Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Ce seriale urmărești acum?

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
6303 replies to this topic

#4915
asiral08

asiral08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 30.03.2012
Stay Close. O miniserie de 8 episoade. Un serial plin de suspans și situații neprevazute. Bunicel!

#4916
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,819
  • Înscris: 06.10.2003
M-am tâmpit. Mă uit la Halo

#4917
asiral08

asiral08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 30.03.2012
Sunt la al treilea episod din Safe. O mini serie de 8 episoade cu Michael C Hall (dexter). Un tata își cauta fiica dispărută și fiecare persoana care-i iese în cale ascunde câte ceva. Plin de suspans.

#4918
sergiulica2018

sergiulica2018

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 31.12.2017

View Postasiral08, on 25 iunie 2022 - 07:17, said:

Stay Close. O miniserie de 8 episoade. Un serial plin de suspans și situații neprevazute. Bunicel!

Da, merita vazut.

#4919
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
Cumva incurcaturile si luptele (nu la modul concret) din The boys mi-au adus aminte de alt serial ff bun:  StartUp, am inceput sa il revad.

inca unul foarte bun: Utopia

#4920
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 12.09.2021

View Postirina2014, on 26 iunie 2022 - 11:37, said:

Cumva incurcaturile si luptele (nu la modul concret) din The boys mi-au adus aminte de alt serial ff bun:  StartUp, am inceput sa il revad.

inca unul foarte bun: Utopia

Daaa, Utopia (cel englezesc la care ai pus tu link) este excelent, te pune pe gânduri referitor la situația actuală cu covrigu și plandemia... un must see!

#4921
FValeriu

FValeriu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 01.04.2021
Ozark, crimă, dramă,USA,2017 cu Jason Bateman

#4922
FValeriu

FValeriu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 01.04.2021
Westword,4, pe HBO, acțiune, merită...

#4923
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,885
  • Înscris: 12.03.2010
Only Murders in the Building, neasteptat de misto, in stilul Knives Out (sau al prostioarelor who dunnit de Agatha Christie), in care actorii joaca cu placere, iar tu te uiti cu placere.

Motherland: Salem, mi-ar fi placut ca cei care au facut serialul asta sa fi facut Wheel of Time, la nivel de scenariu, casting si jocul actorilor.

#4924
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015
Z Nation.Nu credeam ca voi rade cu pofta la un serial cu zombalai care in teorie este horror.IMDb RATING 6,6.Nota personala 8.Imi place ,mai am putin pana la sezonul final(5).Russell Hodgkinson/ Doc/ Moșul  si Keith Allan/ Murphy sunt foarte amuzanti.Am fost placut surprins sa-l regasesc pe Emilio Rivera/as Escorpion. [ https://bloody-disgusting.com/wp-content/uploads/2018/12/z-nation.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4925
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010
The little drummer girl  pe  HBO MAX, Acțiune interesantă, teroriști palestinieni, anti-tero israeliană, după un roman a lui John le Carré, în regia lui Park Chan-wook. 2 actori foarte  buni: Michael Shannon (Imperiul din Atlantic City), Alexander Skarsgard (Westworld) plus un star în creștere Florence Pugh. Nota mea 8/10. Recomand, merită

#4926
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,736
  • Înscris: 08.08.2018
Grey’s Anatomy
https://trakt.tv/shows/grey-s-anatomy

Slăbuț în comparație cu restul serialelor de profil. E o telenovelă… sau cel puțin așa am senzația după cele 2 sezoane văzute. Also, personajul principal e unul dintre cele mai proaste personaje principale din câte am văzut. E doar o c**** care se dă drept chirurg și care profesional nu a demonstrat nimic până acum. E și slăbuță actrița, ce-i drept, și nici așa frumușică cum o laudă toți. Păcat de Katherine Heigl, Jeffrey Dean Morgann și Eric Dane că și-au pătat CV-ul cu un astfel de serial.

#4927
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Alea sunt sezoane bune de început. Mai târziu se schimbă în rău. Mulți actori pleacă.
Tocmai faptul că este cum este personajul principal, reprezintă punctul de interes. Va evolua. Învață. Se maturizează. Frumusețea este ceva relativ. Mă surprinde că l-a luat cineva de la început tocmai acum.

#4928
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,594
  • Înscris: 14.10.2004
The Old Man.
Foarte plăcut de urmarit.
Deși pare că se mișcă foarte lent te tine langa televizor.
Subiectul nu este o noutate dar este foarte mișto abordat.
Nota 8-8.5.
Dpmdv nu-l consider pierdere de timp.

Edited by xymzar, 05 July 2022 - 21:35.


#4929
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 12.09.2021

View Postxymzar, on 05 iulie 2022 - 21:34, said:

The Old Man.
Foarte plăcut de urmarit.
Deși pare că se mișcă foarte lent te tine langa televizor.
Subiectul nu este o noutate dar este foarte mișto abordat.
Nota 8-8.5.
Dpmdv nu-l consider pierdere de timp.

Da, și mie mi-a atras atenția dar mă pun să-l vizionez când e finalizat, presimt că o să mă prindă și nu-mi place să aștept... am văzut că sunt ieșite 4 episoade, conform imdb, este o miniserie din 8 episoade. Îmi place mult de Jeff Bridges, l-am văzut numai în roluri bune.

#4930
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005
AidenIrish, la care sezoane te-ai uitat?
Ca nu e chirug din prima, e acolo cu residentia, apoi trece prin cateva specializari, ulterior e sef de sectie, apoi de spital, etc.
Daca este sa privesti asa toate personajele sunt de porc.
K. Heigl a avut apucaturi de diva, si i-a fost scrisa iesirea de catre Shonda Rhimes.
De ceva timp se ocupa altcineva de acest serial, iar diversitatea si-a simtita prezenta.

View Postshiva, on 26 iunie 2022 - 00:55, said:

M-am tâmpit. Mă uit la Halo
Eu mai am un pic si termin Columbo

Edited by MarianG, 05 July 2022 - 21:50.


#4931
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Grey's Anatomy e Tanar si Nelinistit cu cadre medicale. Am incercat sa il urmaresc, nu cred ca am terminat un sezon. Am mai urmarit ceva episoade din sezoanele ulterioare pentru ca juca ceva actor pe care il apreciam, si le-am descoperit la fel de proaste.

Un serial impresionant dpdv al actorilor e The Man Who Fell to Earth, mai am trei episoade din el. Nu ma prea omor dupa scenariu, dar actorii joaca extraordinar. Merita incercat.

#4932
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004

View Postxymzar, on 05 iulie 2022 - 21:34, said:

The Old Man.
Foarte plăcut de urmarit.
Deși pare că se mișcă foarte lent te tine langa televizor.
Subiectul nu este o noutate dar este foarte mișto abordat.
Nota 8-8.5.
Dpmdv nu-l consider pierdere de timp.

Am observat că există câteva seriale apreciate la alții, dar care la noi mai rar sunt menționate. Cel puțin prin zona mea.
Ăsta este unul dintre ele.
Ar mai fi Severance, Dark winds, The bear, The offer, Under the banner of heaven, Only murderers in the building.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 1 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate