Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

MPC190 "Waste ink near full"

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Valerys

Valerys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 12.06.2007
De ieri multifunctionala a afisat un mesaj de eroare "Waste ink near full" dupa ce am dat o curatare normala a capetelor si nu mai vrea sa scoata nicio pagina. Am incercat acea procedura de pe internet dar acum tot nu vrea sa scoata nimic, doar ca nu mai apare mesajul pe display. Am inteles ca este posibil sa golesti manual acel tanc dar nu gasesc pe nicaieri asa ceva. Stie careva cum se poate face la aceasta imprimanta?
Rectificare: Pana la urma am reusit dupa ce am repetat acea metoda de cateva ori insa tot vreau sa curat acel tanc fiindca in mod cert nu mai e mult pana o sa apara Waste ink full si atunci chiar n-o sa mai pot face nimic.

Edited by Valerys, 28 February 2009 - 21:07.


#2
mihai.iovanas

mihai.iovanas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 05.01.2007
Tank-ul acela pe care il cauti tu, este de fapt un burete. E ok, merita spalat, dar nu este o operatiune tocmai simpla. Dar daca te pricepi cat de cat, o poti rezolva. De mesaj, nu scapi, pana nu resetezi imprimanta. Urmeaza pasii urmatori:

Reset Waste Ink Canon MPC190
1) Enter SERVICE MODE.---
By pressing Menu Copy Scan Copy Copy
2) Select TEST MODE.
3) Select [8] PRINTER TEST in TEST MODE.
4) Select 3. [EEPROM CLEAR].
5) Select 0. [INK COUNT].
6) Press the [Set] key.
7) Press the [Stop/Reset] key (returning to the state of 3)), and then press the [ON/OFF] key.


sau, mai detaliat:

1. Press MENU COPY SCAN COPY COPY

2. This will take you to TEST MODE

3. Use the + key to take you through to PRINTER TEST (option 8)(if you go past, either keep keying the +, or you can use the - to take you back)

4. Ensure that it shows 8-3 on the screen. This is EEPROM CLEAR

5. Press OK

6. It will show 0 INK COUNT

7. Press OK

8. Press the STOP/RESET button

9. Press the ON/OFF button

10. The printer won't turn off, but will "reset" itself (or something).


Sper sa reusesti. Pentru mai multe detalii sau nelamurir, PM.

Bafta,
Mihai


#3
Valerys

Valerys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 12.06.2007
De mesaj am scapat, cum am zis mai sus, si stiu ca acel tanc (burete) se afla in partea dreapta a locului de defilare a cartuselor dar nu stiu cum sa ajung la el, ma gandeam ca exista o metoda fara sa fiu nevoit sa dezansamblez imprimanta  <_<

Edited by Valerys, 01 March 2009 - 23:38.


#4
mihai.iovanas

mihai.iovanas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 05.01.2007
Din pacate nu exista.... bafta la demontare, si mare atentie, sa nu ramai cu piese prea multe

#5
Valerys

Valerys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 12.06.2007

View Postmihai.iovanas, on Mar 3 2009, 22:53, said:

Din pacate nu exista.... bafta la demontare, si mare atentie, sa nu ramai cu piese prea multe
Cred ca mai degraba astept sa dea pe alaturi. Il pun deasupra unui lighean si incep sa ii dau Head Refreshing pana se umple ligheanul  :lol:
Am dat cu vata in locul unde se duc cartusele si s-a imbibat cu cerneala, presupun ca am mai salvat mileul pe care se afla imprimanta cateva luni.

#6
aidept1

aidept1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 22.01.2018

View PostValerys, on 01 martie 2009 - 23:37, said:

De mesaj am scapat, cum am zis mai sus, si stiu ca acel tanc (burete) se afla in partea dreapta a locului de defilare a cartuselor dar nu stiu cum sa ajung la el, ma gandeam ca exista o metoda fara sa fiu nevoit sa dezansamblez imprimanta  Posted Image

Am si eu o antichitate din asta care a inceput sa dea eroare ##335 si Wrong Cartridge. Se mai gasesc cartridge-uri pentru asa ceva? Sau e din alta parte eroarea?

#7
aidept1

aidept1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 22.01.2018
up

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate