Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Caut furnizor servicii SMS (gateway)

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005
Are cineva idee unde pot gasii o lista cu furnizorii care ofera servicii de trimitere (gateway) SMS prin protocol XMPP (sau protocol suportat de Kannel) cu livrare in Cosmote/Orange/Vodafone ?
Nu ma intereseaza personalizare camp sender, sau alte optiuni similare.
Majoritatea furnizorilor de asfel de servicii ofera numai volume mari, iar eu am nevoie de un numar mic de mesaje, pentru a putea testa instalari de Kannel.
Mersi.

#2
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

View PostIgnition, on Mar 6 2009, 16:58, said:

Are cineva idee unde pot gasii o lista cu furnizorii care ofera servicii de trimitere (gateway) SMS prin protocol XMPP (sau protocol suportat de Kannel) cu livrare in Cosmote/Orange/Vodafone ?
Nu ma intereseaza personalizare camp sender, sau alte optiuni similare.
Majoritatea furnizorilor de asfel de servicii ofera numai volume mari, iar eu am nevoie de un numar mic de mesaje, pentru a putea testa instalari de Kannel.
Mersi.

Lista nu stiu unde poti gasi dar iti pot spune de UCS. Sunt conectati cu Orange, Connex, Cosmote cu siguranta.

#3
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005
Pana acum am gasit un singur furnizor (pt. trafic scazut) insa nu am avut cand sa-l contactez, nu o sa precizez nume sau link-uri pentru a nu face reclama.
Am cautat dupa denumirea specificata de tine insa nu am gasit nimic relevant, daca poti, trimite un link P.M.
Presupun ca cei care au linii directe cu operatorii vand numai volume foarte mari (la un pret mai mic) insa nu se potriveste cu un trafic mic cum am eu nevoie.
Oricum caut in continuare, este bine sa fie mai multi furnizori pentru a testa load-balancing, back-up, rutare, e.t.c.

#4
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005
Am gasit o lista de furnizori gateway SMS, conditii, preturi aproximative aici:
http://www.developer...wayProvComp.asp
Am incercat sa contactez furnizorul Roman de care am scris mai sus, insa s-a dovedit a fii destul de neserios... in sensul ca orarul este trecut 10:00-18:00 la telefonul fix, insa nu raspunde nimeni sambata (nu sunt trecute zilele lucratoare), de asemenea nici pe mobil nu raspunde... stau sa ma gandesc ce s-ar intampla daca ar aparea o problema tehnica in weekend... ce fel de suport tehnic as avea... ?
Partea buna pana acum este ca majoritatea functioneaza pe sistem pre-paid, ceea ce imi convine.
Banuiesc ca mai sunt si altii... mai caut.

#5
tipta

tipta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.02.2008

View PostIgnition, on Mar 7 2009, 13:32, said:

Am gasit o lista de furnizori gateway SMS, conditii, preturi aproximative aici:
http://www.developer...wayProvComp.asp
Am incercat sa contactez furnizorul Roman de care am scris mai sus, insa s-a dovedit a fii destul de neserios... in sensul ca orarul este trecut 10:00-18:00 la telefonul fix, insa nu raspunde nimeni sambata (nu sunt trecute zilele lucratoare), de asemenea nici pe mobil nu raspunde... stau sa ma gandesc ce s-ar intampla daca ar aparea o problema tehnica in weekend... ce fel de suport tehnic as avea... ?
Partea buna pana acum este ca majoritatea functioneaza pe sistem pre-paid, ceea ce imi convine.
Banuiesc ca mai sunt si altii... mai caut.
Cunosc pe cineva care se ocupa cu kestia asta dar lucreaza in Anglia (el e roman). Daca vrei te pun in legatura cu el desi din ce tin eu minte si el mergea tot pe trafic intens...

#6
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005
Intre timp am rezolvat problema folosit terminale mobile conectate direct la Kannel.
Sunt multumit de solutie neavand un volum mare de SMS-uri.... in general alerte si MWI.

Edited by Ignition, 27 April 2009 - 13:49.


#7
Mega_Bytu

Mega_Bytu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.05.2004
Poti utiliza serviciul SMS Gateway de la SMSLink.ro, ai un API HTTP prin care poti sa trimit SMS-urile. Se configureaza si se activeaza in cateva minute dupa ce te inregistrezi. Poti adauga oricate site-uri in API sa trimiti SMS-uri.

http://www.smslink.r...hp?content_id=3

#8
cornelgrey24

cornelgrey24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.04.2010

View PostIgnition, on 6th March 2009, 17:58, said:

Are cineva idee unde pot gasii o lista cu furnizorii care ofera servicii de trimitere (gateway) SMS prin protocol XMPP (sau protocol suportat de Kannel) cu livrare in Cosmote/Orange/Vodafone ?
Nu ma intereseaza personalizare camp sender, sau alte optiuni similare.
Majoritatea furnizorilor de asfel de servicii ofera numai volume mari, iar eu am nevoie de un numar mic de mesaje, pentru a putea testa instalari de Kannel.
Mersi.
       Nu ma pricep la discutii pe forumuri dar tot cautand o solutie pt mine te-am gasit pe tine :coolspeak: . Ma intereseaza solutia pe care ai gasit-o tu linux-kannel dar cum nu sunt nimic mai mult decat un simplu user de calculator mi-ar fi chiar greu s-o implementez singur :deadtongue: . In concluzie sunt interesat de oferta ta contra cost si ca sa-mi fie mie simplu, din moment ce imi e greu sa scriu si sa verific pe forumuri te rog suna-ma  0723/635871, ma numesc Cornel. Nu e vrajeala si nici misto, daca nu raspund cand ma suni revin eu sigur cu un tel. inapoi
       Stiu ca nu e bine sa dai telefonul asa aiurea pe forumuri asa ca pt amatoriii de sunat aiurea ii anunt ca nr. e de cartela si in max. 2 luni o arunc, iar telefonul sta permanent pe silentios

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate