Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Sisteme de afiliere ce trag teapa

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
lovelife

lovelife

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 24.08.2006
In romania sunt multe sisteme de afiliere care dau teapa, eu am patit-o cu librariaonline.ro care deja am inregistrat comenzi suficiente timp de 3 luni nu mi-a dat nici un ban pentru ca au zis "Clientii nu au platiti marfa" cu toate ca unul din clienti am fost chiar eu care am platit, si in plus nu inregistrau in sistem nici toate vanzarile. dupa peste 5000 de unici trimisi pe site-ul lor si vnazari inregistrate de cateva zeci de milioane eu nu m-ama ales decat cu munca. Va recomand sa evitati librariaonline.ro pentru ca sunt tepari. Cum, naiba se apote ca sa trimiti carti prin posta si nici dupa 2-3 luni sa nu se intoarca rambursul.

Acum lucrez in sistem de afiliere cu alta librarie online si am rezultate corecte, sa vadem si cand o veni plata, cat se va concretiza. dar am o rata de conversie foarte buna zic eu de 1,5%, adica din 160 de click-uri am deja 3 vanzari.

voi ce experiente ati avut cu sistemele de afiliere de la noi?

Edited by lovelife, 13 March 2009 - 09:17.


#2
mrcalex

mrcalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.10.2006
este normal sa te plateasca doar atunci cand clientii platesc marfa deoarece chiar daca tie ti s-a inregistrat in momentul comenzii exista cazurile in care clientii nu platesc rambursul sau returneaza marfa

dar poate exista si rea vointa desi nu cred, deoarece, interesul unei firma care face affiliate marketing este sa aiba partenerii multumiti.

pe viitor o sa lanseze si Quelle.ro un program de affiliate cu comisioane de pana la 8%, si fiind unul din cele mai mare shopuri online din Romania si un brand foarte cunoscut toata lumea o sa beneficieze din plin

#3
lovelife

lovelife

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 24.08.2006
Perioada de plata este de maxim 2 saptamani, am si un magazin online, in cazul respectiv dupa peste 3 luni de zile la toti clientii apare la status plata in asteptare, pai acum numai au parteneri in sistemul de afiliere si asta spune multe despre librariaonline.ro.

#4
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
da' de ce nu-ti faci tu un magazin online?
n-ar fi mai bine? daca tot ai o rata de conversie atat de buna...

#5
lovelife

lovelife

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 24.08.2006

View Postsoul4blade, on Mar 16 2009, 12:08, said:

da' de ce nu-ti faci tu un magazin online?
n-ar fi mai bine? daca tot ai o rata de conversie atat de buna...
Nu pot sa imi fac magazin cu toate tipurile de produse, trebuie sa gandesti si practic, mi-am facut doar cu un anumit profil, dara vand un site unde se pot vinde anumite carti am preferat sa lucrez cu o librarie in sistem de parteneriat si am luat teaza cu librarieonline, acum lucrez prin 2parale si lucrurile  merg mult mai bine, sa vedem cand voi incasa si primul cec

#6
alinaevanghelista

alinaevanghelista

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.11.2012
Nu am luat inca tepe dar e adevarat ca am lucrat pe blog doar cu cei mari recunoscuti in afiliere emag sau activitati-cadou parexamplu

#7
mariusp70

mariusp70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.03.2005
Apropo de librarieonline.net, am comandat la ei, cartea mi-a venit uzata. Am carti pe care le-am citit de doua ori si sunt intr-o stare mult mai buna. Fara factura, expeditor = persoana fizica. Ce sistem de afiliere sa aiba , voi cu cine ati facut contract cu o persoana fizica? La telefon si  e-mail nu raspunde nimeni.
Mare atentie = tepari.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate