Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Adwords Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#73
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
Salut. Am un cupon credit adwords in valoare de 250 ron valabil pana la 15 decembrie. Daca alegi sa platesti 1 ron/click acest cupon iti va aduce 250 de vizitatori noi. Daca nu te inscrii pana pe 15 decembrie valoarea cuponului scade la 150 ron. Dupa ce expira perioada de incercare nu ai nicio obligatie, poti intrerupe anunturile publicitare in orice moment.

Valoare 250 ron, pret 60 ron!. Plata se face prin card sau paypal si apoi va trimit codul promotional. Am unul singur, asa ca primul venit, primul servit!

#74
gigiyoffee

gigiyoffee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.03.2009
am si eu o intrebare: am creat un anunt, a fost aprobat, dar nu se afiseaza. cuvintele cheie sunt eligibile.
cuvintele cheie trebuie si ele aprobate pentru ca anuntul sa fie afisat??
am contactat google pe mail, dar nu am primit raspuns inca..
a mai avut cineva problema asta?

#75
Them

Them

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 21.05.2012
Vreau sa fac un calcul de rentabilitate pentru doua magazine online, dar am cateva necunoscute.
Care este procentul de cumparatori din numarul totalul de vizitatori al unui site ? 5-10% ?
Cat centi platesc pentru o vizita ?
Asta in conditiile in care cuvintele cheie de care sunt interesat sunt destul de disputate, adica vad ca au destui reclama pe Google.
Ceva in mare, sa ies din bezna, nu trebuie sa-mi spuneti exact ce si cum faceti voi.
Nu are rost sa ma incurc cu bannere pe situri, cu Adwords ma gandesc ca ies cel mai bine, nu ?

In ultima fraza ma refeream la cautatul Icsulestilor care pun la vanzare bannere pe situl lor vs Adwords.

#76
Them

Them

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 21.05.2012
No, ce sa cred ?
Nu intra nimeni pe aici, nimeni nu stie, sau nu vreti sa spuneti ?

#77
BUREBISTAIII

BUREBISTAIII

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 02.10.2009
AdWords te ajuta si sa te pozitionezi mai bine la anumite cuvinte cheie sau doar iti afiseaza anunturile la anumite cuvinte cheie alese? Mersi :)

#78
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Doar varianta a doua.

#79
razvan_shop

razvan_shop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 13.02.2008
google este o corporatie ca oricare alta

#80
booosty

booosty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 28.07.2011
Buna seara, am mare nevoie de ajutor din partea profesionistilor, am facut o campanie pe google adwords am setat o suma maxima per click pentru anuntul meu, imi apare anuntul pe prima pagina dar in partea din dreapta, am nevoie sa imi apara anuntul in stanga-centru.
Ce pot face? Va multumesc anticipat.

#81
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,044
  • Înscris: 02.03.2003
Ori maresti bid-ul ori cauti o firma care se ocupa de astfel de campanii.
Jocul cu Google e scump.

#82
biker17

biker17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 15.09.2006
am si eu o problema cu ad scheduling, vreau sa aloc buget diferit in functie de ziua saptamanii si am facut mai multe campanii (cate una pentru fiecare zi) dar bugetul nu se consuma, inainte aveam 20 lei/zi iar acum vreau de ex sa pun 30 lei/luni, 50 lei/miercuri etc dar nu se consuma mai mult de 10-15 lei/zi. am incercat si cu reguli automatizate dar e exact acelasi lucru.
nu inteleg unde este problema, daca s-ar consuma tot ca inainte (20 lei/zi) as zice ca google nu are suficient trafic pentru cuvintele cheie alese de mine (ca sa depaseasca 20 lei/zi) dar se consuma si mai putin decat inainte... foarte ciudat.
multumesc anticipat

Edited by biker17, 13 November 2013 - 21:04.


#83
dancostea2002

dancostea2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 30.05.2010
intre timp a aparut si nr de tf la care poti lua legatura cu ei.

#84
luciion

luciion

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 162
  • Înscris: 13.08.2015

View Postbooosty, on 27 martie 2013 - 22:46, said:

Buna seara, am mare nevoie de ajutor din partea profesionistilor, am facut o campanie pe google adwords am setat o suma maxima per click pentru anuntul meu, imi apare anuntul pe prima pagina dar in partea din dreapta, am nevoie sa imi apara anuntul in stanga-centru.
Ce pot face? Va multumesc anticipat.
exista o setare unde ii spui lui adwords ca vrei doar acolo sa te plaseze in licitatiile viitoare. clar va trebui sa maresti si pretul pe clic.
fii pe pace, esti pe drumul cel bun ...

#85
dancostea2002

dancostea2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 30.05.2010
cate cuvinte negative pot fi adaugate intr-o campanie?

#86
Platonius

Platonius

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.06.2017
Cum se poate de arata reclama mea la utilizatorii care au intrat pe site-ul concurentului meu? Se poate de setat acest lucru în AdWords?

#87
IoanaZara

IoanaZara

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.02.2015
simplu
in campania display, la directionare dupa cuvinte cheie
adaugi den. site-ului concurentului tau

#88
PepeleaH

PepeleaH

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 30.04.2019
Am o ndeumerire: se da un nume de persoana sa zicem publica, Vasile Gogosaru. Ai voie sa folosesti numele lui in AdWords, adica sa apari tu pe prima pozitie [ nu e concurenta deloc ] pe Vasile Gogosaru?
Acum intrebarea 2: momentan sunt pe pozitile 6 -10 cu un trafic de 5.803 vizite organice in 28 de zile din 65.440 de afisari. Merita oare investit in AdWords, daca acum venitul adus doar pe keyworduri long tail legate de nume sunt de 26 de euro?

#89
mrsmrs

mrsmrs

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.06.2019
Cumpar conturi adwords/google ads . As vrea ca conturile sa fie active, si cu reclame derulate adica cu buget cheltuit pe conturi ( ofer un pret foarte bun )

Pentru detalii skype  : boramvm

Sau PM aici

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate