Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Despre Cuptoare electrice si cu microunde

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
469 replies to this topic

#415
f3br4

f3br4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 10.08.2007
Pai nici la noi la tara nu exista :))

#416
1fresh

1fresh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 11.06.2006
Ce parere aveti despre acest cuptor "Cata LC 8110" are autocuratare pirolitica,racire tangentiala,telescop pentru o tava si convectie ,la pretul de 1000 lei.

#417
AdamKadmon

AdamKadmon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 28.05.2014
Buna! Se apropie Black Friday si  doresc sa cumpar un cuptor electric, profitand de reducerile care vor fi. Buget intre 1000 si 1500 lei. Unul mai mare, mai incapator. Ce-mi recomandati? Curatare prin hidroliza, catalitica sau Ecoclean de la Bosch? Cate ventilatoare? La ce sa fiu atent? Ma intereseaza raspunsurile celor care aveti deja un brand si sunteti multumiti de facilitatile produsului, si ati probat functia de autocuratare. Multumesc.

Edited by AdamKadmon, 04 November 2017 - 15:00.


#418
tandrei99

tandrei99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,258
  • Înscris: 20.09.2007
Curatarea pirolitica este cea mai eficienta. Eu am un Whirlpool pirolitic si sunt foarte multumit de el. Anterior am avut un cuptor catalitic dar nu se compara.

#419
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010
Salutare! Am cumparat un cuptor electric Samsung NV70K1340BS/OL. Surpriza cea mare am avut-o la desfacere pachet.Achizitionat prin Emag. Am o tava Dual Cook, care nu intra in cuptor. Intrebarea mea: Acest cuptor e dual cook, ori nu?

#420
AdamKadmon

AdamKadmon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 28.05.2014
Daca aleg marca Bosch la cuptor electric, buget de 2000 lei, ce mi-ati recomanda? Multumesc.

#421
f3br4

f3br4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 10.08.2007

View PostAdamKadmon, on 13 noiembrie 2017 - 17:54, said:

Daca aleg marca Bosch la cuptor electric, buget de 2000 lei, ce mi-ati recomanda? Multumesc.

Nu știu dacă te ajuta dar eu tocmai am luat HBA43T360.

#422
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010
Este cineva pe acest topic care poate sa imi raspunda la intrebarile de mai sus?

#423
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,853
  • Înscris: 12.05.2006

View PostAdamKadmon, on 13 noiembrie 2017 - 17:54, said:

Daca aleg marca Bosch la cuptor electric, buget de 2000 lei, ce mi-ati recomanda? Multumesc.
hba43t. eu am HBB43C - are usa culisanta.  insa am vazut pe site producător ca au si modele noi din seria asta 6.

#424
touche

touche

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 14.02.2006

View Posturaganel, on 14 noiembrie 2017 - 14:27, said:

Este cineva pe acest topic care poate sa imi raspunda la intrebarile de mai sus?
Teoretic in cartea tehnica ar trebui sa scrie...dar din ce vad eu nu e dual cook ...  e dual fan care inseamna altceva.

View PostAdamKadmon, on 13 noiembrie 2017 - 17:54, said:

Daca aleg marca Bosch la cuptor electric, buget de 2000 lei, ce mi-ati recomanda? Multumesc.

Am dat azi o raita prin magazine , si singurul care m-a impresionat era in promotie un Bosch HBA63B251 la 1699 lei, iar la emag resigilat era undeva in jur de 1900 lei. Asta pare ok. La banii astia hai sa zicem ca merita, pentru ca are si piroliza (curatarea catalitica e degeaba), dar ......e cam mic, din ce am vazut eu butoanele sunt subrede rau, si in plus nu are brate telescopice.

Eu as merge pe un Samsung NV75K5571RS/OL care la specificatii da bine (dar din pacate eu nu l-am vazut, ca pe la noi nu e expus prin magazine).
Dar asta in teorie are de toate , e mare ....

Edited by touche, 16 November 2017 - 00:29.


#425
MagicaSTEAUA

MagicaSTEAUA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 23.02.2006
Salutari! Caut sa cumpar un cuptor jncorporabil care sa faca de toate. 😁 Buget 2500 lei. Am vazut mai sus recomandat Samsung NV75K5571RS/OL. Merita sau gasesc ceva mai bun in acest buget.

#426
AdamKadmon

AdamKadmon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 28.05.2014
Am cumparat un cuptor Bosch HBN539E5 pana la urma. Am primit alaturi de el o banda subtire de cauciuc negru, care are latimea cuptorului. Are pe ea o folie rosie care trebuie dezlipita, deci e clar ca trebuie lipita undeva, dar nu stiu unde. Cei care aveti cuptor similar, stiti unde trebuie pusa?

Edited by AdamKadmon, 29 November 2017 - 10:43.


#427
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,853
  • Înscris: 12.05.2006
? in manual nu scrie? eventual in foile de instalare? ai o poza?

#428
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 09.01.2008
Poate sub blat deasupra usii? Asta pt ca aburii ce ies din cuptor la deschiderea usii sa nu intre in masa lemnoasa.

#429
AdamKadmon

AdamKadmon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 28.05.2014
Am revenit cu poza cauciucului de etansare de la cuptorul Bosch. Acolo unde se vede rosiatic este o folie ce se da jos lasand o parte adeziva.
Poza se vede copiind linkul de jos in browser, n-am reusit sa o atasez altfel.

ibb.co/jm6zKb

Edited by AdamKadmon, 29 November 2017 - 22:42.


#430
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,853
  • Înscris: 12.05.2006
cred că cel mai indicat, dai un email la producător,  daca in manual sau instrucțiuni de instalare nu scrie nimic. altfel,  doar ne putem da cu părerea aici.

#431
campnou

campnou

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,268
  • Înscris: 10.05.2011
Buna ziua,e vreo problema daca priza e in spatele cuptorului electric?

#432
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Un cuptor care sa nu fie cu microunde , ce recomandati?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate