Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 Monitor cu consum URIAS

Topul rușinii la nivelul PE

probleme domeniu sau configuratie...

Se poate vedea on-line filmul ...
 Mazda 3 IV Sedan 2.0 e-SkyActiv-G...

NATO - Articolul 5

Recomandare pentru un acoperis di...

Schimbare DVR/NVR Sistem de supra...
 Suspensie sa bicicleta (fatbike)

Recomandare masina de facut cubur...

Racirea camerei

Incident in trafic

ATENTIE ! COMUNICATIILE RDS NESECURIZATE !

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

Garfield

Garfield

Active Member

• Grup: Members

UNIC, on Mar 27 2005, 23:45, said:

ma desteptilor, nu mai facetzi pe grozavii si raspundetzi la subiect!
intrebare: CONCRET cum se pot intercepta convorbiri prin rds, avand un modem lan-city si un aparat telefonic obisnuit, ce mai trebuie sa avem???

<{POST_SNAPBACK}>

E foarte simplu, insa merge doar cu modemurile WebStar:
Scoti modemul din priza. Desfaci cele 4 suruburi si in coltul din dreapta jos ai 2 jumperi. Initial primul jumper e pe pozitia '1', in timp ce al doilea e pe '0'. Muti al doilea pe '1'. Bagi in priza modemul si astepti sa se sincronizeze. Apoi scoti din priza si muti primul jumper pe '0'. Dupa ce bagi iar in priza si se sincronizeaza vei putea asculta toate convorbirile care trec prin magistrala la care esti conectat si tu. Daca nu merge, poti suna la suport tehnic.
Spor la lucru.

The|SpAwN

The|SpAwN

Active Member

UNIC, on Mar 27 2005, 23:45, said:

daca cineva e in tema sa zica, daca nu sa taca

<{POST_SNAPBACK}>

Credeam ca thread-ul e despre comunicatiile rds nesecurizate :w00t: nu despre cum sa asculti alte convorbiri telefonice...

Ia de-aici  :death:

klaszlo

klaszlo

Junior Member

dani85, on Mar 28 2005, 10:09, said:

E foarte simplu, insa merge doar cu modemurile WebStar:
Scoti modemul din priza. Desfaci cele 4 suruburi si in coltul din dreapta jos ai 2 jumperi. Initial primul jumper e pe pozitia '1', in timp ce al doilea e pe '0'. Muti al doilea pe '1'. Bagi in priza modemul si astepti sa se sincronizeze. Apoi scoti din priza si muti primul jumper pe '0'. Dupa ce bagi iar in priza si se sincronizeaza vei putea asculta toate convorbirile care trec prin magistrala la care esti conectat si tu. Daca nu merge, poti suna la suport tehnic.
Spor la lucru.

<{POST_SNAPBACK}>

Sper ca ai glumit...
Daca insa ai vorbit serios, atunci e foarte grav. :angry:

localuser

localuser

Junior Member

Mosotti, on Mar 16 2005, 23:00, said:

oamenii de afaceri care comunica prin rds tel sint mai mult ca sigur patroni de chioscuri. vezi poate afli de unde cumpara semintele mai ieftin

<{POST_SNAPBACK}>

Stiu firme foarte serioase, care merg cu vocea pe RDS, stai cool...

IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

pResident Evil

• Grup: Senior Members

localuser, on May 8 2005, 00:37, said:

Stiu firme foarte serioase, care merg cu vocea pe RDS, stai cool...

<{POST_SNAPBACK}>

mosotti nu mai e,RIP!te lupti cu morile de vant :P

Airwaves

Airwaves

Member

Sorry ca deranjez iarasi apele.. dar am o intrebare. Sunt EU  tampit sau ce dracu? Saptamana trecuta in Iasi merg in vizita la un amic. Din vorba in vorba imi amintesc faptul ca trebuia sa sun pe cineva.

Pana aici totul clar. Il rog sa ma lase sa dau un tel pe mobil folosind telefonul lui . Al meu mobil era descarcat. Pun mana pe receptor.. Am prima surpriza. Tonul era cu itermitente de parca aveam la ureche o linie de comunicatie morse. Ii zic astuia.. ,iar el in replica imi spune ca asa mai face din cand in cand.

Ok, trec si peste asta. Formez numarul.. si printre intermitente, in timp ce ascultam cum suna nr. pe care l-am apelat aud foarte prost si neclat doua voci.Din pacate nu am reusit sa deslusesc deloc ce se vorbea. Dupa cateva secunde imi raspunde persoana apelata si totul revine la ..."normal".. adica la intermitente.

Dupa ce ii multumesc frumos omului ca m-a lasat sa ii folosesc telefonul, il intreb de ce nu trece de la RomTelecom la .. altceva mai bun...  la o solutie de telefonie prin cablu de exemplu. In primul rand e mai ieftina.

Raspunsul m-a dat pe spate. Citez " Frate da acu' pe ce mama dracului sunt ?"

Dau din umeri si ...  in acelasi timp parcurg cu privirea traseul cablului de linie introdus in telefon. Dupa cateva secunde am remarcat ca se oprea in modem-ul RDS..........    :confuzzled:

So... de data asta ce a mai fost.. ? Am eu ""halucinatii auditive"" si trebuie sa consult vreun medic ?

Sunt curios ce explicatii mai gasesc unii de data asta  :rolleyes:

Mosotti

Mosotti

Geniu umil

• Grup: Senior Members
daca nu faci diferenta de calitate a vocii intre rtc si rds clar ca nu te poti baza pe urechile alea. :smoke:

Airwaves

Airwaves

Member

Mosotti, on Aug 20 2005, 17:30, said:

daca nu faci diferenta de calitate a vocii intre rtc si rds clar ca nu te poti baza pe urechile alea. :smoke:

<{POST_SNAPBACK}>

:D nu stiu sigur daca ai vrut sa faci vreo gluma dar... daca vei citi mai atent inca o data, vei trage (sau cel putin asa ar trebui) concluzia ca in momentul in care eu asteptam sa imi raspunda persoana pe care o apelam, am auzit cateva secunde o alta convorbire care nu avea ce cauta acolo. Un fel de "atingere pe fire" cum le place unora sa spuna. Desi.. evident nu cred ca la RDS se poate vb de asa ceva..  cred.. Anyway ideea era ca pt a doua oara mi se intampla asta cu telefonia RDS. De aceasta data direct de la un terminal conectat in retea si nu folosind cartela prepay de la un tel public.  :nonobad:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate