Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Gravida au ba?

- - - - -
  • Please log in to reply
752 replies to this topic

Natyy

Natyy

Junior Member

• Grup: Validating
cu cat stai mai mult asa in visare e mai rau! du-te la medic, pentru binele tau, daca e bebe desi am inteles ca nu e cazu' e ok... dar poti sa pierzi masa osoasa multa daca o lalai asa.. sanatate la ovare! ;)

Angelina1986

Angelina1986

Active Member

• Grup: Members
la tine nu cred ca e cazul insa sa stii pe viitor ca aparitia menstruatiei nu e o asigurare pentru faptul ca nu esti insarcinata.Exista posibilitatea sa fii insarcinata si sa ai si menstruatie(in primele luni de sarcina).Cate fete nu au luat tepe de astea si se trezeau gravide in luni avansate cand nu mai aveau ce face.Ma rog asta e asa....mai offtopic.Pe viitor sa te protejezi mereu sa nu mai transpiri degeaba

Guliutza

Guliutza

Junior Member

mai deci eu am facut pana si test si cred ca macar ala stie ceva daca nu menstruatia mea:) puse cap la cap ...pot sa zic ca nu- s sigur:)

Edited by Guliutza, 22 January 2007 - 22:59.

Angelina1986

Angelina1986

Active Member

am pricipit care e spilu' cu tine tocmai de aia am zis ca nu cred ca la tine e cazul
te informam doar...pentru viitor

gutuie

gutuie

Junior Member

View PostNatyy, on Jan 22 2007, 20:44, said:

cu cat stai mai mult asa in visare e mai rau! du-te la medic, pentru binele tau, daca e bebe desi am inteles ca nu e cazu' e ok... dar poti sa pierzi masa osoasa multa daca o lalai asa.. sanatate la ovare! ;)

Cum adica natty,  pierzi masa osoasa?, e vreo gluma sau....? prietena mea are aceasta problema, ii intarzie ciclul regulat, daca pot spune asa :P  (mi-a spus ca mamei ei i-a intarziat odata 7 luni  :huh: )
deci, despre ce e vorba cu masa asta osoasa?

Edited by mianna, 23 January 2007 - 17:29.

cspot

cspot

Guru Member

• Grup: Senior Members

View Postgutuie, on Jan 23 2007, 17:12, said:

Cum adica natty,  pierzi masa osoasa?, e vreo gluma sau....? prietena mea are aceasta problema, ii intarzie ciclul regulat, daca pot spune asa :P  (mi-a spus ca mamei ei i-a intarziat odata 7 luni  :huh: )
deci, despre ce e vorba cu masa asta osoasa?

Este o prostie ! Cine stie la ce se gandea cand a scris .

voodoo_doll

voodoo_doll

New Member

hello...sunt noua pe aici asa ca va rog de la bun inceput sa-mi scuzati eventualele greseli...am citit ce ati discutat si mi-a placut modul in care tratati problemele...insa,faceti o fapta buna si ajutati-ma si pe mine va rog

Eu si cu prietenul meu am facut sex fara sa ne protejam...el scotand penisul inainte de erectie...chestia asta s-a intamplat si ieri insa dupa contactul sexual eu am sangerat..putin.. trebuie sa-mi vina si pe moment m-am gandit ca asta e...mi-am luat toate masurile de precautie insa nu s-a mai intamplat nimic dupa..nici macar un strop acolo...nu-mi dau seama ce s-a intamplat...prietenul meu mi-a spus ca cel mai bine e sa asteptam sa vedem daca imi vine...voi ce ziceti???aveti vreo alta parere?ms frumos  :worthy:

Tabu

Tabu

Active Member

View Postvoodoo_doll, on Feb 7 2007, 09:51, said:

hello...sunt noua pe aici asa ca va rog de la bun inceput sa-mi scuzati eventualele greseli...am citit ce ati discutat si mi-a placut modul in care tratati problemele...insa,faceti o fapta buna si ajutati-ma si pe mine va rog

Eu si cu prietenul meu am facut sex fara sa ne protejam...el scotand penisul inainte de erectie...chestia asta s-a intamplat si ieri insa dupa contactul sexual eu am sangerat..putin.. trebuie sa-mi vina si pe moment m-am gandit ca asta e...mi-am luat toate masurile de precautie insa nu s-a mai intamplat nimic dupa..nici macar un strop acolo...nu-mi dau seama ce s-a intamplat...prietenul meu mi-a spus ca cel mai bine e sa asteptam sa vedem daca imi vine...voi ce ziceti???aveti vreo alta parere?ms frumos  :worthy:
A scos penisul inainte de erectie? De unde l-a scos? Dar unde a reusit sa-l introduca inainte de erectie?
Daca erai virgina, nu e anormal sa sangerezi dupa primul contact sexual.
Tot n-am inteles cum a fost cu erectia... poate te refereai la ejaculare.

voodoo_doll

voodoo_doll

New Member

:death:  doamne ... nush la ce ma gandeam...mea culpa... :death:

Fr3ak

Fr3ak

Membru Senior

Independent de topic, dar nu vreau să deschid un altul:

am observat un fenoment, nu știu dacă e coincidență sau are vreo explicație, dar e ciudat că în ultimii 3 ani, în perioada asta februarie-martie, prietenei mele îi întârzie ciclul.
În primul an ne-am speriat destul de tare, căci a coincis și cu un mic accident cu prezervativul, a luat postinor...blabla.
În al doilea an, nu a avut loc nici un eveniment neobișnuit, viață sexuală normală, pur și simplu i-a întârziat vreo 5 zile, o săptămână.
Anul ăsta, în ultimele luni i-a venit în 14-15-16...deci media e 15. Încă azi nu i-a venit.

Ea e un pic speriată, că totuși, sunt 7 zile.
Întrebarea mea e...are vreo legătură cu faptul că luna februarie e mai scurtă, deci o întârziere de 3 zile e normală? Stresul din luna februarie, datorată sesiunii poate avea influență acum? Ceva hormoni de primăvară? :D
Dacă se mai întâmplă cuiva, sunt și eu curios, plus ceva sfaturi s-o liniștesc.

De spus i-am spus și ei, nu sunt îngrijorat, că eu n-am greșit cu nimic. De liniștit încerc s-o liniștesc, dar în rest știu că EU nu am nici o vină :P Ea știe ce-o făcut prin cămin...  :rolleyes:

Edited by Fr3ak, 22 March 2007 - 19:59.

lemon_demon

lemon_demon

Member

View PostAngelina1986, on Jan 22 2007, 22:27, said:

la tine nu cred ca e cazul insa sa stii pe viitor ca aparitia menstruatiei nu e o asigurare pentru faptul ca nu esti insarcinata.Exista posibilitatea sa fii insarcinata si sa ai si menstruatie(in primele luni de sarcina).Cate fete nu au luat tepe de astea si se trezeau gravide in luni avansate cand nu mai aveau ce face.Ma rog asta e asa....mai offtopic.Pe viitor sa te protejezi mereu sa nu mai transpiri degeaba
nu exista menstruatie in timpul sarcinii! eventualele sangerari sunt de natura patologica si necesita consult medical.

Georgiana_21

Georgiana_21

New Member

Buna,am si eu nevoie de un sfat,o parere!Eu iau pilule anticonceptionale de 4 ani si niciodata nu am avut probleme,nu mi-a intarziat ciclul nici o zi pana acum!Am tiniu un tratament pentru anexita cu ovule si doua tipuri de antimicotice timp de 10-12 zile.Dupa tratament am avut un contact sexual cu prietenul meu,dar am luat pilule in continuare tot acest timp.Trebuia sa-mi vina vinerea trecuta si inca nu...Desi am avut cu trei zile inainte(marti) o usoara sangerare de aproape o zi.Mi-am facut un test de sarcina si a iesit negativ,dar mi s-a spus ca abia dupa 2-3 saptamani apare ceva si in cazul meu a trecut abia o sapt jumatate de la ultimul contact...Pot fi insarcinata?Sau doar o dereglare...?

bellatrix12

bellatrix12

Junior Member

View Postlemon_demon, on Mar 22 2007, 21:30, said:

nu exista menstruatie in timpul sarcinii! eventualele sangerari sunt de natura patologica si necesita consult medical.

ia auzi ia! da' de unde esti tu?

"The diagnosis of pregnancy has traditionally been made based on history and physical examination findings. Important aspects of the menstrual history must be obtained. The woman should describe her usual menstrual pattern, including date of onset of last menses, duration, flow, and frequency. Items that may confuse the diagnosis of early pregnancy are an atypical last menstrual period, contraceptive use, and a history of irregular menses. Additionally, as many as 25% of women bleed during their first trimester, further complicating the assessment"

sursa:
http://www.emedicine...d/topic3277.htm

pt georgiana: evident ca poti fi insarcinata. singura metoda contraceptiva sigura este abstinenta. insa, cel mai probabil nu esti. eficienta contraceptiei orale variaza intre 87-97%, in functie de tipul de contraceptiv, tulburari de tranzit (voma, diaree), alte medicamete...etc. deocamdata sa nu ne agitam. zic eu

darkravenx

darkravenx

New Member

Salut ....su sunt nou pe aici.....am si eu o intrebare eu si prietena mea facem de obicei sex protejat dar ieri eram la ea si nu aveam deloc prezervative asa ca mai mult ne-am amagit dar .....stupidul de mine nu am rezistat si am penetrato de vreo doua ori fara protectie dar m-am retras imediat de frica sa nu am vreo secretie prematura sau ceva de genu....stiu stu[id din partea mea....dar ce credeti sunt sanse sa ramana??? :cursing:

diorama

diorama

We are stardust

cred ca intrebarea asta au mai pus-o si alti/alte cinspemilioanedouasutesaizecidemiinousutedoispe indivizi/individe pe alte milioane si catralioane de topicuri. da, sunt sanse!

Edited by diorama, 16 April 2007 - 22:56.

anuta

anuta

New Member

stiu ca suna penibil, dar intreb si eu:
... daca am facut o intrerupere de sarcina cu 6 zile in urma, este normal sa-mi iasa pozitiv un test de sarcina? (nici vorba de contact sexual de atunci). doua linii rosii, clare!
Dupa intrerupere, semnele sarcinii au inceput sa dispara incet insa de ieri parca au inceput sa ma doara sanii, am un gust ciudat.. cam ca la inceput cand am inteles ca sunt insarcinata. si mi-am facut testul.
Ma gandesc ca probabil nivelul de hormoni responsabili scade incetisor, dar totusi!
Ajutor! :confuzzled:

adadoi

adadoi

scorpie bătrână

View Postanuta, on Apr 17 2007, 14:28, said:

stiu ca suna penibil, dar intreb si eu:
... daca am facut o intrerupere de sarcina cu 6 zile in urma, este normal sa-mi iasa pozitiv un test de sarcina? (nici vorba de contact sexual de atunci). doua linii rosii, clare!
Dupa intrerupere, semnele sarcinii au inceput sa dispara incet insa de ieri parca au inceput sa ma doara sanii, am un gust ciudat.. cam ca la inceput cand am inteles ca sunt insarcinata. si mi-am facut testul.
Ma gandesc ca probabil nivelul de hormoni responsabili scade incetisor, dar totusi!
Ajutor!
Puiul mamei, da' ce-ti veni sa faci teste de sarcina? Inteleg sa-l faci ca ti-a intarziat, sa-l faci ca sa te simti tu linistita, dar dupa o intrerupere de sarcina?!
Sigur nu stiu dupa cat timp va fi negativ, dar probabil ca abia atunci cand o sa dispara de tot semnele de sarcina. Dintre cate femei stiu eu in situatii similare, cam la o saptamana-doua nu mai aveau greturi, etc, dar nici un una si-a facut teste de sarcina. Se pare ca mare parte din semnele sarcinii se datoreaza si hormonului pe care-l detecteaza testele de sarcina, deci atata timp cat mai ai greturi, nu mai face teste de sarcina ca probabil ies pozitive. As spune sa nu mai faci teste de sarcina deloc cata vreme nu ai contact sexual.

Edited by adadoi, 17 April 2007 - 14:17.

anuta

anuta

New Member

View Postadadoi, on Apr 17 2007, 15:17, said:

Puiul mamei, da' ce-ti veni sa faci teste de sarcina? Inteleg sa-l faci ca ti-a intarziat, sa-l faci ca sa te simti tu linistita, dar dupa o intrerupere de sarcina?!
Sigur nu stiu dupa cat timp va fi negativ, dar probabil ca abia atunci cand o sa dispara de tot semnele de sarcina. Dintre cate femei stiu eu in situatii similare, cam la o saptamana-doua nu mai aveau greturi, etc, dar nici un una si-a facut teste de sarcina. Se pare ca mare parte din semnele sarcinii se datoreaza si hormonului pe care-l detecteaza testele de sarcina, deci atata timp cat mai ai greturi, nu mai face teste de sarcina ca probabil ies pozitive. As spune sa nu mai faci teste de sarcina deloc cata vreme nu ai contact sexual.
AHA!
multam tare
...m-a speriat cineva cu ipoteza "sarcina gemelara"..  posibil?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate