Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
2 aere conditionate pe un singur ...

Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...
 Folii faruri - plastic sau sticla...

Alternative, reducere costuri, pa...

SUMMER HITS!

Conducta pluviala sparta la bloc....
 Medii admitere 2023 UPB - Faculta...

Cum pot crea o iluzie de tipul Fa...

Cand crezi ca le-ai vazut pe toat...

Damsel (2024)
 Cum schimb parola la un ZTE F6605R?

5 mituri comuniste demontate

Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Deteriorare pasaport

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

bacu

bacu

Junior Member

• Grup: Members
buna seara,

am o intrebare. am facut o prostie, mi-am spalat la masina din greseala pasaportul, pe care era lipita si o viza pentru america, care s-a deteriorat si ea.

stie cineva daca aceasta viza se poate reemite, pe un pasaport nou eliberat? sau trebuie sa o iau din nou de la capat cu procesul de obtinere a vizei?

zippo68

zippo68

Senior Member

• Grup: Senior Members

View Postbacu, on Mar 10 2009, 19:09, said:

buna seara,

am o intrebare. am facut o prostie, mi-am spalat la masina din greseala pasaportul, pe care era lipita si o viza pentru america, care s-a deteriorat si ea.

stie cineva daca aceasta viza se poate reemite, pe un pasaport nou eliberat? sau trebuie sa o iau din nou de la capat cu procesul de obtinere a vizei?

Intra in contact cu ambasada USA si te vor lamuri.

ciprianism

ciprianism

Member

View Postbacu, on Mar 10 2009, 19:09, said:

buna seara,

pentru orice viza care o vrei in pasaport ai nevoie sa mergi la un alt interviu cu ofiterul consular !
ex : daca se putea reemite viza intr-un pasaport nou nu te puneau sa umbli cu cel vechi in caz ca acesta expira dar viza era inca in termen ci puteai sa mergi cu pasaportul nou sa-ti puna din nou viza - in acest caz se merge cu 2 pasapoarte
cazul tau , parerea mea, e ca trebuie sa mergi la un alt interviu pt viza si ca vei lua viza din nou in caz ca nu ai facut nimik care sa te afecteze sa nu o iei din nou !

bacu

bacu

Junior Member

de asta mi-era frica. nu mi-e ca nu o mai iau, ci mi-e scarba de formalitatile umilitoare prin care trebuie sa trec din nou...

multumesc pentru raspuns!

SuperDuper

SuperDuper

Crushed

• Grup: Senior Members

View Postciprianism, on Mar 11 2009, 05:19, said:

pentru orice viza care o vrei in pasaport ai nevoie sa mergi la un alt interviu cu ofiterul consular !
Vorbesti de vizele noi. Cele existante probabil ca se reaplica prin posta, dupa plata taxei evident.

View Postbacu, on Mar 11 2009, 15:02, said:

de asta mi-era frica. nu mi-e ca nu o mai iau, ci mi-e scarba de formalitatile umilitoare prin care trebuie sa trec din nou...

multumesc pentru raspuns!

Daca nu vrei sa fi "umilit" stai in EU, unde se uita toti la tine ca la copiii nou nascuti si au numai brate deschise pt Romani.
Daca vrei sa afli ceva in mod concret, in loc sa intrebi pe forum, puteai sa le dai un telefon sau email direct la amabasada: http://bucharest.usembassy.gov/Visas/

Edited by SuperDuper, 13 April 2009 - 00:30.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate