Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Virus sau ...?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
horhe2005

horhe2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.08.2007
Salut tuturor

Sunt disperat.

Vineri seara am fost sunat de cativa prieteni care mi-au spus ca au primit mesaje pe yahoo mesenger de pe id-ul meu in care le ceream bani imprumut sau sa-mi incarce cartela de orange.
Pana am ajuns eu la calculator si sa incerc sa dau un mass cum e un posbil virus am fost delogat.Am incercat sa intru din nou dar degeaba imi spune ca userul sau parola sunt incorecte.Nici pe pagina de mail nu pot sa ma loghez acelasi lucru.Am incercat si de la calculatoare diferite si nimic.Am asteptat 3 zile pt ca ma gandeam ca a fost blocat contul.Nici macar resetarea parolei nu merge primesc un mesaj de genul ca parola mea nu poate fi resetata online.

Mesajul care a fost trimis ca mass la toata lista suna cam asa :SAlut, poti sa-mi dai niste bani imprumut pana poimaine, dau inapoi cu dobanda"
Am intrebat in stanga si in dreapta si nimeni nu stie nimik.O prietena m-a sunat sa-mi spuna ca si ea a patit acelasi lucru si mai rau la unul din prietenii ei a trimis si un cont in care sa-i transfere banii.

Are idee cineva ce ar putea sa fie si cum as putea sa-mi recuperez banii ???


va multumesc

#2
E_manuel1

E_manuel1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 09.12.2007
Prietene ai fost victima unei noi infractiuni, se pot sustrage parole de conturi de email prin destule forme.
Nu poti schimba parola pentru ca proabil cel care-ti detine adresa respectva de email a schimat anumite date.
Pe viitor fi mai atent de la cine te loghezi,pe ce pagini te loghezi etc.
Vreau si eu te rog pe privat adresa ta de email fara care ai ramas,copie a acelui email primit de prietenul tau si headeru acelui emil,ori chiar headere-le mai multor email ca fiind primite de la tine.
Voi da mai departe acese inforatii si speram ca vom gasi in timp util pe cei care au astfel de ocupatii.
In mod noral in acel header se vede adresa de IP de unde s-a primit acel email,e un start.
As mai adauga ca pe acest forum nu gasesti metode de spart conturi,hacking ori de natura asemanatoare.

MR.Emanuel D

Edited by E_manuel1, 09 March 2009 - 13:37.


#3
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Cel mai probabil ai un keylogger instalat pe PC.

Posteaza un log HiJackThis 2.0.2 AICI !

Instructiuni: http://forum.softped...howtopic=350515

Edited by crysty2k5, 09 March 2009 - 16:14.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate