Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...
 A fost lansat MX Linux 23.3

Pompa bazin gradina

Nici pescarii nu mai sunt ce-au f...

Arici in curte
 Telefoane achizitionate de pe OLX

Incalzire pardoseala slim (renova...

Probleme echitatie amatori

Scurgere chiuveta -> teava co...
 Trigger Warning (2024)

Pareri cartiere/zone in care ati ...

Care este culoarea normala de soia?

Comertul cu arcuri si arbalete

Gravida au ba?

- - - - -
  • Please log in to reply
752 replies to this topic

mianna

mianna

Senior Member

• Grup: Banned

View PostAlexa29, on Mar 30 2006, 21:15, said:

REPET INTREBAREA : Daca o fata este insarcinata, ar mai trebui sa aiba semne ca-i vine menstruatia ?

nici n-ar trebui, dar nici nu-i exclus.

nu inteleg ce mai astepti. sa vezi daca telepatia functioneaza?

kretzoo

kretzoo

Junior Member

• Grup: Members
Cat mai costa un avort la o doctorita (!!  :rolleyes:  ) serioasa?

mersi.

god_father

god_father

Member

View Postkretzoo, on Mar 31 2006, 00:20, said:

Cat mai costa un avort la o doctorita (!!  :rolleyes:  ) serioasa?

mersi.

de ce neaparat doctorita? un doctor nu e la fel de bun?

dragos_avram

dragos_avram

Active Member

View PostAlexa29, on Mar 30 2006, 23:15, said:

REPET INTREBAREA : Daca o fata este insarcinata, ar mai trebui sa aiba semne ca-i vine menstruatia ?
Stiu pe cineva care a mai avut menstruatie de vreo 3 ori, desi era gravida. Dar in general nu prea.
Poate intarzie, am vazut intarzieri de 5 zile.

Naga Queen

Naga Queen

Active Member

Cunosc un o persoana careia i-a venit ciclul pana in luna a cincea, se simtea rau, nu stia ce are, cand a vazut ca-i creste burtica , a crezut ca are o tumoare si abia atunci a descoperit ca e gravida, dar asta s-a intamplat in '89.
Totusi, cum spune toata lumea, un test de sarcina rezolva orice semn de intrebare...macar stiti in ce ape va scaldati...adica e alba sau neagra...

Edited by Naga Queen, 31 March 2006 - 10:14.

Fr3ak

Fr3ak

Membru Senior

• Grup: Senior Members
eu am văzut peste o săptâmână...am rămas afiş...

just_a_girl

just_a_girl

Junior Member

Si persoana care a avut ciclu pana in luna a 5-a...avea ciclu normal?? Am auzit ca se poate sa ai....dar in cantitati mai mici  :deadtongue: ...nu ca de obicei

barbosa

barbosa

Serious Member

se intampla destul de frecvent ca fata sa aiba ciclu si in PRIMA luna de sarcina si nu este nimic anormal. dar pana in luna a 5 a nu mi se mai pare normal.
@ kretzoo   cred ca e in jur de 150 RON. cu cat doctorita este mai "serioasa" cu atat creste si tariful.

Naga Queen

Naga Queen

Active Member

View Postjust_a_girl, on Apr 9 2006, 19:12, said:

Si persoana care a avut ciclu pana in luna a 5-a...avea ciclu normal?? Am auzit ca se poate sa ai....dar in cantitati mai mici  :deadtongue: ...nu ca de obicei
I-a venit normal, nici mai mult nici mai putin decat de obicei...nu stiu care e explicatia...dar se pare ca se poate...sarcina a depistat-o in luna a 2 si jumatate la un control...

Fr3ak

Fr3ak

Membru Senior

faza asta cu ciclu în luna a cincea e veste proastă pentru cei care obişnuiesc să stea pe ace înainte de data mult-aşteptată, şi răsuflă uşuraţi la venirea ciclului (printre ăştia mă aflu şi eu, deşi fac doar sex protejat, dar sunt paranoic la situaţii din astea)

just_a_girl

just_a_girl

Junior Member

View PostFr3ak, on Apr 9 2006, 22:40, said:

faza asta cu ciclu în luna a cincea e veste proastă pentru cei care obișnuiesc să stea pe ace înainte de data mult-așteptată, și răsuflă ușurați la venirea ciclului (printre ăștia mă aflu și eu, deși fac doar sex protejat, dar sunt paranoic la situații din astea)
Si eu  :confuzzled: ....mai ales ca in luna a 5-a e prea tarziu ca sa mai scapi de o sarcina nedorita

mufa

mufa

Porc misogin

• Grup: Super Moderators

View Postjust_a_girl, on Apr 10 2006, 09:37, said:

Si eu  :confuzzled: ....mai ales ca in luna a 5-a e prea tarziu ca sa mai scapi de o sarcina nedorita
Mult prea tîrziu.

View Postjust_a_girl, on Apr 10 2006, 09:37, said:

Mult prea tîrziu.

Guliutza

Guliutza

Junior Member

sincer nu ma prea pricep ...nu sunt in tema...mi-a intarziat ciclul menstrual de 14 zile .nu pricep de ce. viata sexuala oficial nu mi-am inceput-o ..dar exista sansa sa se fi atins cumva zona acolo jos foarte putin probabil pentru ca stiu ca am avut grija si eu si prietenul meu. De ce mi-ar putea intarzia stopul?

Edited by mufă, 14 January 2007 - 19:31.
nu mai scrie cu tz, k, vocale lipsă

Tabu

Tabu

Active Member

Ce inseamna ca nu ti-ai inceput viata sexuala oficial?
Ce varsta ai? Nu e obligatoriu ca la toate varstele sa ai un ciclu regulat. Cauzele pot fi numeroase, de la dereglari hormonale pana la stres si alte minuni.

Edit: Spre uimirea ta, menstruatia nu-ti va veni daca postezi pe forum. In schimb, o vizita la medic ar putea ajuta.

Edited by Tabu, 14 January 2007 - 20:22.

Guliutza

Guliutza

Junior Member

Cand am spus ca nu mi-am inceptu viata sexuala ...m-am referit la faptul ca...nu am facut-o efectiv nu am trecut mai departe d pitting:) :coolspeak:

Angelina1986

Angelina1986

Active Member

View PostGuliutza, on Jan 20 2007, 00:19, said:

Cand am spus ca nu mi-am inceptu viata sexuala ...m-am referit la faptul ca...nu am facut-o efectiv nu am trecut mai departe d pitting:) :coolspeak:

1.daca nu te prea pricepi la astfel de lucruri dupa cum si spui in postul initial,atunci ar trebui sa te limitezi la chestii la care te pricepi
2.Din cate pot sa imi dau seama esti la o varsta relativ mica iar menstruatia ta nu este regulata+pot interveni o serie de alti factori care sa determine intarzierea
3.e "petting" nu "pitting"

berlinish

berlinish

Member

View PostGuliutza, on Jan 14 2007, 19:05, said:

sincer nu ma prea pricep ...nu sunt in tema...mi-a intarziat ciclul menstrual de 14 zile .nu pricep de ce. viata sexuala oficial nu mi-am inceput-o ..dar exista sansa sa se fi atins cumva zona acolo jos foarte putin probabil pentru ca stiu ca am avut grija si eu si prietenul meu. De ce mi-ar putea intarzia stopul?
pot fi numeroase cauze ( daca te gandesti la sarcina , exclude-o , nu e cazul :) ) , in special hormonale .de exemplu , mie in fiecare septembrie , imi intarzie ciclul pana la 2 saptamani . acum doi ani , nu mi-a venit doua luni :( bineinteles am mers la doctor atunci si s-a rezolvat . mi se mai intampla uneori de la stress sa-mi intarzie cateva zile . in vara am facut un tratament naturist cu MUGURI DE ZMEUR timp de doua luni si se pare ca de atunci nu am mai avut nici o problema cu intarzierea lui . nu au nici un efect advers , asa ca-ti recomand si tie acesti muguri de zmeur , daca totusi nu-i vorba de ceva f grav , in sensul ca nu-ti intarzie f mult timp . daca iti intarzie mult , atunci mai bine ai merge la un doctor .

sanatate

Guliutza

Guliutza

Junior Member

Dine fericire totul a fost oky si mi-a venit mi-a intarziat 16 zile dar ....vorba voastra poate o fi ceva normal:) oricum dau o fuga si la doctor pt orice eventualitate:)...

Edited by Guliutza, 22 January 2007 - 20:42.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate