Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Despre Cuptoare electrice si cu microunde

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
469 replies to this topic

#37
sigrid.blom

sigrid.blom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 13.08.2005
Eu zic sa-ti iei cu controale analogice..dar iti va trebui un pic de timp sa te obisnuiesti / sa afli timpii pentru fiecare operatiune, pentru ca nu vei avea presetari.
Mai bine ne zici tu final top 3 si vedem din ce ai de ales..

Suntem alaturi de tine in aceasta grea alegere. ;)

#38
robert.s

robert.s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 05.07.2005
pentru sigrid.blom
Cum faci tu cartofi inabusiti (fara apa) ca mie nu mi-au iesit nici o data ?

#39
sigrid.blom

sigrid.blom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 13.08.2005
Speli bine cartofii, ii crestezi in asa fel incat cele doua jumatati rezultate sa se tina inca una de alta.. pui unt, sare, piper in interior, ii pui in vas, pui capacul, si-i lasi la putere mica mai mult timp..

#40
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,973
  • Înscris: 06.09.2004

 sigrid.blom, on Oct 30 2005, 12:53, said:

7. sandwich-uri rapide: se unge painea cu unt, se pun deasupra salam, ardei, rosii, branza... se dau 2 min la cuptor.
Aiurea,daca pui unt pe piine si bagi la cuptor se face piinea ca naiba, musteste de unt.

Edited by isr2002, 03 November 2005 - 12:36.


#41
jafo

jafo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 06.11.2005
Cred ca majoritatea covarsitoare a posesorilor de cuptoare din astea nu le folosesc decit pentru incalzire: o cana cu lapte, o portie de supa/tocana din frigider (ca sa nu mai incalzesti toata oala) etc.
Asa fac si eu, desi mi-am cuparat un LG nu mai stiu de care, cu tot felul de functii si parafunctii - scump foc. Functia pe care o folosesc cel mai des e ceasul - ma uit la el si vad cit e ceasul... asta ca sa-ti faci o parere despre utilitatea functiilor.
Deci depinde ce vrei sa faci cu el, daca vrei sa gatesti mancare zilnic, ia-ti unul cu functii d-astea. Daca doar incalzesti, ia-ti unul cat mai ieftin si, vorba unuia de mai sus, uita-te sa stea bine butoanele pe el - de altceva n-ai nevoie.
Eu n-as recomanda sa-ti gatesti mancare zilnic la microunde, devine prea scump - pina la urma toata mincarea aia e incalzita electric, nu? E un topic pe-aici despre cuptoare, acolo diferenta dintre electric si gaz nu-i mare, pentru ca un cuptor nu-l folosesti zilnic, pe cand astalaltul... Plus ca oricum nu vei renunta niciodata la aragaz, asta nu poate fi inlocuit - gindeste-te ca-ti vin niste musafiri, le dai mincare la microunde?
Gindeste-te la ce-ti trebuie si pe urma ia o hotarare - marca nu conteaza decit daca vrei sa-ti iei unul superdestept (ceea ce nu prea recomand).

#42
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,973
  • Înscris: 06.09.2004
Am facut aseara mamaliga - a iesit foarte buna, simplu si rapid. O masura malai, trei masuri apa. Putina sare. Se pune totul intr-un vas termorezistant. Nu am amestecat la inceput. Am bagat la putere maxima (la mine 900) timp de 12 minute. Am amestecat din 3 in trei minute. Reteta am luat-o de pe net. Merge.

#43
hiddenone

hiddenone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 30.05.2005
[font=Comic Sans Ms][b]

Am luat de la un prieten un cuptor marca Vortex. Initial ma gandisem sa cumpar unul din magazin la maxim 600Ron. Cu functii ca gril, putere maxima mai mare etc.

Dupa ceva discutii m-a convins sa il cumpar de la el cu 100Ron.

Il am de o luna si mai mult de incalzitul mancarii nu-mi trebuie. Prectic sta acolo stingher si arata a casa prospera. Asa ca sa zica lumea ca am bani.  :naughty:


Am si eu o intrebare: are cineva o carte cu ce se poate prepara la cuptorul cu microunde?


Thx! :worthy:

#44
sigrid.blom

sigrid.blom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 13.08.2005
Carte cu preparate la microunde poti gasi la tarabe, in disperare de cauza poti intra si intr-o librarie..

#45
fastbot

fastbot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 14.07.2003
Intrebare:
este normal ca la functionarea cuptorului, platoul sa se blocheze cate o fractiune de secunda in timpul rotirii?

#46
anca14

anca14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 18.11.2005

 jafo, on Nov 8 2005, 23:13, said:

Eu n-as recomanda sa-ti gatesti mancare zilnic la microunde, devine prea scump

Eu stau in camin si e mult mai economic un cuptor cu microunde decat mancatul in oras  :coolspeak:

Mi-am luat un Panasonic cu grill  :inlove: Nu a fost foarte grea alegerea, l-am luat pe cel mai ieftin cu grill (mai era un LG cu 100 de mii mai ieftin) :)

#47
Acer

Acer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.12.2005
Omeni buni cititi ceva interesant despre microunde si mai ganditiva  :death: [url=http://www.herbalhealer.com/microwave.html]

#48
pdanyels

pdanyels

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 14.08.2002
da ma ai dreptate! daca bagi puiu in microunde face carnea cancer cit se frige si o maninci si dai coltu!

am auzit ca nici nu e bine sa frigi, fierbi carnea...
mai bine o maninci cruda ca aia in pesteri!

PS: nu mai iesi afara ca mori de la soare (daca ai stii cit de mult radiaza...), si sper ca ai bunul simt sa nu mai respiri! ca aerul e poluat si o sa suferi mutatii ... testoasele ninja ... jeez

#49
Acer

Acer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.12.2005

 pdanyels, on Dec 15 2005, 02:14, said:

da ma ai dreptate! daca bagi puiu in microunde face carnea cancer cit se frige si o maninci si dai coltu!

am auzit ca nici nu e bine sa frigi, fierbi carnea...
mai bine o maninci cruda ca aia in pesteri!

PS: nu mai iesi afara ca mori de la soare (daca ai stii cit de mult radiaza...), si sper ca ai bunul simt sa nu mai respiri! ca aerul e poluat si o sa suferi mutatii ... testoasele ninja ... jeez
eu am vorbit serios si dac` ai citi tot articolul  ai vedea ca nu fac misto de tine aia care au scris nu cred ca sunt nebuni  ori cum dac` acu` ai dat banii pe el foloseste-l in continuare poate te ajuta sa crapi mai repede :cursing:  :puke:

#50
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,330
  • Înscris: 15.07.2003
deci tu te-ai inregistrat pe forum doar ca sa ne spui ca de la microunde facem cancer ???

De unde stii ca aia care au scris articolul nu sunt nebuni...sau mai bine spus nu scriu ce scriu doar pentru a le cumpara lor produsele minune ????

#51
teo0

teo0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 07.02.2006
http://www.altex.ro/...mp;model=MS1922

m-am tot uitat da cu interior galvanizat nu am vazut....
mai sunt cu astfel de interior sau doar modele hi au astfel de interior?

#52
teo0

teo0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 07.02.2006
cuptor elite are cineva?
am vazut la metro sub 2 mil.

#53
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,046
  • Înscris: 02.09.2005
nu are importanta ce firma e, oricum e o porcarie... eu il tin doar de decor...

#54
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,973
  • Înscris: 06.09.2004

 jericho, on Aug 8 2006, 09:56, said:

nu are importanta ce firma e, oricum e o porcarie... eu il tin doar de decor...
Eu il folosesc aproape zilnic.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate