Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Chroma key: tehnica, sugestii, schimb de experienta

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#55
fiziflash

fiziflash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 21.07.2003
Am de gand sa incep un proiect, si pentru aceasta am nevoie de un studio virtual, si implicit de o tehnica chroma-key.
Avand in vedere ca dpdv. al echipamentului sunt aproape 0, si ca nu am foarte multi bani de investit pt inceput (nu voi scoate bani din acea activitate), caut solutii cat mai ieftine, dar cu rezultate cat de cat satisfacatoare.

Panoul din spate am decis sa il cumpar, am gasit pe un site cu 30 ron m liniar cu 3 m latime.

Acum vine problema nr. 1 care vreau sa o aduc in discutie: Iluminarea panoului verde, care din ce m-am documentat trebuie sa fie cat mai omogena.
M-am gandit in acest sens sa pun din 70 in 70 de cm, de jur imprejurul panoului (mai putin pe podea) cate un bec cu incandescenta de 100W. Credeti ca va face treaba si voi putea obtine iluminatul omogen care il caut?

Edited by _DelSte_, 28 December 2013 - 01:43.
-comentariu mutat in topicul aferent-


#56
mitus

mitus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 24.08.2006
Salut !
Hai sa-ti spun cum am facut eu:
Am zugravit un perete cu lavabila verde : http://prntscr.com/2k29se
M-am filmat cu telefonul htc desire hd  : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/I_9Knth0vx4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Am luat un studio virtual de pe net ( sun o gramada )
Am deschis After Effects CS 6 /Keylight... si gata cu peretele, ulterior am lucrat cu filtere si effecte de la Videocopilot.
M-am jucat,ata de simplu e !!!

Success !!!

#57
manager_mbravu

manager_mbravu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.06.2014
Salut! Avem nevoie de un editor bun cu experienta in chroma key. Preferabil filmare/editare sau foto/editare. Este vorba de un job full time. Detalii prin pm.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate