Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Razboiul Romania-Italia

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
rectangul

rectangul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 02.09.2010
Du röstar väl på vänster?

#20
rectangul

rectangul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 02.09.2010
Du röstar väl på vänster?

#21
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,793
  • Înscris: 25.06.2007

View Postmar!o, on 6th May 2009, 13:58, said:

doar in roma au fost cateva cazuri in care romanii au fost atacati...
Atacurile impotriva romanilor sunt iarasi in actualitate:
http://www.evz.ro/de...rit-909789.html

#22
cpg

cpg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 19.09.2006

View PostAmRenascut, on 30th August 2010, 04:40, said:

Eu am fost anul acesta, timp de 3 luni și un pic în Italia, și nu am avut nicio problemă când m-am prezentat ca român. Nimeni nu m-a discriminat, nimeni nu m-a dat la o parte. La plajă mi s-a furat portofelul în care aveam buletinul așa că a trebuit să mă duc la poliție să fac denuncia, nici în acea instituție nu am întâmpinat vreo formă de discriminare sau vreo privire urâtă. M-am integrat în cercul de tineri care se strângea în cartier seara, toți m-au acceptat și niciodată nu s-au purtat cu mine ca și cu un potențial infractor.

De menționat că am locuit în Toscana, mai exact în Massa-Carrara, o regiune foarte roșie din punct de vedere politic, ceea ce ar explica nivelul de toleranță neobișnuit de ridicat pe care l-am întâlnit.


ce tare! si eu tot in Massa merg la prietenul meu si nu am avut niciodata pare de vreun incident... dimpotriva

#23
mardraaxi

mardraaxi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,898
  • Înscris: 22.11.2009
cum mai merg treburile prin italia ca imi este dor de un sejur mai indelungat pina se mai ridica "ceata" din romanica?
am citiva prieteni acolo dar toti imi spun ca este din ce in ce mai rau,asa este?

#24
romanianpatriot

romanianpatriot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 28.06.2010

View Postalex2010, on 29th August 2010, 01:07, said:

Ar trebui sa se construiasca o bomba biologica, sa dai cu ea si sa moara doar tiganii... sa ii ia dupa ADN sau nu stiu cum :)
Daca am scapa de toti tiganii din tara am fi mai bine vazuti in Europa. Insa cel mai important, ne-ar fi mai bine noua. Am avea o tara mai sigura, mai frumoasa, mai linistita.

N-am nimic cu tiganii, doar ca le-ar sta mai bine sub pamant :)
ai dreptate și mă bucur că acesta e unul dintre puținele forumuri unde spui lucrurilor pe nume fără să fii cenzurat..ideea e că romii sunt niște oameni fără patrie,deci nu pot fi români..ar trebui să li se dărâme inesteticele palate roz cu turnulețe.
ei sunt niște parveniți,paraziți ai societății,adepții prostului gust..recent am auzit că o țigancă s-a dezbrăcat în rușinica goală într-un magazin din UK să demonstreze că nu a furat..oricum,nu doar țiganii sunt de vină că ne urăsc italienii..prea mulți țărani cocliți din RO le-au invadat țara și au transformat-o într-o țigănie..de când stau români mulți acolo,majoritatea cu studii minime,nici măcar liceu,sunt mai multe gunoaie,case izolate,balcoane închise..în unele locuri în italia arată mai rău ca în ferentari.
ce mă revoltă e că mulți parveniți ajunși prin italia,ăia cu climă bizonică și discuri cu guță în mașină,deja se poartă în italia ca și cum ar fi în țara lor,fac tot felul de ghiorlănii gen aruncat gunoaie pe geam..adică nu s-au civilizat deloc.
de fapt,mulți din cei plecați în italia din românia nu sunt altceva decât țărani care habar n-au limba maternă,țațe ordinare și maneliști...care au uitat de unde au plecat..și unii câștigă bine,alții o duc mai rău ca în țară aici..dar ei ''e''bucuroși că stau în italia...

#25
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004

View Postskandal, on 7th September 2010, 10:07, said:

Foarte amuzant. Va deranjeaza ca italienii (ma rog, unii din ei) gresesc cand generalizeaza ca toti romanii sunt naspa, dar voi n-aveti nicio jena sa generalizati in privinta tiganilor.

Hai lasa. De parca ponderea de talhari/hoti/gainari sau delincventi in general ar fi aceeasi in gazul romanilor cu cel al tiganilor.
Nu inteleg de ce s-a renuntat la propunerea legislativa prin care in documentele oficiale tiganii sa se numeasca tigani, si nu rromi. S-a aratat ca toate tarile Europei au termeni derivati din tigani - numai la noi s-a lasat termenul similar.

#26
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008

View Postromanianpatriot, on 13th March 2011, 15:40, said:

ai dreptate și mă bucur că acesta e unul dintre puținele forumuri unde spui lucrurilor pe nume fără să fii cenzurat..ideea e că romii sunt niște oameni fără patrie,deci nu pot fi români..ar trebui să li se dărâme inesteticele palate roz cu turnulețe.
ei sunt niște parveniți,paraziți ai societății,adepții prostului gust..recent am auzit că o țigancă s-a dezbrăcat în rușinica goală într-un magazin din UK să demonstreze că nu a furat..oricum,nu doar țiganii sunt de vină că ne urăsc italienii..prea mulți țărani cocliți din RO le-au invadat țara și au transformat-o într-o țigănie..de când stau români mulți acolo,majoritatea cu studii minime,nici măcar liceu,sunt mai multe gunoaie,case izolate,balcoane închise..în unele locuri în italia arată mai rău ca în ferentari.
ce mă revoltă e că mulți parveniți ajunși prin italia,ăia cu climă bizonică și discuri cu guță în mașină,deja se poartă în italia ca și cum ar fi în țara lor,fac tot felul de ghiorlănii gen aruncat gunoaie pe geam..adică nu s-au civilizat deloc.
de fapt,mulți din cei plecați în italia din românia nu sunt altceva decât țărani care habar n-au limba maternă,țațe ordinare și maneliști...care au uitat de unde au plecat..și unii câștigă bine,alții o duc mai rău ca în țară aici..dar ei ''e''bucuroși că stau în italia...

Uffffffffffffffff ... mi-ai invinetit ochii cu atatea greseli , si tocmai de la un " petriot " care spune despre altii ca habar nu au limba materna .
Nu-mi purta pica , insa ma zgarie pe ochi sa vad " italia " sau " romania " si cu toate ca nu ma omor pentru Romania .

Oricum trecand peste asta , nu pot decat sa-ti dau dreptate , asa este nu sant doar tigani care fac rele , sant si romani destui .

#27
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View Postteknotronik, on 28th March 2011, 20:32, said:

Uffffffffffffffff ... mi-ai invinetit ochii cu atatea greseli , si tocmai de la un " petriot " care spune despre altii ca habar nu au limba materna .
Nu-mi purta pica , insa ma zgarie pe ochi sa vad " italia " sau " romania " si cu toate ca nu ma omor pentru Romania .

Oricum, trecand peste asta , nu pot decat sa-ti dau dreptate , asa este, nu sant doar tigani care fac rele , sant si romani destui .
:lol: Rade ciob de oala sparta.

#28
doryan37

doryan37

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 31.08.2012
Buna ziua.
Locuesc in Italia de 14 ani, vreau sa va spun ca Italia a fost tara cea mai primitoare din Europa si o zic din experienta trecuta prin mai multe tari din Europa.
Aici a curs mierea de albini pana in ani 2008 , dar sa terminat ce a fost frumos, sa va mai spun ceva , cand va opreste Politia invatati sa va comportati cu ei , nu ma refer sa ingenunchiati in fata lor , dar aveti comportamentul ala onest, si veti vedea ca nu vi se intampla nimik.
Am vazut cu ochi mei cand la oprit cu masina pe un roman de al nostru asa zis ,,, smecher,, si a inceput el cu ,,vrajeala,, de 2 bani, ,, nu tine la Politia Italiana asa ceva.
Daca lai mintit odata si a inchis ochi o face stie el dece , dar nu ca este fraier.

In final va spun ca è pacat de Italia , tara tuturor posibilitatilor, unde era mult mai mult loc de noi romani daca aveam un comortament mai decent.

#29
FLORIN59

FLORIN59

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 20.01.2011
spunea,cineva mai sus,ca tiganilor le sta mai bine sub pamint...sunt de acord cu el.!Tiganii ar trebui exterminati.!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate