Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Cum ajung la Ljubljana, Slovenia ?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Raynor152

Raynor152

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 04.01.2007
Trebuie sa ajung joia viitoare in Ljubljana preferabil inainte sa se intunece, ca mai am de mers de acolo :P. Nu am pasaport, un avion e prea scump, ce optiuni credeti ca mai am ? cum pot sa ajung ?

#2
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
E tren direct, partea proasta e ca ajunge la 2:30 dimineata in Ljubljana. Daca mai gasesti locuri la oferta, ar trebui sa gasesti bilet dus-intors la 98 E (numai dus la 49) (e oferta Bucuresti-Venetia). N-ai nevoie de pasaport, trece doar prin UE (RO, HU). Alta varianta ar mai fi cu tren pana la Belgrad si de-acolo alt tren (sau autocar). Cu varianta asta ajungi la 20:30 in Ljubljana, cu autocarul nu stiu cat face.

#3
nic_biso

nic_biso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 15.01.2006
Nu ai specificat din ce oras vrei sa pleci.

Zbor Bucuresti - Venetia (Treviso) in 26 martie costa 209 lei (orar 11:55 - 13:00)
Zbor Timisora - Venetia (Treviso) in 26 martie costa 79 lei (orar 16:30 - 17:10)
Ambele cu Wizz Air.

Tinand cont ca ora la care ajungi in Venetia (daca zbori din Timisoara) nu-ti mai lasa timp suficient pentru a ajunge in Ljubljana inainte de a se lasa intunericul, e de recomandat prima varianta. Plus ca oricum un tren Bucuresti – Timisoara costa cam 80-90 lei.

Din aeroportul Venetia (Treviso) iei autocar pana in orasul Mestre (opreste si acolo inainte de a ajunge la Venetia), costa cam 5-6 euro. De acolo se ia tren spre Trieste – Ljubljana. Nu cred sa coste mai mult de 40-50 euro.
Problema e cu orarul. E un tren de la ora 16:00 si ajungi tocmai la 21:00, cam tarziu pentru tine.
Aici e orarul: http://reiseauskunft...in/query.exe/en?

Poti merge cu buletinul fara probleme si in Italia si in Slovenia.

Edited by nic_biso, 19 March 2009 - 11:23.


#4
Raynor152

Raynor152

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 04.01.2007
Plec din Timisoara.

Din Ljubljana mai trebuie sa mergem vreo 100 de km pana in Osilnica, un satuc in mijlocul lui nicaieri fix langa granita cu Croatia. Cu stopul s-ar gandi cineva sa mearga prin Ungaria pana in Ljubljana ? Sfaturi in privinta asta ? :)) ar fi prima oara cand incerc :-? Cat timp ar lua ?

#5
paulmarius

paulmarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 13.04.2009
cu ce ai fost pana la urma si cat te-a costat?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate