Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Luminita Anghel & Sistem

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#19
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Raman la intrebarea mea: cum adica s-au calificat pe primul loc???
Unu la mana: plicurile au fost citite exact in ordinea de mai sus (deci Moldova a fost citita a patra); a doua la mana: n-a fost nici un clasament adica prima citita ar fi intrunit cele mai multe voturi, respectiv Ungaria, apoi Romania etc. Chiar daca ar fi fost si asa, avand in vedere ca Moldova a fost citita a patra..........
Deci, cum adica s-a calificat PE PRIMUL LOC?
Poate ca s-au calificat in finala, nu pe primul loc ;)

#20
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Sa le tinem pumnii sambata asta si, cine stie, poate anul viitor vom organiza noi concursul~ :band:

#21
philo

philo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2004
Am scotocit un pic pe niste forumuri din ww, să văd ce predicții se fac legat de cine va câștiga.
Am avut plăcuta surpriză să constat că suntem bine cotați, întotdeauna în primii 10, de cele mai multe ori în primii 5 și, uneori chiar în primii 3, dacă nu chiar primii.

-Pe un site suedez suntem primii fiindcă a avut grija un cititor al "Ev.Z" online să posteze link-ul cu username și parolă ca să poată vota tot românul... urmarea e că am ajuns să conducem detașat în topul preferințelor... suedezilor. Vezi AICI.

-Pe un site israelian disputa legată de muzică a devenit (cum poate era și de așteptat) un excelent prilej de condamnare a antisemitismului european. Ulterior, nu s-a mai discutat mai nimic despre muzică. Vezi AICI.

Unii se vaită de favoritismele reciproce: AICI.

Se mai vorbeste despre faptul că "mafia balcanică" s-a impus în semifinală, că se votează politic, că e un show pentru babe casnice, etc. Interesant...!

#22
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Hai ca au terminat de cantat toti!  :D
Parerea mea: prea multe turcisme! Pana si melodia Angliei avea inflente turcesti  :lol:

Vrobind cat pot de obiectiv :D Romania a fost cea mai tare, si din punct de vedere al showului si al melodiei. Am zis si o repet: melodia asta e prea buna pt Eurovisionul asta.  :naughty:
Ce medodii mi-au mai placut: Ungaria, Malta, Moldova, Cipru, Macedonia si Grecia.
Sigur una din astea 7 (cele enumerate + Romania) va lua premiul.
See you in 1 hour! :D

#23
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
158 de puncte pentru Romania - locul 3. Bravo, Luminita & Sistem! :thumbup:

A castigat Grecia - 230 de puncte
:first:
http://www.eurovisio...lish/greece.htm

Edited by Allex, 22 May 2005 - 00:26.


#24
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Mai imi placea si Letonia.
Deci predictiile mele s-au implinit:
Romania in primii 5.
Si cine mi-a mai placut adica Grecia, Malta si Letonia in primii 5 :D

Acum cand o mai ascult cu atentie (melodia Greciei) imi dau seama ca tipa are o voce de kkt si o engleza de kkt pt locul I.
Recunoasteti ca merita sa castigam adica melodia noastra a fot mai buna decat a Greciei si Maltei ;)

Edited by Intel, 22 May 2005 - 00:37.


#25
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
O scumpa Luminita la fel si SISTEM
au fost geniali
pacat ca interesul detinatorilor eurovision e mare, adica nu vor sa faca eurovisionul intr-o tara ca Romania, probabil d-aia am pierdut
cel mai tare mi-a placut ca Spania si Israel ne-a dat 12 puncte, se vede caCapshunarii nostri castiga bine acolo de au alocat zeci de euro pentru apeluri de sustinere a Romaniei, sa nu mai zic de cei din Israel...
cel mai LAME moment: Romania a oferit 12 puncte Moldovei, in schimb ei ne-au oferit doar 7... nu mi se pare catusi de putin corect, nu pentru ca nu ne-a dat cat le-am dat noi ci pentru ca acolo sunt o groaza de romani sau cel putin simpatizanti ai Romaniei... in schimb a dat 10 Rusiei... ( pupatori in chiur )

#26
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
E bine si asa!
Felicitari Luminita & Sistem :peacefingers:

#27
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
E bine si asa suna a consolare si acum nu e cazul
E genial si asa vrei sa zici, nu-i asa ?  :w00t:

#28
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005
Danemarca mi-a placut ;)

#29
sandra

sandra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 19.05.2005

shumilica, on May 22 2005, 00:34, said:

O scumpa Luminita la fel si SISTEM
au fost geniali
pacat ca interesul detinatorilor eurovision e mare, adica nu vor sa faca eurovisionul intr-o tara ca Romania, probabil d-aia am pierdut
cel mai tare mi-a placut ca Spania si Israel ne-a dat 12 puncte, se vede caCapshunarii nostri castiga bine acolo de au alocat zeci de euro pentru apeluri de sustinere a Romaniei, sa nu mai zic de cei din Israel...
cel mai LAME moment: Romania a oferit 12 puncte Moldovei, in schimb ei ne-au oferit doar 7... nu mi se pare catusi de putin corect, nu pentru ca nu ne-a dat cat le-am dat noi ci pentru ca acolo sunt o groaza de romani sau cel putin simpatizanti ai Romaniei... in schimb a dat 10 Rusiei... ( pupatori in chiur )

<{POST_SNAPBACK}>

Sunt si foarte multi rusi acolo, a avut grija marea republica sa ii amestece bine, iar generatia mai batrana care sta sambata seara acasa si da telefoane e indoctrinata bine. Asta e, oricum (cu riscul de a fi subiectiva si stiu ca nu pot fi altfel) meritam 1. :) Dar felicitari si pentru 3.

#30
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001

shumilica, on May 22 2005, 01:34, said:

cel mai LAME moment: Romania a oferit 12 puncte Moldovei, in schimb ei ne-au oferit doar 7... nu mi se pare catusi de putin corect, nu pentru ca nu ne-a dat cat le-am dat noi ci pentru ca acolo sunt o groaza de romani sau cel putin simpatizanti ai Romaniei... in schimb a dat 10 Rusiei... ( pupatori in chiur )

<{POST_SNAPBACK}>

Iti dai seama, daca nu ne-a dat tara unde sunt cei mai multi romani (Moldova) atunci cine dracu sa ne dea?
Aici se vede ca noi ii vrem dar ei nu ne vor :D

#31
Ina

Ina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 06.01.2004
Imi pare rau ca am vazut doar printre picaturi Eurovisionul. Cantecul Greciei nu mi s-a parut chiar atat de extraordinar.Ce mi-a atras atentia a fost cantecul celor din Israel.
O pozitie foarte buna pt Luminita si Sistem! :coolspeak:

#32
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
si mie mi-a placut israel, dar doar pe-ala l-am vazut.

a, si destul de 'convexa' tipa :)

#33
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Intel, on May 21 2005, 01:04, said:

Raman la intrebarea mea: cum adica s-au calificat pe primul loc???
Unu la mana: plicurile au fost citite exact in ordinea de mai sus (deci Moldova a fost citita a patra); a doua la mana: n-a fost nici un clasament adica prima citita ar fi intrunit cele mai multe voturi, respectiv Ungaria, apoi Romania etc. Chiar daca ar fi fost si asa, avand in vedere ca Moldova a fost citita a patra..........
Deci, cum adica s-a calificat PE PRIMUL LOC?
Poate ca s-au calificat in finala, nu pe primul loc ;)

<{POST_SNAPBACK}>


Romania, locul 3 la Eurovision
Luminita Anghel si Sistem s-au clasat pe locul 3 in finala Eurovision 2005, desfasurata sambata seara la Kiev. Cele zece tari care s-au calificat in finala au fost: Moldova, Letonia, Israel, Norvegia, Romania, Ungaria, Macedonia, Elvetia, Croatia si Danemarca. Concursul a fost castigat de reprezentantii Greciei. Republica Moldova, reprezentata de trupa Zdob si Zdub, calificata pe primul loc in finala, cu piesa "Boonika bate doba", a terminat concursul doar pe locul 6.
HotNews.ro, 21 mai 2005

In 2006, Eurovisionul se transmite de la Atena  :coolspeak:

Atasate (preluate de pe www.hotnews.ro):
- grila cu clasamentul final
- melodia castigatoare

Attached Files



#34
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Cine este compozitorul melodiei "Let Me Try"?
Cristian Faur
Din palmaresul acestuia:
Elena Carstea - "Don't Be Afraid" (Eurovision Song Contest 2004)
"Epilogue", "Am uitat numele tau", "Cand vine seara" @ Albumul "UNISEX"/Cristiana Raduta/Music&Music
"Doar o noapte", "Nu mai esti al meu" - Luminita Anghel
ALISSA feat. Cristian Faur - "Ma lashi...!"
"Iubirea mea secreta", "Undeva", "Poate", "Inima mea" - Daniel@
Raoul
Horia Brenciu
Gabriel Dorobantu
Cristian & Petrisor
Bairam
etc.
:coolspeak:

In atasament, o fotografie in care apar Luminita Anghel, Gloria Gaynor si Cristian Faur

Attached Files


Edited by Allex, 22 May 2005 - 02:45.


#35
pirlinho

pirlinho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 09.02.2004
Z&Z au fost super. Ei trebuiau sa castige.

#36
Danutz

Danutz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 05.05.2004
sincer sa fiu niciodata nu mi-a placut Luminita ...
Moldova cu ZZ au fost mai buni pana si la show
dar... parca prea bate a Red Hot chilli pepers  :cursing:

anyway Israelul si Grecia mi-au placut fooarte mult  :naughty:  :lol:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate