Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalare aer conditionat in apar...

Telefoane prietenoase cu vederea?

Alegere teava pentru incalzire pr...

Opinia publica despre medici/ asi...
 Senzor Temp PMOD-TMP3 cu TCN75A

Amazing Race

La multi ani @LouisCyphre!

Vinieta Bulgaria Online
 Investitie imobiliara in strainat...

Plita inducție gorenje IC340...

info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie
 Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...

Am primit credit in avans desi op...

Restituire prima casco dupa instr...

insarcinata in sua....

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

ancoula

ancoula

New Member

• Grup: Members
hello,
am o intrebare, poate ma poate ajuta cineva cu n raspuns :))
am viza de state pe 10 ani si voi pleca la new york in 3 zile... sunt gravida de 1 luna :))) tatal copilului este francez si urmeaza sa ne casatorim in vegas. intrebarea mea este daca pot sta in state pana il nasc pe bebe si daca primeste cetatenie americana :) ideea asta e, vreau un copil cu pasaport american. dar parca stiam ca nu se poate sta mai mult de 6 luni dupa care trebuie sa revii in tara parca tot pentru alte 6...
multumesc frumos :)))))))

the_punkreas2003

the_punkreas2003

Junior Member

• Grup: Members

View Postancoula, on Mar 17 2009, 21:13, said:

hello,
am viza de state pe 10 ani si voi pleca la new york in 3 zile... sunt gravida de 1 luna :))) tatal copilului este francez si urmeaza sa ne casatorim in vegas. intrebarea mea este daca pot sta in state pana il nasc pe bebe si daca primeste cetatenie americana :) ideea asta e, vreau un copil cu pasaport american. dar parca stiam ca nu se poate sta mai mult de 6 luni dupa care trebuie sa revii in tara parca tot pentru alte 6...
Nu era 90 de zile termenul? nu stiu daca esti obligat sa te intorci in tara alte 90 de zile ... Eu as sta in State 90 de zile, as face o excursie pana la mexicani sau canadieni si m-as intoarce a doua zi, pentru alte 90 de zile :D

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned

View Postthe_punkreas2003, on Mar 17 2009, 21:34, said:

Nu era 90 de zile termenul? nu stiu daca esti obligat sa te intorci in tara alte 90 de zile ... Eu as sta in State 90 de zile, as face o excursie pana la mexicani sau canadieni si m-as intoarce a doua zi, pentru alte 90 de zile :D

Păcat ca nu merge cum zici tu ;) 6 luni stai acolo, 6 luni stai afara.

VipeR85

VipeR85

Il Magnifico

• Grup: Senior Members

View PostMembruAnonim, on Mar 17 2009, 22:21, said:

Păcat ca nu merge cum zici tu ;) 6 luni stai acolo, 6 luni stai afara.
si nu poate sa stea 1 luna acolo, 6 afara si cand e in a 9 sa mearga iar?

View Postancoula, on Mar 17 2009, 21:13, said:

hello,
o data ce ai primit viza pe 10 ani nu vad ce te-ar opri sa stai acolo 10 ani.
am un prieten plecat din 10 octombrie in los angeles, deci a facut 5 luni acum 7 zile...si mai are putin si se implinesc 6 luni de care vorbiti voi, sunt curios sa vad daca vine acasa ceea ce nu prea cred. dar il intreb si iti spun care ar fi treaba.

VipeR85

VipeR85

Il Magnifico

am intrebat si am revenit aici gasesti ceva info mai bune

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

Nenea, viza pe 10 ani nu iti da dreptul de sedere 10 ani pe teritoriul SUA. Iti da dreptul de sedere maxim 6 luni pe an cu posibilitate de prelungire din motive intemeiate

VipeR85

VipeR85

Il Magnifico

View PostMembruAnonim, on Mar 19 2009, 12:07, said:

Nenea, viza pe 10 ani nu iti da dreptul de sedere 10 ani pe teritoriul SUA. Iti da dreptul de sedere maxim 6 luni pe an cu posibilitate de prelungire din motive intemeiate
nenea, nu toti sunt la fel de inteligenti ca tine. mi-am expus parerea si am cautat alte info, revenind cu varianta buna. te bagasi si tu ca musca-n lapte.

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

Păi era la mintea cocoșului, e viză turistică pe 10 ani, nu permis de rezidență pe 10 ani :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate