Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Plan Afacere ISP

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003

VB, on Mar 17 2005, 06:53, said:

la mine pingul nu prea conteaza, f mult _cred_, dar citind teoriile voastre, ma mai gandesc, si sincer, vroiam sa iau net de la "Lamit" prin satelit.

<{POST_SNAPBACK}>

actually, daca tin bine minte conteaza, si inca destul.

nu stiu daca si la java e asa, posibil la ce delay introduce ala sa nu mai conteze ce ti-ar mai adauga satelitul la delay.

#38
VB

VB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.04.2004
asa e, dar tu esti baiat destept sa intelegi unde bat,

merci!

#39
ManolescuBD

ManolescuBD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.02.2005

dani85, on Mar 16 2005, 17:11, said:

Initiatorul topicului nu ne-a spus unde vrea sa fie ISP. Ca daca e o zona izolata, atunci nu prea are de ales.

<{POST_SNAPBACK}>


In orasul Curtea de Arges mai omule!!!!!!!!!!!Acum ca stii, care e diferenta?????

#40
Expertu

Expertu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 21.08.2004
Domnule Manolescu, s-a cam dus planul dvs. de afaceri in acest topic.

Cred ca am lamurit cam fiecare utilizator al forum-ului, in afara de dvs.

Daca aveti intrebari va stau la dispozitie.

Multumesc

#41
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002
REFERITOR LA TOPIC:

Ati prefera sa cumparati banda de la RDS/Astral/etc sau de la mai marii. Ma refer la fibra.

#42
ManolescuBD

ManolescuBD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.02.2005

mrproper, on Mar 21 2005, 00:10, said:

REFERITOR LA TOPIC:

Ati prefera sa cumparati banda de la RDS/Astral/etc sau de la mai marii. Ma refer la fibra.

<{POST_SNAPBACK}>


Trebuie sa mentionez ca nu urmaresc sa fac neaparat bani din asta, in primul rand e o pasiune pentru mine (desigur nu o sa platesc eu pt altii, nu am banii lui Tiriac), vreau sa gasesc 200 de insi carora sa le dau si calculatoare si internet (sunt constient ca 200 e o cifra greu de "atins") in felul asta i-mi fac clientii mei si nu ma bag peste Astral care detine monopolul si implicit are si preturi mari, NU VREAU SA MA CERT cu nimeni si nici nu am puterea de a o face SUNT REALIST, adica nu vreau sa fur din clientii altora care m-ar putea inghiti intro noapte cu fulgi cu tot, dar asta nu inseamna ca o sa ma duc la ei cu CACIULA IN MANA!!!!!!!!!. Ce vreau sa fac eu nu e asa profitabil dar daca i-mi ies cam 5-10 milioane pe luna eu unul ma descurc (nu am nevasta, nu am copii:)) si in calculele astea am pus si un angajat care sa administreze reteaua in locul meu (nu ca nu m-as pricepe).
Daca vreti sa scoateti multi bani de la mine nu are rost sa mai discutam, nu ca nu v-as da dar nu am asa de "dat cu ei de pamant", dar puteti sa-mi dati sfaturi in continuare, sunt pe gratis nuu?
Important e ca eu vreau sa fac ceva si am nevoie de sfaturile unor experti care se dovedesc si se departajeaza foarte bine din aceste discutii de pe forum-uri. 95% dintre cei care au postat aici "mesaje pline de intelepciune" au fost foarte subiectivi, parerea mea>:)

#43
ManolescuBD

ManolescuBD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.02.2005

mrproper, on Mar 21 2005, 00:10, said:

REFERITOR LA TOPIC:

Ati prefera sa cumparati banda de la RDS/Astral/etc sau de la mai marii. Ma refer la fibra.

<{POST_SNAPBACK}>

In orice caz, spuneti-mi cu ce puteti sa veniti in plus fata de meseriasii de la www.lamit.ro ? Eu sunt dispus sa va "ascult".
De ce mi-ar conveni mie mai mult ce vreti sa-mi oferiti dumneavoastra?

#44
ManolescuBD

ManolescuBD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.02.2005
Email-ul meu este:   [email protected]
Pentru alte chestii, documentatii cine le are si vrea sa-mi lumineze si mie mintea sa le trimita aici, pentru ca discutia a inceput de la acel "plan de afacere".
Multumesc de intelegere.

#45
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002

ManolescuBD, on Mar 21 2005, 02:00, said:

Trebuie sa mentionez ca nu urmaresc sa fac neaparat bani din asta, in primul rand e o pasiune pentru mine (desigur nu o sa platesc eu pt altii, nu am banii lui Tiriac), vreau sa gasesc 200 de insi carora sa le dau si calculatoare si internet (sunt constient ca 200 e o cifra greu de "atins") in felul asta i-mi fac clientii mei si nu ma bag peste Astral care detine monopolul si implicit are si preturi mari

<{POST_SNAPBACK}>


Si unii dintre noi impart pasiunea si dorinta asta. Astral nu are preturi mari, serios vorbind. In primul rand cu 500.000 lei pe luna ai si ip public. Daca ar fi fost 10-30 de omuleti ar fi fost fain un abonament de Astral/RDS de 256/512K. Ar fi maxim 200.000 pe caciula. Pentru mai multi poti lua banda mai multa. Am o idee cum ar fi mai inteligent sa ai mai multe legaturi de 512/1024 si sa distribui traficul prin mai multe routere. Stiu o retea de peste 50 care au 512kbps si dimineata merge netu cu 80kb/s iar seara maxim 8k/s.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate