Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este cu aceasta inflație ...

Duster 2011 carplay

Portare inapoi la Telekom

Telecabina Piatra-Neamț - Ma...
 Am lovit o masina

Comanda US

Cum sa reduc caldura din apartame...

Dual-boot Windows 11 Pro cu Kubun...
 Favorizarea femeilor atragatoare

Inlocuire baterie JBL Go 2

Cum se scot banii de la NN ?

darlington
 Care sunt cateva companii bune di...

Alimentare cont( top up), de pe c...

Masina noua nu poate fi inmatricu...

Sunt romanii cu adevarat mulț...

Eurodance - cele mai frumoase melodii

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
2270 replies to this topic

Masterboy

Masterboy

Member

• Grup: Moderators

View Postfuscobal, on Jan 16 2006, 13:57, said:

Mda, am vorbit si eu acum ceva vreme cu cativa baieti de acolo ( majoritatea  erau si pe forumurile Euroaura care acum 6 luni s-au inchis - nu stiu de ce ). Eu cred ca am mai bine de 2000 piese numai in format audio pe discuri originale. Daca adun si mp3-urile cred ca ajung pe la 6-7000 ! Pe unele dintre ele le-am vanat si 5 ani de zile, atat de rare erau, iar acum  le dau gratis pe DC++ :) si nu-mi pare rau ca le dau atata timp cat vad ca gasesc tot mai multi pasionati de asa ceva si la noi !

Pai spune ce piese inca ma vinezi, poate ma pot revansa cit de cit  <_<

Apropo, ultimele tale recomndari sint very hard to find  -_-

Si recomandarile zilei.

Intermission feat. Lori Glori - I know (destul de hard to find)
Nikki French - Total eclipse of the heart

fuscobal

fuscobal

Member

• Grup: Members
Sincer sa-ti spun nu mai este niciuna pe care s-o vanez in momentul asta. Mi-au trecut prin mana si altele in afara celor din colectie dar le-am sters pe cele care nu mi-au placut. Poate sa mai fie unele pe care nu le stiu. Am inceput deja incarcarea pe hard a muzicii eurodance de pe CD-uri originale. Le voi converti in format loseless .ape (cam 2/3 din marimea unui wav). De data asta o sa aveti ocazia sa luati muzica eurodance si la calitate maxima (pentru cei ce au un sistem audio capabil sa faca diferenta)!

sas_romeo

sas_romeo

New Member

Baieti spuneti cum sa dau de voi pe DC++ sau altundeva.As vrea si eu sa download ceva muzica dance din anii 90 ,ca aici nu prea gasesc nimik ,americanii astia nu prea au la suflet o muzica buna dance .De cand caut si eu un topic ca asta.Thanks

Yulyo

Yulyo

Member

fuscobal, conform unui test de pe www.hydrogenaudio.org, 80% dintre oameni nu au fost in stare sa deosebeasca wavul original de mp3,mp4,ogg,wma la 128 kbs. deci s-a ajuns bine. Nu prea imi surade ideea de a downloada o melodie de 30mb care pentru 99,9% dintre oameni va suna ca un mp3,mp4,oggmwma @ 256-320.
in orice caz, daca vreti muzici eurodance, fuscobal e unul dintre persoanele cu care trebuie sa vorbiti  :coolspeak: (dar nu singurul)
propuneri:
Back 2 Back - Say Yes
Essono - I Can't Understand
IQ Check - Gotta Get It Groovin'

Edited by Yulyo, 24 January 2006 - 22:14.

aolex

aolex

Senior Member

• Grup: Banned
baieti, tot ce pot sa zic e multumesc. dupa atatia ani am downloadat ace of base si amintirile au revenit: era chiar dupa comunism si eram printre putinii din bloc cu tv. era viva de la nemti (nu erau manele pe atunci, ce bine era :)) si ascultam mereu ace of base si go west :)! ah, the nice old times...

utilizatorul

utilizatorul

Junior Member

In sfarsit am reusit sa adun tot ce am de prin anii 90 si sa fac o lista pe care sa o pun aici.  Vedeti mai jos lista .TXT. Cei interesati dati un reply aici sau pe PM.

Attached Files

Masterboy

Masterboy

Member

utilizatorul, thanks a lot. Astfel de playlist-uri sint gold pt fanii eurodance. Chiar acum ma uit prin ea si o compar cu ce am eu, pt a imi intregi colectia.
Apropo, stie cineva cum se face un playlist in format txt in iTunes. Daca ii dau copy/paste imi face caracterele si spacing-ul varza.

Edited by Masterboy, 29 January 2006 - 07:52.

fuscobal

fuscobal

Member

Un mic cadou de la mine > una dintre cele mai rare piese eurodance : Rix Thyna - Another Illusion

http://s4.yousendit....0420MMQTRWKD3F2

Masterboy

Masterboy

Member

Thanks a lot. Superba piesa Fuscobal si chiar imposibil de gasit. Acum ma revansez si eu cu o piesa eurodance la fel de rara si f frumoasa din 1995 pe fac pariu ca nu o ai. Refrenul cintat de gagica e super-eurodance. Sa-mi spui ce parere ai.

Victory - Ready for your love

Yulyo

Yulyo

Member

Salut Masterboy.
Ai idee unde pot gasi: Masterboy - Masterboy Family?

fuscobal

fuscobal

Member

Hehe, o am chiar de prin '95-96' pe aia. E o piesa buna intr-adevar !

Masterboy

Masterboy

Member

Yulyo, ce melodii te intereseaza de pe Masterboy Family. Multe din ele sint hard to find.
Fuscobal, nu ma lsa pina nu te surprind cu o melodie eurodance pe care nu ai auzit-o pina acum. :D

Masterboy

Masterboy

Member

Si inca doua recomandari pt week-end, prima dintre ele are poate una dintre cele mai reusite linii melodice eurodance, iar a doua un vocal f bun.

Connie Nice - Dancing in the night
Koko - Open your eyes

PS Fuscobal, le ai pe amindoua sau facem schimb? ;)

Yulyo

Yulyo

Member

Salut Masterboy.
Mersi pt intentie.
Am gasit albumul Masterboy Family. (pe cd orig) Asa ca am tot ce a scos masterboy (pe cd orig) :peacefingers:

uve

uve

Junior Member

stiam de mult de existenta acestui topic; e prima data cand postez, nu am facut'o pana acum, cred eu, din prea multa comoditate. Aa, si sa zic ca sint eurodance'rist convins..
recomand si eu niste melodii (as zice eu, mai necomerciale(?), ptr ca pe cele comerciale cred ca le stie mai toata lumea..)

Darkness - In my dreams
Ahmex - Paparazzi
Cardenia - Living on video
Sonic Surfers - Don't You Ever Stop
Cobra - Born 2 love you
Toolex - Fly away
Sirius - This is my life
Ondina - Into the light
JLM - Come into my life
...lista mult poate continua

Intr'un viitor apropiat poate pun si eu lista (si de mp3, si de videoclipuri).

~peace, love, respect, unity...eurodance.

fuscobal

fuscobal

Member

Le am pe amandoua, si pe astea dinmlista lui Uve ! Am sa-ti pun una pe care nu cred ca o ai :) . Am facut-o acum vreo 2-3 ani cu acapella de la 2 brothers :

http://s52.yousendit...0C0OG321WGZ6TTE

Yulyo

Yulyo

Member

Salutare.
Va trimit si eu o lista cu ceva muzici. Scuze ca nu sunt numai eurodance, dar era prea mult de selectat :)
Enjoy :peacefingers:

Attached File  Mp3_Collection.rar   183.47K   100 downloads Attached File  Audio_DVD_Collection.rtf   253.35K   37 downloads Attached File  Lista_Albume_Originale_01.08.2005.doc   237.5K   69 downloads

Edited by Yulyo, 07 February 2006 - 10:16.

Rover

Rover

Junior Member

inseamna ca poate am noroc aici...imi puteti spune si mie ce melodie este aceasta?
ignorati primele 2 secunde, fiindca am taiat-o dintr-un mega mix...
va rog frumos, spuneti-mi ce melodie este , ca ma racaie pe creier de juma de an...nu stiu pe unde naiba s-o mai caut...redenumiti fisierul in mp3

Attached Files

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate