Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Hyundai Tucson 2.0 CRDi vs. Toyota RAV4 2.0 D-4D

- - - - -
  • Please log in to reply
167 replies to this topic

Poll: Ce ati alege dintre Hyundai Tucson 2.0 CRDi vs. Toyota RAV4 2.0 D-4D (208 member(s) have cast votes)

Ce ati alege dintre Hyundai Tucson 2.0 CRDi vs. Toyota RAV4 2.0 D-4D

  1. Hyundai Tucson 2.0 CRDi (114 votes [54.81%])

    Percentage of vote: 54.81%

  2. Toyota RAV4 2.0 D-4D (94 votes [45.19%])

    Percentage of vote: 45.19%

Vote Guests cannot vote

#163
klm

klm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.07.2005
Buna seara!

Intrebare legata de consum Hyundai Benzina de 2000.
Am citit tot ce s-a putut citi pe acest forum legat de Tucson dar tot nu am primit informatia necesara.
Urmeaza sa-mi vand masina veche si urmatoarea va fi aproape sigur modelul de 2000 pe benzina.
Va rog sa ma lamuriti cu consumul real in oras. Cat va consuma pana la urma?


:worthy:

#164
ipiku

ipiku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 21.06.2005
Neata domnilor si bine v-am regasit..
Referitor la consumul motorului de 2.0 Benzina..ce sa-ti zic..in oras(Bucuresti);) calculatorul ti-arata14.1-14.5 dar poti sa ai si alte surprize..pe cind la drum intins cu o viteza normala.:)) Bucuresti-Ploiesti  am dat reset la calc si mi-a aratat 13.0-13.3..
  Toate chestiile sint relative..dar ce-ti pot spune in mod sigut..in Bucuresti cu 9-10l pe timp de zi faci in jur 60-70 asta ca sa mai ai si o rezerva sa ajungi la prima pompa de benzina..:)
In rest is foarte multumit de el..ramane sa vedem ce v-a fi in continuare..;
  Si daca nu ma-sel aruca tu o privire in paginile anterioare si o sa mai gasesti opinii si pareri  in aceasta problema..chiar eu am ridicat acesta problema acum 6-7 luni..

#165
ipiku

ipiku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 21.06.2005
Scuze dar am uitat sa precizez urmatoarele..:))
  Mergi pe consum de 14-14 si un pic acum cind s-a incalzit afara dar asta iarna aveam si 15.6...masina fiind tinuta afara

#166
klm

klm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.07.2005

View Postipiku, on Mar 22 2006, 08:15, said:

Scuze dar am uitat sa precizez urmatoarele..:))
  Mergi pe consum de 14-14 si un pic acum cind s-a incalzit afara dar asta iarna aveam si 15.6...masina fiind tinuta afara

Multumesc pentru informatii sunt putin surprins de aceste valori desi ma asteptam la ceva in jurul acestora.
Dar vazand pe forum ca si cei cu motor pe motorina consuma in jurul a 12-13 litri, incep sa ma gandesc ca valorile pentru acest tip de automobil sunt normale.

Multumesc inca odata!

#167
ipiku

ipiku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 21.06.2005
Cu placere si sper sa-ti insel asteptarile in sensul pozitiv pt tine..:)..uite acum de vreo 2 saptamini o cam alerg prin oras si de cind s-a incalzit afara mai bine , computerul arata  13.8..mai asteptam sa vedem ce-o fi dar la aglomeratia din Bucuresti nu-s sanse...
La Revedere.;)

#168
SilQ

SilQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 17.07.2007
Super util și acum după 10 ani :) mulțumim, am citit cu atenție si ajuta la luarea unei decizii pt o a doua masina cu apucături de 4x4. Numai bine! B:)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate