Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Intrebare Vitala pt mine

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
andiluX

andiluX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 20.12.2001
Care este cel mai bun compresor divx ??? Ca raport dimensiune/caliatte...

#2
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
DivX 5.02 cred ca este cel mai bun fiind si ultimul si cei care lucreaza la standarde de compresie sunt si ei interesati ca si tine sa optimizeze pe cat de mult se poate acest raport

deci cauta variantele cat mai noi si testeaza-le sa vezi cum/cat de mult iti plac


pe tehnologia DivX3 a existat inca un codec mai bun XviD, care in schimb a fost surclasat de apartitiile ulterioare 4.12 si 5. Acum in schimb cei de la XviD au scos un filtru de redare mai bun decat DivX 4 sau 5, citeste forumul si o sa gasesti linkuri si discutii pe marginea lui

#3
andiluX

andiluX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 20.12.2001
okeyu mersi frumos GunX... te voi tzine la curent... cam peste 2 saptamani imi voi cumpara camera video sony dsr pd 150 si placa pinnacle dv 500 dvd pentru ca vreau sa ma apuc impreuna cu un prieten de treburi serioase... itzi voi explica pe viitor. O intrebare mai am. Potzi sa imi spui o sursa de unde pot lua placa pinnacle dv 500 DVD la un pretz mai mic de 685 USD (in tzara-firma serioasa)... pentru ca asta e pretzul pe care am reushit sa il scot prin firma FOCUS din Bucureshti...shi ash fi curios daca exista alta firma care da un pretz mai jos decat asta...cu toate ca ma indoiesc deoarece exista un singur importator.
Bafta ne mai auzim !

#4
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
nu m-am interesat de preturi la asa ceva, sorry ca nu pot sa-ti dau nici o informatie utila la acest domeniu :(
pacat ca nu esti din Buc, am fi facut poate am fi facut o treaba buna impreuna, aveam niste idei si vad ca tu ai  si cu ce si esti si pasionat de treaba asta....

#5
andiluX

andiluX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 20.12.2001
gunX asta nu ar fi o problema pentru ca oricum am de gand sa stau un timp in Bucureshti pentru ca acolo voi avea de filmat masiv dupa ce vom termina comenzile in Arges. Daca ai idei itzi las un nr de telefon shi putem sta de vorba. Bafta !
0723364193

#6
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
da-mi un PM sau mail cand ajungi pe aici sa stiu si ne auzim noi

#7
andiluX

andiluX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 20.12.2001
okeyu

#8
cipicul

cipicul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 13.07.2002
Gun, am o intrebare si eu la tine, si eu sunt interesat de o camera video, pt ca si eu, ca si voi se pare :P sunt interesat de aceasi chestie.Deci intrebarea mea este cat costa o camera video sony dsr pd 150.Locuiesc la mii de km de voi, si vreau sa urmez o facultate de profil, pt asta trebuie sa imi fac "lucrarile de mapa" iar pt asta am nevoie de o camera.Si caut, oferta este mare si inca nu m-am decis.Tu de ce recomanzi aceasta camera video.Numai bine.

#9
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
unde locuiesti ?
oricum, vezi ca ai postat offtopic
aici se discuta de compresii, nu cumva ai gresit threadul ?

#10
cipicul

cipicul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 13.07.2002
Scuze, da era alt subiect dar si voi ati discutat despre alceva.Sau? ;) In Germania.

#11
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
>Tu de ce recomanzi aceasta camera video

Nu am recomandat eu asa ceva, am zis ca nu stiu preturile, andilux a zis de ea. Nu e o problema ca am vorbit despre altceva, am zis si eu asa, de chestie, daca nu cumva ai vrut sa postezi la altcevam dupa aia am vazut ca te-ai legat de posturile de mai sus. In Germania habar nu am cat o fi asa ceva, dar cred ca tot in State e pe jumate...insa e NTSC, ai grija, o sa trebuiasca sa prelucrezi digital tot ce filmezi, insa la 1-2000$ mai ieftin, eu sunt dispus sa fac asta in locul tau :)

#12
cipicul

cipicul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 13.07.2002
Da , am gasit niste oferte din America si intradevar gasesti multe chestii mai ieftine decat aici in Europa.Chiar ma innnteresa sa vad de ce acea camera este buna, adica ce imi poti spune despre ea.Vezi ca ti-am trimis un mail, cat despre prelucrare , tinem legatura, doar va trebui sa si prelucrez filmuletele. :) Tu de fapt cu ce te ocupi?

#13
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
cu ce sa ma ocup, tot cu de-astea :)
nu prea stiu ceva in mod special despre acest model, cauta si tu pe net, gasesti documentatii, review-urile lui, etc.... bafta !
nu am primit inca nici un mail..pe ce adresa ai trimis ?

#14
cipicul

cipicul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 13.07.2002
pai am dat click pe butonasul albastru de sub casuta ta pe care scrie e-mail, crezand in naivitatea mea ca chiar vei primi un mail.:o)))

#15
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
am sa verific daca nu l-am scris gresit sau forumul incearca sa trimita mailul prin SMTP propriu si acesta o fi pe butuci

#16
cipicul

cipicul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 13.07.2002
bine

#17
cipicul

cipicul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 13.07.2002
Gun stii cumva cum pot sa intru in Real Dos Mode.Am Win Me.

#18
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
pe WinMe nu merge F8 la bootare sa intrii in meniul ala, sau aia nu e Real Dos Mode ?
cred ca pana la urma ai aflat raspunsul, ti-a mai zis parca cineva pe alt topic, cu o disketa de boot de Dos....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate