Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 

IGO Amigo - soft de navigare pt parteneri OEM

- - - - -
  • Please log in to reply
303 replies to this topic

#289
Al_koholic

Al_koholic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 14.06.2007
Salutare,
vreau putin ajutor din partea voastra.
Folosesc amigo igo de ceva vreme si personal pentru necesitatile mele sunt multumit cu el. Problema este la vocea Ioanei, de fapt nu vocea si ceea ce spune in sine cat acel semnal dinainte sa spuna pe unde sa merg.
Nu stiu cum sa va exemplific fara fisier audio dar este ceva de genul.....folosind navigatia sa presupunem ca Ioana spune " peste 200 m virati la stanga" sau " pe urmatoarea strada virati la dreapta". Problema este ca inainte de a spune ea asta este un semnal ( nu-i bip ...este un sunet ) care acopera prima parte a propozitiei spusa de aparat. De exemplu in loc de "peste 200 m virati la stanga" la mine se aude "acel semnal" si apoi ceva de genul "...te 200 m virati la dreapta" sau in loc de " pe urmatoarea strada virati la dreapta" eu aud "semnal" si apoi " .....toarea strada virati la dreapta". Sper ca ati inteles despre ce este vorba.
Cum pot elimina acel semnal? Nu ma deranjeaza atat de mult insa as prefera sa aud propozitia intreaga.
Multumesc

#290
ccb

ccb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 20.09.2008

View PostAl_koholic, on 11th May 2010, 08:21, said:

Cum pot elimina acel semnal? Nu ma deranjeaza atat de mult insa as prefera sa aud propozitia intreaga.
Multumesc

Pune in sys.txt:

[sound]
ding=0

#291
Al_koholic

Al_koholic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 14.06.2007
Multumesc. s-a rezolvat si acum totul este ok

#292
riseupDAN

riseupDAN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 04.06.2008
Am o intrebare de incepator in legatura cu acest soft de navigatie.Pe tel meu htc touch2 am instalat I GO Amigo cu harta Romaniei.Pot sa pun alte harti din I GO 8 sau 8.3?Daca se poate,mai e nevoie de restart sau alte setari dupa adaugarea noilor harti?

#293
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
doar copy/paste

#294
riseupDAN

riseupDAN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 04.06.2008

View Postgumball3000, on 30th May 2010, 15:43, said:

doar copy/paste
Multumesc de info

#295
costitz9

costitz9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 20.09.2009
Pana acum am folosit navigatie MIO v3.2, dar am inteles ca nu se mai gasesc harti noi (2010) si as trece la IGO.
Am o intrebare :ce diferenta este intre IGO 8.4.3D si IGO AMIGO? Cu care se lucreaza mai usor?
Multumesc.

#296
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
.. din cate stiu eu iGO 8.4.3.xxx e o versiune de Amigo. Nu stiu cum sa compar Amigo cu Amigo :)
Attached File  amigo.png   42.91K   133 downloads

#297
costitz9

costitz9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 20.09.2009

View Postdlh, on 13th June 2010, 06:09, said:

.. din cate stiu eu iGO 8.4.3.xxx e o versiune de Amigo. Nu stiu cum sa compar Amigo cu Amigo :)
Attachment amigo.png
Multumesc, aveam ceva banuieli iar acum sunt lamurit.

#298
LiviuZah

LiviuZah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 19.08.2006
Am pus amigo 115042 pe un Asus R300 si uneori, mai ale scand ii dau cate o comanda, restarteaza aparatul. Am umblat si prin sys.txt stergand linii care mi s-au parut inutile si nimic. Cu 8.0 sau 8.3 nu patesc asa ceva. Care credeti ca e cauza?

#299
valentinvoicu2009

valentinvoicu2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.05.2010
salut marius am citit aici ca ai instalat softul acesta .... am si eu un fujitsu siemens poket loox n110 si am softul de la navigon acela cu care vine el...dar nu este foarte performant s i   vreau sa incerc  si eu sa il resoftez si nu stiu cum sa fac asta .....poti sa ma ajuti cu cativa pasi asa sau eventual poate stii pe undeva vreun tutorial de instalare ....nu stiu cum se intra in os ul lui ....

#300
elcordobes

elcordobes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 04.06.2010
Cum se poate elimina de pe ecran numele strazilor? Nu mai vreau sa apara.

#301
leonmaximilian

leonmaximilian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 17.06.2008
Am si eu o problema cu GPS-ul. Am un IGO aMigo versiune 8.4.2.81333 Mar 12 2009 instalat si cand dau sa fac un traseu pentru Grecia (am Grecia Q1.2011) imi spune ca nu gaseste traseul ... harti izolate. Merge pana in Bulgaria la Kulata si apoi pt Grecia, indiferent de ce oras ii bag imi da acelasi mesaj ... harti izolate. Pentru alte tari am incercat si nu face asa. Sa nu fie buna harta Greciei?
Rog un raspuns cat mai repede pt ca trebuie sa plec in concediu si daca se poate pe PM sau un link catre o harta a Greciei care sa mearga.
Multumesc anticipat.

#302
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,569
  • Înscris: 08.01.2007
Salut
Sunt harti mai noi de 06.2011 pentru amigo?

#303
ianis2013

ianis2013

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.10.2013
am un HTC explorer A310e si vreau  sa instalez igo sau sygic pe el ,am incercat cu sygicul dar a fost varianta demo am incercat unele informati de pe forum dar nu am reusit ,cine ma poate ajuta sa insatelez dar pas cu pas.
va multumesc astept raspunsul pe adresa mea de email [email protected]

#304
sorindts

sorindts

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 23.06.2009
De ce nu retine Igo-ul meu locatia in "favorite".De fiecare data csand il deschid trebuie sa introduc locatia..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate