuri ce spuneti-conteaza prima impresie.cea mai des adresata intrebare este: de ce vreti sa  lucrati la noi?cautati un raspuns clar si ferm care sa iasa din banal.incercati sa nu spuneti ce salariu doriti.lasati angajatorul sa va faca o oferta.daca insista nu exagerati.o alta surpriza am avut-o la un alt interviu.am fost intrebat de ce am facut cursurile acestea(bine ca nu m-a intrebat de ce am facut facutatea).poate imi spune si mie cineva cum poti sti cat mai multe in acest domeniu daca nu mai si citesti?sau nu e bine in general sa citesti o carte.raman la parerea ca
niciodata nu va strica sa aveti o diploma indiferent de domeniu,si sincer vorbind nu
oricine poate trece un examen cisco sau microsoft.cei drept cand se va angaja si nu
va face fata va sti unde a gresit.daca aveti nelamuriri nu ezitati sa-mi scrieti.

#2
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,390
  • Înscris: 29.11.2001
Am fost si eu mai demult la un interviu la K-Tech ... Rezultatul a fost acelasi ca la tine cu Flamingo. Ofereau 150 USD, pentru care le-am multumit frumos, le-am facut un sistem, ca deja se pregatise bancul de lucru si aveam o pauza de cel putin jumatate de ora, dupa care ne-am despartit in termeni amiabili, in ideea ca "va mai caut eu" din partea mea.

Oricum, au fost destul de cinstiti si au spus ca nu prea au ce sa faca cu mine. :)

#3
adimcse

adimcse

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.03.2005

Tyby, on Mar 23 2005, 12:51, said:

Am fost si eu mai demult la un interviu la K-Tech ... Rezultatul a fost acelasi ca la tine cu Flamingo. Ofereau 150 USD, pentru care le-am multumit frumos, le-am facut un sistem, ca deja se pregatise bancul de lucru si aveam o pauza de cel putin jumatate de ora, dupa care ne-am despartit in termeni amiabili, in ideea ca "va mai caut eu" din partea mea.

Oricum, au fost destul de cinstiti si au spus ca nu prea au ce sa faca cu mine. :)

<{POST_SNAPBACK}>

salut.nu stiu ce sa mai zic despre asa zisele mari companii.eu ma pregatesc sa devin
instructor microsoft cam intr-o luna de zile.stiu ca aici salariile sunt bune iar in romania
sunt doar 20 de instructori activi.

#4
MBD

MBD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 20.11.2005
Am pus si eu niste intrebari Aici, poate ma ajutati si voi cu niste sfaturi.  :worthy:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate