Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

Vizele

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
opo

opo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,591
  • Înscris: 24.08.2006
Daca am prea multe Vize expirate in pasaport , si vreau sa le dezlipesc sa imi eliberez niste pagini, am voie sa fac acest lucru sau nu?

Raspuns la posibile intrebari:  -  am vre-o 7 vize trecute  si nu mai am pagini suficiente (ar insemna 7 pagini libere)
                                           - costa a dracului de mult sa vin in Romanica doar pentru a-mi schimba pasaportul
                                           - procedura de schimbare pasaport aici este anevoioasa si neprietenoasa.

#2
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
nu te-as sfatui. tu n-ai voie sa operezi vreo modificare in pasaport. cand se umple, trebuie unul nou. viata-i grea.

#3
beastie

beastie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 08.12.2004
http://www.mae.ro/in...i...lnk=4&cat=5

#4
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008

View Postdildo, on Feb 26 2009, 14:52, said:

Daca am prea multe Vize expirate in pasaport , si vreau sa le dezlipesc sa imi eliberez niste pagini, am voie sa fac acest lucru sau nu?

Raspuns la posibile intrebari:  -  am vre-o 7 vize trecute  si nu mai am pagini suficiente (ar insemna 7 pagini libere)
                                           - costa a dracului de mult sa vin in Romanica doar pentru a-mi schimba pasaportul
                                           - procedura de schimbare pasaport aici este anevoioasa si neprietenoasa.

Deci peste tot ambasadele sint niste cuiburi de mancatori de bani fara sa faca ce ar fi normal sa faca pt cetatenii tarii care ii platesc.
Eu am incercat sa sun o saptamana la ambasada Romaniei in tara unde sint stabilit ,nimic doamnele i-si faceau unghiile si cotcodaceau cine cu cine sa cordit.
Am sunat la alte doua consulate care exista aici.Si am primit raspunsul din partea unei dom-.soare--nu stiu eu ma ocup cu decesele.,iar o alta ca sa sun la ambasada.Pina la urma m-am dus acasa 5000 de km cu pasaportul expirat.
Asa ca nu umbla tu prin pasaport ca va fi de rau.Incearca sa trimit un fax consului sau ambasadorului.Sau sa.te pui in fata ambasadei in greva foamei chemind televiziunea.Doar cind i-si simt scaunul in pericol atunci i-si misca hoituriile dracul sai duca de antiromani.Cind aud de ambasade parca aud de dracul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate