Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Ce seriale urmărești acum?

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
6303 replies to this topic

#2179
IngN

IngN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 04.06.2012
Deadwood - Este Un western interesant.

#2180
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Der Basttarter un serial politist elvetian surprinzator de bine facut. Adica nu ceva oau, dar mi-a facut placere sa-l vad.  Eroul aminteste de un Poirot mai tanar, iar actiunea se petrece, cam ca in romanele Agathei Christie, intr-un mic orasel elvetian.

#2181
Saros

Saros

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.09.2017
Vikings

Edited by Saros, 02 September 2017 - 12:26.


#2182
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,071
  • Înscris: 07.07.2006
În juma de oră încep la HBO ultimele 2 episoade din Twin Peaks.

#2183
asul

asul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,462
  • Înscris: 24.12.2005
Seriale văzute

Lie to me - slăbuț, repetitiv
Dexter - serial polițist bine realizat și interesant din punct de vedere al psihologiei personajului principal
Breaking Bad - unul dintre cele mai bune pe care le-am văzut, mi-a plăcut foarte mult
Boardwalk Empire - perioada Prohibiției în SUA - Buscemi face un rol bun
The Leftovers - psihologic, plăcut (mai am de văzut sezonul 2)
GoT - este arhicunoscut
House of Cards - surprinde foarte bine esența politicii, din SUA sau de aiurea
The Knick - un serial medical care prezintă foarte fain modul în care evolua medicina acum 100 de ani
Luther - serial polițist făcut de englezi (care sunt destul de buni la așa ceva)
The Wire - un serial polițist foarte bun
Vikings - un serial decent, dar plăcut pentru cei care sunt interesați de istorie
The Blacklist - polițist, slăbuț
Homeland - interesant, mai ales în contextul de astăzi
Fargo - senzațional Posted Image
Deadwood - bun, ar fi putut fi continuat.
Sherlock - slăbuț

Cam astea mi-au venit în minte acum din cele văzute. În continuare am o listă consistentă de seriale ce par interesante. Posted Image

Edited by asul, 06 September 2017 - 21:24.


#2184
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,755
  • Înscris: 23.05.2013
Am vazut destule, acum am terminat Fringe, Fargo e inceput, GoT e inceput si el dar nu ma incanta prea mult.

Sa vedem ce mai gasesc bun de urmarit. :)

#2185
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
m-am uitat acum la disparue, cel mai tare serial francez, super

#2186
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 21.04.2004
Un serial relativ recent (2016): "Kim Kong", de Jonathan Lambert, Audrey Giacomini  si Frédéric Chau, difuzat ieri seara (14 septembrie 2017) de canalul franco-german Arte.

Mathieu Stannis, regizor blazat si frustrat de filmele comerciale de succes pe care le tot face, este rapit de Securitatea nord-coreana (in film o tara imaginara asiatica).

Conducatorul suprem al tarii, mare amator de cinema occidental, scarbit de productiile locale nule, ii cere lui Mathieu in schimbul eliberarii, sa toarne o noua adaptare a lui King Kong dupa un scenariu scris chiar de catre dictator in persoana.

Filmul ar urma sa arate convertirea la comunism a monstrului criogenizat si readus la viata de armata americana.

Ce iese in final urmeaza sa descoperiti voi in cele trei episoade difuzate deja de canalul franco-german amintit mai sus si disponibile pana pe 21 septembrie 2017 pe Arte+7.

Vizionare placuta!


#2187
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,791
  • Înscris: 17.01.2012
The Deuce - doua episoade cam plictisitoare, nu iese cu ceva in evidenta. Ritm prea lent, o abordare a subiectului mai conservatoare decat in precedentul serial HBO despre anii '70. In fine, am mai discutat despre serial dar vad ca subiectul a disparut. Presupun ca "face" sens sa stergi topicul care continea opinii despre primul episod si sa-l pastrezi pe cel care are doar un trailer si un link.

Mr. Mercedes - episodul 1 este interesant, dar dupa aceea nu se mai intampla mare lucru. Practic, se invart in jurul cozii, mi-am pierdut rabdarea dupa episodul 4.

Tin Star - la fel, un prim episod interesant si dupa aceea se alege prafu'. Este un fel de mix intre Ozark si Banshee (cu cateva miscari desprinse din The OA), dar mult mai slab. Personaje de desene animate, Tim Roth este la fel de anost in ambele ipostaze, scenariu ridicol etc.
Am citit ca Sky va produce inca un sezon. Dupa felul in care s-a terminat primul, chiar nu vad cum ar putea continua povestea.

Edited by octav727, 18 September 2017 - 20:34.


#2188
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Ray Donovan - am ajuns la sezonul 2/5. Merita urmărit!

#2189
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009
am nevoie de ceva idei pentru seriale istorice

#2190
mariusdeceneu

mariusdeceneu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 28.03.2014
The Deuce, am urmarit primele 4 episoade, filmul promite.

#2191
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,491
  • Înscris: 22.12.2015
Missions - un serial frantuzesc exceptional, poate cel mai bun de anul asta atunci cand vine vorba de genul science fiction. Sunt convins ca un studiou major american o sa faca un remake cu buget mare, nota 8/10.

#2192
asul

asul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,462
  • Înscris: 24.12.2005
Narcos - bun, dar subiectul ar fi putut fi exploatat mai bine, pare prea superficial. Cu mențiunea că sezonul 3 mi s-a părut peste celelalte două.
Alias JJ - acceași temă ca Narcos, dar mai slab. Sunt multe momente când răzbate stilul de telenovelă.

Edited by asul, 08 November 2017 - 14:27.


#2193
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 14.03.2006

View Postpetre69, on 30 septembrie 2017 - 21:58, said:

am nevoie de ceva idei pentru seriale istorice

Mie mi-au placut The Tudors, Borgia, Versailles, Rome.

#2194
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,687
  • Înscris: 31.12.2013
Dallas... cu un JR care dã clasã caricaturilor de personaje din serialele zilelor noastre...

#2195
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,514
  • Înscris: 03.10.2013
https://www.cinemagi...arlots-1248307/

https://en.wikipedia...nder_(TV_series)

#2196
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005
Halt and Catch Fire

“This was a great show that not only honored the tech innovation era of the 80's-90's, but also brought the emotion of innovations and the price paid to get us where we ended up at the time. Great memories that were brought back very tastefully! Bravo, AMC. This show will be missed. I feel a bit empty without this show. The characters portrayed by the amazing actors truly came to life.”

gata, v-am prins!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate