Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Ce seriale urmărești acum?

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
6359 replies to this topic

#5689
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Let the World See  2022.

#5690
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Two Sides of the Abyss 2022.

#5691
2muschi

2muschi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 15.12.2013
Yunus Emre

#5692
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Love & Death 2023.

#5693
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,927
  • Înscris: 12.03.2010
Little Bird, serial nou despre copiii nativi canadieni răpiți (sau ma rig, luați cu forța) de către autorități si crescuți in familii canadiene sau orfelinate. Ma interesează subiectul, pentru ca s-a mai întâmplat si cu nativii groenlandezi luați si crescuți in Danemarca, copiii de țîgani in Elveția, aborigeni in Australia, indieni in USA, și pentru ca... sint de acord cu ea (politica, nu metodele).

Un serialul asta (deocamdată un episod) spune bine ca scuza "îndepărtărilor de familie" e lipsa condițiilor propice creșterii copiilor, dar sper sa n-o dea in sentimentalisme, pentru ca subiectul desi e sensibil, e si grav.

#5694
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
Sweet Tooth e cu niste virusi ce omoara pe toata lumea concomitent cu nasterea unor copii hibrizi cu animale, nimic impresionant dar e scris decent.

[ https://media.tenor.com/T00HNclOZfwAAAAd/sweet-tooth-netflix.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5695
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
White Collar 2009-2014.

#5696
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,927
  • Înscris: 12.03.2010

View Posthellmarvel, on 23 mai 2023 - 05:10, said:

Sper sa n-o dea in bara cu finalul.
Si... am sperat degeaba! Au bușit finalul in stil regește, nu asa. Bine, pentru neavizati au rasuflat usurati dupa ping-pong-ul ala de 7 episoade, de au gaurit masa. Doar ca l-au transformat intr-o labareala intre trepadusi care de care mai trepadus, nu conteaza numele, functiile sau actiunile pe care le aveau acolo, cind totul ar fi fost la fel daca mai traia ăla o juma de zi si semna vinzarea.

Ramine totusi un serial bun, cu cel mai pitoresc non-gay couple on screen: Tom & Greg.

#5697
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Am incercat sa ma uit la FUBER...cica Arnold e in mare foame de bani, trebuie sa manace si gura lui ceva, si s-a apucat de seriale. . Zic...am incercat , ca la episodul 3 m-am oprit. Extraordinar de prost. Si realizat si actiune si tot. ca mai toate de pe Netflix, rar mai gasesti ceva bun acolo. Nu stiu de ce naiba mai platesc abonamentul .

Edited by cuculea, 29 May 2023 - 16:11.


#5698
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013
Aruncați banii degeaba pe platformele de streaming online, eu ieri m-am delectat pe Warner TV cu filmul "Uriașul" cu Elizabeth Taylor, James Dean, Rock Hudson, Dennis Hopper, etc. ... Da, SD, fără HDR-ul lu' pește, dar mult mai bun decât tot ce se face azi pentru streaming-ul online ! "Fuber" voiam să-l văd și eu, dar m-ai cam dezumflat  ...

Edited by eddy_teer, 29 May 2023 - 16:50.


#5699
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016

View Postcuculea, on 29 mai 2023 - 16:10, said:

Am incercat sa ma uit la FUBER...cica Arnold e in mare foame de bani, trebuie sa manace si gura lui ceva, si s-a apucat de seriale. . Zic...am incercat , ca la episodul 3 m-am oprit.
Mare rabdare ai avut! Eu n-am putut trece de primul episod.

#5700
Fado

Fado

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 04.03.2023

View PostBombalurina, on 27 mai 2023 - 11:12, said:


Cooool. Am vazut numai primele 3 episoade, pt ca era pe Crave cu care am avut probleme si pe care l-am anulat. Dar acum o sa-l iau din nou. Abia astept.

#5701
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,422
  • Înscris: 15.11.2005

View Postcuculea, on 29 mai 2023 - 16:10, said:

Am incercat sa ma uit la FUBER...cica Arnold e in mare foame de bani, trebuie sa manace si gura lui ceva, si s-a apucat de seriale. . Zic...am incercat , ca la episodul 3 m-am oprit. Extraordinar de prost. Si realizat si actiune si tot. ca mai toate de pe Netflix, rar mai gasesti ceva bun acolo. Nu stiu de ce naiba mai platesc abonamentul .
nu cred ca e neaparat vina lui Arnie, Netflix tot ce atinge se transforma in turkish delight…

#5702
catalinn

catalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,844
  • Înscris: 25.10.2004

View PostFado, on 29 mai 2023 - 18:38, said:

Cooool. Am vazut numai primele 3 episoade, pt ca era pe Crave cu care am avut probleme si pe care l-am anulat. Dar acum o sa-l iau din nou. Abia astept.
Love & Death are o ecranizare/scenografie superba, actori care-si cunosc meseria, Elizabeth Olsen(una din gemenele Olsen) e extraordinara iar Jesse Plemons( Todd din Breaking Bad) joaca exact ce-i "vine" mai bine.
10+ si pentru coloana sonora, e sun serial unde nu poti trece peste introducere, "Don’t Let Me Be Misunderstood" interpretat de Nina Simone e divin
ps
am avut senzatia ca are si "ceva" din Fargo. Bravo HBO

Edited by catalinn, 29 May 2023 - 19:41.


#5703
Fado

Fado

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 04.03.2023
Jesse Plemons a slabit incredibil. Probabail ca in curind va primi si alt soi de roluri. De vazut daca il va avantaja sau nu slabitul asta in cariera.

#5704
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 12.09.2021

View Postcatalinn, on 29 mai 2023 - 19:31, said:

Love & Death are o ecranizare/scenografie superba, actori care-si cunosc meseria, Elizabeth Olsen(una din gemenele Olsen) e extraordinara iar Jesse Plemons( Todd din Breaking Bad) joaca exact ce-i "vine" mai bine.
10+ si pentru coloana sonora, e sun serial unde nu poti trece peste introducere, "Don’t Let Me Be Misunderstood" interpretat de Nina Simone e divin
ps
am avut senzatia ca are si "ceva" din Fargo. Bravo HBO
Acest serial este o ecranizare după un caz real... după recenziile voastre bănuiesc că e bun, dar nu mai are rost să-l vizionez acum, deoarece anul trecut a fost lansată miniseria Candy https://www.imdb.com...=tt_sims_tt_t_1 , produsă de Hulu, și e la fel, cu actori buni, aceiași poveste... se pare că HBO-ul a estimat că merită să-l facă și ei ținând cont de succesul lui Candy... așa se fac bănuții

#5705
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007
Am vazut Candy si l-am inceput si pe acesta. Nu sunt reciproc exclusive, din punctul meu de vedere e pierdere sa nu te uiti si la Love&Death.

Povestea este spusa altfel si cu ceva diferente.

#5706
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 12.09.2021

View PostAlexEn, on 30 mai 2023 - 09:06, said:

Am vazut Candy si l-am inceput si pe acesta. Nu sunt reciproc exclusive, din punctul meu de vedere e pierdere sa nu te uiti si la Love&Death.

Povestea este spusa altfel si cu ceva diferente.
M-aș uita dar sincer mă enervează că știu deja povestea și deznodământul...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate