Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Hernie de disc

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
5840 replies to this topic

#3115
claudius1

claudius1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 11.03.2018

 -Diana-, on 16 aprilie 2018 - 10:18, said:

Chiar nu stiu, in conditiile in care nu am mai ridicat mai mult decat ghiozdanul fii-mii si asta pana la masina si inapoi.
Acum sa vad ce zice Cristescu, pe 25 aprilie merg la el.
Diana, ai dureri?

#3116
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,734
  • Înscris: 06.10.2012

 Nirol_2005, on 15 aprilie 2018 - 08:32, said:

mda,...cred ca sunt DESTUL DE DETAILATI IN EXAMINARE CEI DE LA CLINICA UNDE AI FACUT ACEST RMN ,.....totusi destul de multe problemutze au ramas pe acolo dupa operatia lui Cristescu ,...oare chiar nu se putea face mai mult (ma refer la etajul operat ) ??
In rest ,.......SUBSCRIU LA TOT CE-AI SCRIS ,...intr-adevar viata este o lupta si trebuie sa nu ne lasam doborati !

E prima data cand fac la ei RMN, sincer nu stiam de existenta lor pana acum.
Nu a fost chiar o surpriza pt mine rezultatele RMN-ului, chiar daca hernia toracala nu era in planurile mele si nu stiam de ea.
Eu ma tot plang de dureri cam de la Craciun, insa nu le-am bagat in seama, mai ales ca de vreo 25 de ani ma lupt cu ele, sa zicem ca-s obisnuita.Posted Image

 claudius1, on 16 aprilie 2018 - 10:23, said:

Diana, ai dureri?

Am de la Craciun, zilnic, cu predilectie dimineata, in cursul zilei se mai duc.
Nu iau nicio medicatie, m-am incapatanat sa nu iau nimic.

#3117
claudius1

claudius1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 11.03.2018

 -Diana-, on 16 aprilie 2018 - 10:26, said:


E prima data cand fac la ei RMN, sincer nu stiam de existenta lor pana acum.
Nu a fost chiar o surpriza pt mine rezultatele RMN-ului, chiar daca hernia toracala nu era in planurile mele si nu stiam de ea.
Eu ma tot plang de dureri cam de la Craciun, insa nu le-am bagat in seama, mai ales ca de vreo 25 de ani ma lupt cu ele, sa zicem ca-s obisnuita.Posted Image



Am de la Craciun, zilnic, cu predilectie dimineata, in cursul zilei se mai duc.
Nu iau nicio medicatie, m-am incapatanat sa nu iau nimic.
La mine e invers, durerile se instaleaza in cursul zilei, seara e rau...de 3 luni iau calmante.

#3118
Demiurgul

Demiurgul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 03.05.2006
Nirol -- am facut partial nu tot timpul fiindca aveam dureri mari ...

Claudius- ai incercat plasturi cu capsaicin ??? sunt extrem de buni ,sunt studii stiintifice care au demostrat ca reduce masiv transmiteres durerii catre creier.La mine uneori functioneaza insa ma arde pielea fiindca am folosit de foarte multe ori ...

Si by the way se pare ca Virgil Ionescu mi a gasit diagnosticul ,o sa revin cu rezultatul , a meritat sa astept atatea zile .Acum trebuie sa confirm cu cativa neurochirurgi sa vedem dar mai mult ca sigur durerea vine de la ce a gasit ,se vede clar pe RMM nu este hernie,nu este protuzie este ceva ce mimeaza foarte bine cu durerile de spate etc ...

#3119
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012
Bună ziua dragilor. Mă alătur și eu vouă cu povestea mea. Cu hernia mea. Mici dureri au început acum vreo 3 ani... Primele 3 luni nu le-am luat în serios crezând că e vorba de o răceală la spate. Apoi am realizat că această "răceală" persista și am fost la primul examen medical. Mi s-a recomandat de medicul de familie câteva geluri cu care să mă dau de mai multe ori pe zi... Am avut o pauza de la durere de circa 6 luni și am crezut că am scăpat. După aceste 6 luni durerile au revenit. Nu erau dureri foarte foarte mari, iar dacă mergeam și nu stăteam într-o poziție nefavorabila nici nu le simțeam.

Anul trecut tot prin această perioadă am avut niște dureri mai mari, am ajuns la un neurolog care mi-a dat o trimitere către RMN. Din RMN a rezultat că am o frumoasă hernie de disc L4 sau cel puțin așa scria pe fișa RMN-ului. Am continuat să iau pastilele recomandate dar degeaba. Am făcut fizioterapie în luna aprilie anul trecut și m-am simțit mai okish... Acum din nou în perioada asta durerile sunt insuportabile iar fără 3 pastile de zaldiar, 2 de vimovo și 2 de mydocalm pur și simplu nu ma pot concentra. Am început din nou ședințele de fizioterapie și sper să mă pună oarecum pe picioare măcar să pot opri tratamentul cu calmante...
Mai nașpa la mine este vârsta pe care o am
... La 27 de ani să pățesc chestia asta....

Cred că nu am să scap și tot la operație voi ajunge.
Recomandări pentru medici buni pentru operație aveți?

Edited by boggy20, 17 April 2018 - 12:11.


#3120
claudius1

claudius1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 11.03.2018

 Demiurgul, on 16 aprilie 2018 - 18:11, said:

Nirol -- am facut partial nu tot timpul fiindca aveam dureri mari ...

Claudius- ai incercat plasturi cu capsaicin ??? sunt extrem de buni ,sunt studii stiintifice care au demostrat ca reduce masiv transmiteres durerii catre creier.La mine uneori functioneaza insa ma arde pielea fiindca am folosit de foarte multe ori ...

Si by the way se pare ca Virgil Ionescu mi a gasit diagnosticul ,o sa revin cu rezultatul , a meritat sa astept atatea zile .Acum trebuie sa confirm cu cativa neurochirurgi sa vedem dar mai mult ca sigur durerea vine de la ce a gasit ,se vede clar pe RMM nu este hernie,nu este protuzie este ceva ce mimeaza foarte bine cu durerile de spate etc ...

Am plasturi, ia-m folosit pentru durerea de zoster (neuropatie), dar ca si tine, era groaznic cand-i dezlipeam, un mare disconfort, asa ca am renuntat (iti smulgeau practic, pielea). Si mari  imbunatatiri nu am avut (oricum rezolva temporar efectul,nu si cauza).

 boggy20, on 17 aprilie 2018 - 12:05, said:

Bună ziua dragilor. Mă alătur Č™i eu vouă cu povestea mea. Cu hernia mea. Mici dureri au început acum vreo 3 ani... Primele 3 luni nu le-am luat în serios crezând că e vorba de o răceală la spate. Apoi am realizat că această "răceală" persista Č™i am fost la primul examen medical. Mi s-a recomandat de medicul de familie câteva geluri cu care să mă dau de mai multe ori pe zi... Am avut o pauza de la durere de circa 6 luni Č™i am crezut că am scăpat. După aceste 6 luni durerile au revenit. Nu erau dureri foarte foarte mari, iar dacă mergeam Č™i nu stăteam într-o poziČ›ie nefavorabila nici nu le simČ›eam.

Anul trecut tot prin această perioadă am avut niČ™te dureri mai mari, am ajuns la un neurolog care mi-a dat o trimitere către RMN. Din RMN a rezultat că am o frumoasă hernie de disc L4 sau cel puČ›in aČ™a scria pe fiČ™a RMN-ului. Am continuat să iau pastilele recomandate dar degeaba. Am făcut fizioterapie în luna aprilie anul trecut Č™i m-am simČ›it mai okish... Acum din nou în perioada asta durerile sunt insuportabile iar fără 3 pastile de zaldiar, 2 de vimovo Č™i 2 de mydocalm pur Č™i simplu nu ma pot concentra. Am început din nou Č™edinČ›ele de fizioterapie Č™i sper să mă pună oarecum pe picioare măcar să pot opri tratamentul cu calmante...
Mai naČ™pa la mine este vârsta pe care o am
... La 27 de ani să păČ›esc chestia asta....

Cred că nu am să scap Č™i tot la operaČ›ie voi ajunge.
Recomandări pentru medici buni pentru operaČ›ie aveČ›i?

Nu te grabi cu operatia. Consulta un neurochirurg care sa-ti citeasca RMN (nu doar rezultatul radiiologului). Il recomand pe Cristescu Mihai Andrei de la Regina Maria sau Elias.

#3121
elbereth

elbereth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 05.09.2007

 Demiurgul, on 16 aprilie 2018 - 18:11, said:


Si by the way se pare ca Virgil Ionescu mi a gasit diagnosticul ,o sa revin cu rezultatul , a meritat sa astept atatea zile .Acum trebuie sa confirm cu cativa neurochirurgi sa vedem dar mai mult ca sigur durerea vine de la ce a gasit ,se vede clar pe RMM nu este hernie,nu este protuzie este ceva ce mimeaza foarte bine cu durerile de spate etc ...

In sfarsit, o veste buna! Sper din tot sufletul sa primesti diagnosticul corect si sa gasesti o solutie pentru problemele tale, sa-ti revina oprimismul si sa-ti poti relua viata, asa cum doresti.

#3122
Demiurgul

Demiurgul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 03.05.2006
Diagnostic:SACROILEITA CRONICA  SI Dysfunction

Trebuie sa confirm cu neurochirurgii ( jos palaria pentru V Ionescu care a vazut ce nu au vazut atatia inclusiv neurochirurgi din USA care voiau sa ma opereze ) .

Sa vad ce fac si cu nevralgia de pudendal  care poate sa vina pe fondul SI Dysfunction .

Sacroileita reprezinta o inflamatie a uneia sau ambelor articulatii sacroiliace care este articulatia dintre coloana sacrala cu pelvisul. Face parte dintr-un grup de boli numite spondiloartropatii – artrite inflamatorii ale coloanei vertebrale. Cel mai frecvent simptom este durerea lombo-sacrala, motiv pentru care ridica dificultati de diagnostic, putand fi usor confundata cu alte boli care cauzeaza dureri sacro-lombare.
Miscarile in aceasta articulatie sunt minime, functia acestei articulatiii este de a absorbi socurile de la nivelul coloanei vertebrale printr-o miscare de tip planorism. Inflamatia articulatiei sacroiliace este de obicei cauzata de artrita degenerativa, leziuni traumatice cum ar fi cele prin accident de autovehicul sau lovituri in regiunea pelvina sau fese. Femeile au un risc mai mare de a dezvolta sacroileita, deoarece pelvisul acestora sufera in timpul nasterii prin intinderea ligamentelor de la acest nivel, determinand modificari degenerative si durere cronica.
Cauze
O gama larga de factori pot cauza sacroileita, cum ar fi:
– Spondiloartropatii care includ spondilita anchilozanta, artrita asociata cu psoriazis
– Artrita degenerativa denumita si osteoartrita coloanei vertebrale, ducand la degenerarea articulatiei sacroiliac cu inflamatie si durere usoara.
– Ridicare de greutati, mai ales daca ridicati incorect sau muschii nu sunt pregatiti pentru acel tip de activitate.
– Un traumatism sau un impact brusc, cum ar fi un accident de autovehicul sau o lovitura care afecteaza coloana vertebrala, partea inferioara a spatelui, pelvisul sau fesele.
– Sarcina , din cauza pelvisului care trebuie sa se acomodeze nasterii, ducand la intinderea ligamentelor care duc la degenerare.
– Infectia articulatiei sacroiliace cauzata de anumite bacterii cum ar fi brucella
– Infectiile de tract urinar, care se pot extinde de la nivelul tractului urinar, rinichi, vezica si uretra la articulatia sacroiliaca
– Endocardita- aceasta infectie la nivelul endocardului poate sa ajunga in articulatia sacroiliaca.
– Persoanele care isi injecteaza droguri pot avea un risc crescut de a dezvolta sacroileita.
Simptome
Durerea din sacroileita este in general difuza si apare cel mai ades in fese si la nivelul coloanei lombosacrate, care poate iradia in membrele inferioare si se agraveaza in ortostatism prelungit, urcatul scarilor, alergare, posturi extreme.
Frecvent, sacroileita este confundata cu sciatica. Multe boli reumatice nu se limiteaza doar la inflamatia articulatiei sacroiliace ci si la alte organe ale corpului cum ar fi pielea, vasele de sange, ochii, inima, plamanii, rinichii si sistemul nervos.
Simptomele sacroileitei mai pot include:
– durere si rigiditate in partea sacrata a coloanei vertebrale, coapse sau fese, mai ales dimineata sau in timpul ortostatismului prelungit. Durerea si rigiditatea pot aparea si la nivelul soldurilor si a umerilor.
– durerea se agraveaza in timpul mersului datorita miscarii de pendulare a soldurilor care determina apropierea suprafetelor din articulatia sacroiliaca

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   236.86K   30 downloads
  • Attached File  2.jpg   226.8K   26 downloads

Edited by Demiurgul, 17 April 2018 - 15:25.


#3123
claudius1

claudius1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 11.03.2018

 Demiurgul, on 17 aprilie 2018 - 15:21, said:

Diagnostic:SACROILEITA CRONICA  SI Dysfunction

Trebuie sa confirm cu neurochirurgii ( jos palaria pentru V Ionescu care a vazut ce nu au vazut atatia inclusiv neurochirurgi din USA care voiau sa ma opereze ) .

Sa vad ce fac si cu nevralgia de pudendal  care poate sa vina pe fondul SI Dysfunction .

Sacroileita reprezinta o inflamatie a uneia sau ambelor articulatii sacroiliace care este articulatia dintre coloana sacrala cu pelvisul. Face parte dintr-un grup de boli numite spondiloartropatii – artrite inflamatorii ale coloanei vertebrale. Cel mai frecvent simptom este durerea lombo-sacrala, motiv pentru care ridica dificultati de diagnostic, putand fi usor confundata cu alte boli care cauzeaza dureri sacro-lombare.
Miscarile in aceasta articulatie sunt minime, functia acestei articulatiii este de a absorbi socurile de la nivelul coloanei vertebrale printr-o miscare de tip planorism. Inflamatia articulatiei sacroiliace este de obicei cauzata de artrita degenerativa, leziuni traumatice cum ar fi cele prin accident de autovehicul sau lovituri in regiunea pelvina sau fese. Femeile au un risc mai mare de a dezvolta sacroileita, deoarece pelvisul acestora sufera in timpul nasterii prin intinderea ligamentelor de la acest nivel, determinand modificari degenerative si durere cronica.
Cauze
O gama larga de factori pot cauza sacroileita, cum ar fi:
– Spondiloartropatii care includ spondilita anchilozanta, artrita asociata cu psoriazis
– Artrita degenerativa denumita si osteoartrita coloanei vertebrale, ducand la degenerarea articulatiei sacroiliac cu inflamatie si durere usoara.
– Ridicare de greutati, mai ales daca ridicati incorect sau muschii nu sunt pregatiti pentru acel tip de activitate.
– Un traumatism sau un impact brusc, cum ar fi un accident de autovehicul sau o lovitura care afecteaza coloana vertebrala, partea inferioara a spatelui, pelvisul sau fesele.
– Sarcina , din cauza pelvisului care trebuie sa se acomodeze nasterii, ducand la intinderea ligamentelor care duc la degenerare.
– Infectia articulatiei sacroiliace cauzata de anumite bacterii cum ar fi brucella
– Infectiile de tract urinar, care se pot extinde de la nivelul tractului urinar, rinichi, vezica si uretra la articulatia sacroiliaca
– Endocardita- aceasta infectie la nivelul endocardului poate sa ajunga in articulatia sacroiliaca.
– Persoanele care isi injecteaza droguri pot avea un risc crescut de a dezvolta sacroileita.
Simptome
Durerea din sacroileita este in general difuza si apare cel mai ades in fese si la nivelul coloanei lombosacrate, care poate iradia in membrele inferioare si se agraveaza in ortostatism prelungit, urcatul scarilor, alergare, posturi extreme.
Frecvent, sacroileita este confundata cu sciatica. Multe boli reumatice nu se limiteaza doar la inflamatia articulatiei sacroiliace ci si la alte organe ale corpului cum ar fi pielea, vasele de sange, ochii, inima, plamanii, rinichii si sistemul nervos.
Simptomele sacroileitei mai pot include:
– durere si rigiditate in partea sacrata a coloanei vertebrale, coapse sau fese, mai ales dimineata sau in timpul ortostatismului prelungit. Durerea si rigiditatea pot aparea si la nivelul soldurilor si a umerilor.
– durerea se agraveaza in timpul mersului datorita miscarii de pendulare a soldurilor care determina apropierea suprafetelor din articulatia sacroiliaca
CUM SE TRATEAZA ASTA?

Stie cineva daca UN DISC DEGENERAT PUTERNIC, DESHIDRATAT PUTERNIC, care a herniat (dar s-a retras), dar provoaca DURERI (deci durere de disc, nu de nerv atins), SE POATE VINDECA? Am ramas cu DURERI de 6-10 ore pe zi, greu de suportat (mai ales psihic), se spune ca pot sa le am chiar toata viata....

Nu cred ca KINETO merge la disc degenerat sau deshidratat, ce parere aveti? De aia nu am avut rezultate la FIZIO si KINETO (ultima procedura mi-a agravat durerile).

Acum incerc cu ARTROHELP FORTE (nu am gasit REPAIR), continui cu NEO-ENDUSIX, plus DORETA de 70 (una pe zi).

Am intrat deja in a 12-a saptamana de suferinta, un job nu pot incepe, sunt legat de maini si de picioare.

#3124
Demiurgul

Demiurgul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 03.05.2006
Am citit cateva studii stiintifice , este o boala extrem de pacatoasa ...nu exista un tratament care sa te vindece 100%//// cel putin asa am inteles din ce am citit ...Cum la mine este o trauma trebuie sa gasesc un megakinetoterapeut cam 95 % nici nu au auzit de asa ceva , deci o sa fie destul de greu sa gasesc pe cineva competent.Cat despre edemul osos sa vad poate gasesc o infiltratie ceva de genul acesta ///inca nu am citit toate studiile in domeniu despre boala asta .


Claudius1- de ce nu incerci terapia durerii la Ovidiu Palea (PROVITA) este ceea ce mi a recomandat Cristescu acum 6 luni , este singurul medic din Romania cu specializarea TERAPIA DURERII in domeniul acesta plus este high level in ceea ce priveste citirea RMN -urilor ( a vazut ceea ce multi nu au vazut pe rmn), in plus este foarte bun pe anestezie cu el o sa merg pe blocare nerv etc ....poti sa incerci MIELOXICAM supozitoare , Gabapentin ai incercat ? Eu zic ca o sa treaca . tu nu ai inca ceva cronic CRONIC ESTE de la 6 luni in sus .

Nu fa fizio si nici kineto (incearca nmai TENS), MASAJ NEAPARAT este cea mai buna metoda insa ai hrija mai asteapta inca 1,2 luni sa nu iti faca mai rau si nu masaj sportiv ci doar usor sa mearga pe muschi ....foloseste crema de incalzire si de relaxare ...

Am undeva la vreo 150 de studii stiintifice numai despre hernie si spine problem ( DAR degeaba in cazul meu -de 1 an am tot citit cateva tone de materiale :))/, daca  vrei le pot urca sa te uiti la ele ...

Ai incercat OMEGA 3,MAGNEZIU SI B12 , MSM si TURMERIC ?  sunt antiinflamatoare naturale ...

Edited by Demiurgul, 17 April 2018 - 18:37.


#3125
Demiurgul

Demiurgul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 03.05.2006
boggy20 -din ce am citit la tine este o problema mai veche ,de asemenea stiu ca cele mai reusite operatii de hernie de disc se fac daca sunt in etape acute ,odata ce ai ceva cronic imtermitent cu episoade exista un risc sa ramai cu aceasta sensibilitate insa eu nu sunt neurochirurg si sfatul meu este sa ai cateva pareri de la ei ce recomand Catana,Cristescu,Zamfir,T Maior,Dan Martin depinde in ce oras esti daca esti in Bucuresti toti sunt de  gasit ...Din ce ai citit poti apela si la Palea care te poate indruma usor aaaa si tine minte peste 40% din populatia activa globala la RMN  va avea cel putin o protuzie discala ,o hernie etc ...deci RMN ul nu este golden standard de cele mai multe ori gen un tip are ditamai hernie si nu are simptome vs un tip are rmn perfect dar are dureri de spate frecvente ... pot sa ti confirme multi medici //PLUS exista si o teorie a Dr Sarno care considera ca durerile sunt TMS (eu unul sunt sceptic ,insa zunt f multi care sau vindecat prin TMS)

#3126
claudius1

claudius1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 11.03.2018

 Demiurgul, on 17 aprilie 2018 - 18:31, said:

Am citit cateva studii stiintifice , este o boala extrem de pacatoasa ...nu exista un tratament care sa te vindece 100%//// cel putin asa am inteles din ce am citit ...Cum la mine este o trauma trebuie sa gasesc un megakinetoterapeut cam 95 % nici nu au auzit de asa ceva , deci o sa fie destul de greu sa gasesc pe cineva competent.Cat despre edemul osos sa vad poate gasesc o infiltratie ceva de genul acesta ///inca nu am citit toate studiile in domeniu despre boala asta .


Claudius1- de ce nu incerci terapia durerii la Ovidiu Palea (PROVITA) este ceea ce mi a recomandat Cristescu acum 6 luni , este singurul medic din Romania cu specializarea TERAPIA DURERII in domeniul acesta plus este high level in ceea ce priveste citirea RMN -urilor ( a vazut ceea ce multi nu au vazut pe rmn), in plus este foarte bun pe anestezie cu el o sa merg pe blocare nerv etc ....poti sa incerci MIELOXICAM supozitoare , Gabapentin ai incercat ? Eu zic ca o sa treaca . tu nu ai inca ceva cronic CRONIC ESTE de la 6 luni in sus .

Nu fa fizio si nici kineto (incearca nmai TENS), MASAJ NEAPARAT este cea mai buna metoda insa ai hrija mai asteapta inca 1,2 luni sa nu iti faca mai rau si nu masaj sportiv ci doar usor sa mearga pe muschi ....foloseste crema de incalzire si de relaxare ...

Am undeva la vreo 150 de studii stiintifice numai despre hernie si spine problem ( DAR degeaba in cazul meu -de 1 an am tot citit cateva tone de materiale Posted Image)/, daca  vrei le pot urca sa te uiti la ele ...

Ai incercat OMEGA 3,MAGNEZIU SI B12 , MSM si TURMERIC ?  sunt antiinflamatoare naturale ...

Am auzit de PROVITA, dar nu sunt prea multe recenzii.

Gapapentin sau Gabaran am luat (mi-a omorat functia sexuala, am renuntat la el).

Complex de B am luat 3 luni.

Omega 3 iau de 10 luni deja, plus alte suplimente.

PROVITA sunt foarte scumpe, nu stiu daca sa risc sau nu.

Incerc cu ARTROHELP acum (nu am gasit REPAIR sau CALM).

e CRONIC DEJA LA MINE, sunt 3 luni deja...

#3127
Demiurgul

Demiurgul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 03.05.2006
Eu zic ca inca nu ai ceva cronic ,este dupa ce faci minim 6 luni ...Arto e apa de ploaie stii si tu ,poate niste infiltratii ceva de genu asta .Daca nu este de operatie trebuie sa tii durerea sub control eu iau tramadol 400 mg ,nu prea avem ce face ... In timp eu zic ca durerile se pot diminua .

Ai incercat gheata infasurata in prosop te lasa simti ceva imbunatatiri ?

Eu zic sa incerci la Palea

https://www.centrul-...-ovidiu-nicolae









#3128
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012
Ideea e ca de 2 săptămâni încoace ma doare și când stau întins în pat. Este o durere surdă la gamba la picior. Înainte de astea 2 săptămâni dacă ma puneam în pat sau dacă mergeam nu simțeam nici o durere.

#3129
claudius1

claudius1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 11.03.2018
Ce ziceti de asta? Sau e o escrocherie? Cica e un miracol?

http://www.activatet...om/1089792.html

#3130
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,734
  • Înscris: 06.10.2012
Marketing toata ziua.

Cica i-a facut pe unii sa nu mai foloseasca scaun cu rotile. Pe bune?? Nici Isus cred ca nu mai poate face asta in cazul unor pacienti cu afectiuni grave....

#3131
Demiurgul

Demiurgul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 03.05.2006
Subscriu ,asa am fost eu la Vasile Osanu medysportline ,un escroc si jumatate mi-a luat in 4 sedinte 12 milioane si mi a spus ca imi va trece in maxim 3 zile ,am facut toate terapiile lui si m am ales cu dureri de am ajuns la urgenta , kinetoterapeutii nici nu stiau care este multifidus ,jale ...

Din experienta mea de 1 an de suferinta ,nu exista miracol ci o recuperare foarte lenta ... daca exista ...

#3132
claudius1

claudius1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 11.03.2018
Kinetoterapia nu poate ameliora sau vindeca discul deshidratat si imbatranit? Eu am incercat-o (un singur set de exercitii), mi-a inrautatit starea.

Chiar nu exista solutie pentru durerile continue, constante, sacaitoare, zilnice, de luni de zile pentru discuri deshidratate si imbatranite?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate