Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Ce seriale urmărești acum?

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
6347 replies to this topic

#5419
andreistamate

andreistamate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 07.01.2016
Da. E interesant.

#5420
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004
Goodfather of Harlem.
Bine joacă Forest Whitaker.
Sunt abia la episodul 4 sezonul 1.
Până acum îmi place.
Ce junglă era pe vremea aia in America.
Corupți cat cuprinde.
Bănuiesc că nici acum nu sunt mari diferențe doar că este mai fină.

#5421
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,210
  • Înscris: 24.05.2006

 Smedmscss, on 08 februarie 2023 - 21:01, said:

A văzut cineva serialul From?


Da, mi-a placut. Finalul e cam dezamagitor (pentru mine cel putin), dar, per ansamblu, e bun.

 Bogotta, on 31 ianuarie 2023 - 07:18, said:



Minunat.  Am vazut episodul 3. Peste jumatate din el este ocupat cu un cuplu de gay.  Merge din bine in spre mai bine. Astept si niste pedofili ca sa fie bine pentru toata lumea. Devine penibil.

Daa, ce ma dispera pe mine ca ii arata si cum isi dau la buci.
Oricum, asta plus restul de clisee presarate abundent peste tot, m-au facut sa-i dau skip.

#5422
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,404
  • Înscris: 15.11.2005
The suspect care mi se pare super ok, nu stiu de ce are nota aia pe imdb dar am o banuiala...

#5423
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,707
  • Înscris: 31.12.2013
Nu e serial, nu e cu zombie sau ciuperci ucigașe, nici măcar nu știu dacă există pe platformele de streaming, dar e un film excelent pentru toată familia ! Ieri l-am văzut și m-a încântat !  

https://www.imdb.com/title/tt3700392/

#5424
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

 Mondeo, on 05 februarie 2023 - 17:10, said:

eu ma uit la serialul War of the Worlds din 2019 acum si me se chiar ok.
Chiar nu stiu de ce are nota aia pe imdb...

sincer? :) mie mi se pare hazliu cum sunt francezii peste tot prin nato samd. ei sunt de fapt pe nicaieri cand vine vorba de uniforme :) d-aia nu-l pot lua in serios. bias, stiu.

1923 - foarte frumos realizat, peste 1883. cred ca si suficient de realist. o incantare.
pana si mtv produce seriale. incredibil ce industrie.

#5425
asiral08

asiral08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 30.03.2012
24 pe Disney+. De foarte multa vreme am vrut sa vad acest serial mult lăudat. Concluzia pe care pot s-o trag ar fi ca singurul motiv în care acest serial nu apare pe primul loc în topul celor mai bune seriale, este pentru ca nu l-ai văzut.

#5426
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,746
  • Înscris: 12.09.2015
La casa de papel.Mi-a placut primul sezon.Prestatia acestui actor ,mimica lui,impresionanta [ https://www.atlantico.net/asset/thumbnail,1920,1080,center,center/media/atlantico/images/2021/09/02/2021090213025777305.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sezonul 2 decent.Sezonul 3 un dezastru total.Un amestec de genuri de cea mai proasta calitate din Hollywood combinata cu Bollywood.Atentia la detalii a regizorului este complet absenta,am vazut niste prostii jennante de copii de 7 ani.Prestatia unor actori este jenanta si complet falsa.M-am oprit la sezonul 3 cu vizionarea deoarece era o completa pierdere de timp.Este prima oara cand intalnesc un serial cu un potential atat de bun si sa fiu dezamagit atat de tare.

#5427
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,404
  • Înscris: 15.11.2005
este preluat de netflix si wokarit la greu, asta e reteta lor, ia ceva bun si il umple cu mizerii.

#5428
Colchonero

Colchonero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 03.01.2013

 DeathRipple, on 13 februarie 2023 - 12:03, said:

1923 - foarte frumos realizat, peste 1883. cred ca si suficient de realist. o incantare.
pana si mtv produce seriale. incredibil ce industrie.

it's showtime!

Edited by Colchonero, 14 February 2023 - 11:26.


#5429
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004

 asiral08, on 14 februarie 2023 - 08:27, said:

24 pe Disney+. De foarte multa vreme am vrut sa vad acest serial mult lăudat. Concluzia pe care pot s-o trag ar fi ca singurul motiv în care acest serial nu apare pe primul loc în topul celor mai bune seriale, este pentru ca nu l-ai văzut.

Sa vezi belea cand te prinde ca nu mai pleci de langa tv.
Foarte bun serial.Posted Image

#5430
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,273
  • Înscris: 08.11.2016
Criminal Minds: Evolution, sezonul 16.

#5431
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007

 asiral08, on 14 februarie 2023 - 08:27, said:

24 pe Disney+. De foarte multa vreme am vrut sa vad acest serial mult lăudat. Concluzia pe care pot s-o trag ar fi ca singurul motiv în care acest serial nu apare pe primul loc în topul celor mai bune seriale, este pentru ca nu l-ai văzut.

Eu am vazut al doilea sezon in 2005 pe un DVD in UK cand am fost prima data Posted Image Efectiv pentru ca mi se parea WOW UK atunci (am fost cu Viza la o ruda) mai WOW mi s-a parut 24 Posted Image dupa care l-am tot urmarit la bunicuta pe DC++ si am fost mereu la zi si mereu am fost fascinat si au avut noroc multi cu mine ca le-am zis de "minune" si mi-au multumit Posted Image mai era si prison break ca si concurent dar primele 2-3 sezoane Posted Image Ironic acum este ca l-am descoperit si eu cu actuala nevasta care e si mai tanara la varsta si la inceput facea mutre, dar pe urma nu s-a mai dezlipit ea vreo 2-3 sezoane (mai ales ca in ian a cam trebuit sa stau in casa si la pat am rupt).

Ironic si trist totodata, eu nu stiu sa se mai faca astfel de seriale cu astfel de actori. Ok, poate unele faze mai sunt exagerate, vorbim totusi de 24 de episoade (uneori ma mai si plictiseam), insa per total este un serial de 8.5 spre 9 foarte bine facut, actorii joaca bine, tehnologia inca mai tine pasul (culmea). Probabil ca la ora actuala ar trebui un buget destul de mare sa nu zic spre enorm, insa si experienta actorilor si mai ales a regizorilor isi spune cuvantul.

Pai ne-am uitat la Echo 3 recent 10 episoade (mai facem o pauza ca deja pe la sezonul 6 mi se pare cam fumat, am zis sa-l mai reluam in 1-2 luni) efectiv nu stiu, parca sunt damaged regizorii astia.

Ah, si macar in 24 nu vezi persoane de acelasi sex sarutandu-se, desi vezi femei si persoane de culoare foarte bine integrate Posted Image Ba chiar si gay, dar fara exagerari! Deci se putea si altfe adica NORMALITATE!

Anyway, noroc cu Disney dar e trist ca sa e intorci 15-20 de ani ca nu prea mai ai la ce sa te uiti...

Edited by Al3xandrus, 15 February 2023 - 00:04.


#5432
asiral08

asiral08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 30.03.2012
Cum 24 de episoade? Pe disney+ îmi apar noua sezoane. A câte 24 de episoade din câte vad. Încă sunt la primul sezon.

#5433
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,794
  • Înscris: 17.01.2012
The Gold - despre un jaf celebru din anii '80.
Cu toate ca povestea reala lasa loc pt multe speculatii (licenta artistica), primul episod mi s-a parut insipid, fara perspective. Pass...

#5434
asiral08

asiral08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 30.03.2012
@Al3xandrus: Recitind cu atenție textul tău am dedus ce ai vrut sa zici. În apărarea neatenției mele, pot doar sa zic doar ca, inițial persoana care mi-a recomandat serialul mi-a zis ca a urmărit cu sufletul la gura cele 24 de episoade. Initial ma bucurasem sa știu ca are doar 24 de episoade. Dar când am văzut ca am ajuns la episodul 13 fără sa se schimbe sezonul, de abia atunci am observat ca are 9 sezoane. Sunt sigura ca n-o sa ma plictisesc. Și da, n-ai zice ca e un serial început-o 2001. Parca unele chestii legate de tehnologie depășesc chiar și perioada actuala.

#5435
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010
Tulsa King pe SkyShowTime cu Sylvester Stallone. Am văzut primele 3 episoade. E OK, Stallone e foarte bun, alt stil decit cel știut. Nota mea 8/10

#5436
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,273
  • Înscris: 08.11.2016
Big Sky 2020-. Sezonul 3.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate