Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Despre Cuptoare electrice si cu microunde

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
469 replies to this topic

#433
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,407
  • Înscris: 24.02.2017
Stie cineva unde pot gasi un gratar pentru un cuptor electric incorporabil marca Thor ?  Nu mai am manualul de garantie...  Am intrat pe la flanco si m-au trimis la plimbare....

#434
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 27.03.2006
Salut, trebuie sa utilez apartamentul si am gasit acest cuptor la oferta la altex.
https://altex.ro/cup...t-antiamprenta/
Imi pare foarte ok, as mai putea gasi ceva mai bun in banii astia? La emag este cu 1000 de lei mai mult ...
Multumesc

#435
istrate01

istrate01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 18.06.2012
o recomandare cuptor microunde buget 300 ron,am in brasov altex mediagalaxy si flanco,va multumesc

#436
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,535
  • Înscris: 07.02.2003
Cauta uin brand bun si cu cronometru digital / tastatura sa poti seta exact in minute/secunde. Nu lua antichitati cu cronometru mecanic.

#437
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
La acest buget cam toate sunt la fel, te orientezi pe garantia cea mai mare, si daca este cat mai posibila in zona ta.

Edited by keta, 30 March 2018 - 00:20.


#438
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,280
  • Înscris: 13.01.2011
Sa lasam consideratiile inutile...
Din ce vad, la o cautare rapida, ca sa iei unul cu cronometru digital, mai suplimenteaza suma, cu 100, 200 lei.

Attached Files


Edited by crisstonne, 30 March 2018 - 01:08.


#439
Supermax

Supermax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 25.01.2018

View Postketa, on 30 martie 2018 - 00:21, said:

Ce nu recomanzi ?... cuptorul cu microunde sau magazinele ?
Cuptor cu microunde !

View PostSeteh, on 30 martie 2018 - 00:44, said:

Eu sunt curios daca unu' care nu mananca carne, nu incalzeste la microunde, nu bea apa fara sa o osmozeze ( nu cunosc termenul, doar l-am auzit), mananca sanatos, face sport, nu gateste in teflon (apropos de alt topic), nu i-a medicamente si mai sunt multe, sunt curios daca traieste vesnic. Sau macar ajunge la 100 de ani...
Mananc carne destula , un cuptor cu microunde de firma foarte buna l-am facut cadou...pentru ca l-am primit cadou , filtrez apa cu carbon si argint fara osmoza , mananc sanatos si cat se poate de natural , fac ceva sport , nu teflon , medicamente cat mai putine...nu stiu cat voi trai , eu am facut 51 de ani si nu ma dau pe multi de 35-40 , sa vad cat prind altii Spor !

#440
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
@initiator : vezi ca e un topic la Importante :  Despre Cuptoare electrice si cu microunde .  Postand in topicul dedicat eviti troleala inevitabila  aparuta  in topicele noi .   Oricum  in cateva zile  acolo voi muta discutiile de aici.

#441
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,064
  • Înscris: 24.02.2011
Eu zic sa iei cu cronometru mecanic, ca-i mai simplu de folosit si de putere minim 1000w ca sa incalzeasca repede mancarea.

#442
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Postsandel1, on 30 martie 2018 - 07:46, said:

Eu zic sa iei cu cronometru mecanic, ca-i mai simplu de folosit si de putere minim 1000w ca sa incalzeasca ardă repede mancarea.


#443
Arlekhinn

Arlekhinn

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 670
  • Înscris: 28.06.2017
Indiferent la ce il folosesti, cerintele sunt asemanatoare. In cuptor cu microunde nu faci medicina(sa ai nevoie de temperatura riguros controlata si timer atomic), nu gatesti fonfleuri sai ai nevoie de temperaturi si timpi exacti. Intr-un astfel de cuptor, incalzesti mancare, faci un ceai, o prajitura microundata, dezgheti congelate. Deci nimic spectaculos. Cel mai ieftin si cu garantia cea mai mare. Nici macar nu ai nevoie de rotisor (fie rezistenta electrica fie lampa UV)

#444
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,988
  • Înscris: 07.11.2006

View Postistrate01, on 29 martie 2018 - 23:40, said:

o recomandare cuptor microunde buget 300 ron,am in brasov altex mediagalaxy si flanco,va multumesc

Garantie cat mai mare,cel mai ieftin indiferent de marca (toate functioneaza in acelasi fel) si cat mai putine "extrase" (surse eterne de defectiuni).
A,am uitat.Neaparat sa tii cont de capacitate.Asta-i primul criteriu.

View PostSupermax, on 30 martie 2018 - 01:06, said:

filtrez apa cu carbon si argint fara osmoza , mananc sanatos si cat se poate de natural , fac ceva sport , nu teflon , medicamente cat mai putine...nu stiu cat voi trai , eu am facut 51 de ani si nu ma dau pe multi de 35-40 ,...

Cred ca acolo sta ascuns secretul celor 51 de ani.
Multi inainte.

#445
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004
eu as zice de putere cat mai mare intra in buget. am avut unul ieftin de 600W si se incalzea mancarea mai repede daca suflam in ea. al doilea criteriu e volumul. nu tine cont de alte fite gen grill, desi oricum nu cred ca intra in bugetul tau.

#446
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 26.05.2005
Du-te in magazine si vezi care it place si se incadreaza in buget; importante ar fi culoarea, garantia, puterea, capacitatea.
Cine o sa il foloseasca? Aveam unul digital, scumpulet; persoanele mai in varsta aveau dificultati in al folosi - mereu cereau ajutorul sau puneau pe altcineva sa le incalzeasca in el; apoi, cineva a avut ideea mareata sa incalzeasca sare in el ca sa puna pe "sale"; a facut poc si l-am luat apoi pe cel mai ieftin gasit, pe la 170 parca; mic, mecanic, foarte simplu de folosit de oricinie - priceless.

#447
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,082
  • Înscris: 29.01.2016
Eu am varianta mecanica https://altex.ro/cup...1a-20l-800w-alb   Sunt foarte multumit de el.
Daca nu vrei cu cronometru mecanic, recomand : https://altex.ro/cup...a-20l-800w-alb/ sau https://altex.ro/cup...20l-750w-negru/
Nu te lua dupa tampenii cu grill sau altceva, nu vei "coace" pui sau altceva la el. Dureaza o eternitate si nu iese ca la cuptorul clasic. Cuptoarele cu microunde sunt bune pentru incalzit, dezghetat, incalzit, incalzit si incalzit....

Edited by Magicwisewolf, 30 March 2018 - 11:14.


#448
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,064
  • Înscris: 24.02.2011

View PostDaculScoril0, on 30 martie 2018 - 09:02, said:

Arde pe dracu, ca are mai multe trepte de putere. În schimb, cu unul de 6-700w nu faci mare branza ca tine prea mult sa incalzesti anumite alimente. Asta-i jmecheria cu un cuptor dinasta, ca stai un minut si ai mancarea calda, ca altfel mai bine incalzesti pe aragaz. Si da, cu cat îi mai simplu, cu atat îi mai bine.

Edited by sandel1, 30 March 2018 - 11:19.


#449
Assur

Assur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 14.07.2017
Fereste-te ca dracu`de tamaie de cuptoarele cu programator digital, cele clasice cu programator mecanic nu au moarte, pe cele digitale crapa in 2-3 ani garantat. Cuptorul sa fie cat mai greu, cu transformator, nu cu inverter, adca e inverter, nu ti-l mai repara nimeni.

#450
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View Postcrisstonne, on 30 martie 2018 - 01:02, said:

Sa lasam consideratiile inutile...
Din ce vad, la o cautare rapida, ca sa iei unul cu cronometru digital, mai suplimenteaza suma, cu 100, 200 lei.
Nu stiu unde ai cautat tu si de unde sint pozele alea, dar pe altex, sub 300 de lei sint vreo 13 modele cu afisaj digital.
Diverse culori, cu miner sau buton deschidere usa (ma mir ca nu a zis nimeni de "chichita" asta), cam orice vrei.

Eu am acum un Samsung, digital, cu miner la usa, Triple Distribution System (cica e mai bun).
Nu stiu exact modelul, mi-e lene sa ma duc in bucatarie.
Inainte aveam un junghi de vreo 7-8-10 ani.
Ambele merg perfect, Samsung incalzeste cam cu 25-35% mai lent mincarea.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate