Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Activare Windows (toate versiunile)

- - - - -
  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#127
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
E ciudat ce zici. Ai incercat din alta locatie/provider ? La activarea telefonica, parca era si un robot... nu trebuia neaparat sa vorbesti cu cineva.

Daca in cele 30 e zile nu rezolvi cu activarea nu te va mai lasa sa il folosestic decat maxim 2 ore si vei primi ecrane negre. Dar tot se va activa daca e conectat la net in cele 2 ore.
Poti folosi si functia rearm, ptr a adauga inca 30 de zile - depinde ce versiune de windows este ( Xp-ul nu are rearm... )

#128
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postbonygy, on 26 iunie 2013 - 08:32, said:

De vreo 4 zile, serverul Microsoft nu functioneaza.
Am instalat o licenta Win 7 si imi respinge activarea. Nu imi respinge serialul ci nu se poate conecta la serverul Microsoft pentru validare. Am incercat si telefonic, dar tot nu am reusit sa vorbesc cu ei.
Intrebare: daca in cele 30 de zile "de gratie" nu rezolv cu activarea, ce urmeaza? Trebuie reinstalat Win sau reintroduc cheia?
Poti folosi functia rearm de 4 ori si-ti extinzi functionalitatea Windows 7 la 120 zile, daca o faci in ziua 30.
Vezi aici cum: Extend Windows 7 trial from 30 to 120 days

P.S. Atat timp cat ai factura pe Windowsu' ala (indiferent de tipul de licenta) poti folosi ce Windows vrei tu si cum  vrei tu.

#129
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,792
  • Înscris: 08.02.2007

View PostSOCRATE_MMXII, on 26 iunie 2013 - 08:58, said:


P.S. Atat timp cat ai factura pe Windowsu' ala (indiferent de tipul de licenta) poti folosi ce Windows vrei tu si cum  vrei tu.
Asta stiu, dar cum sa il folosesc neactivat?

#130
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,792
  • Înscris: 08.02.2007
S-a rezolvat problema, activarea a reusit.

#131
Blondux

Blondux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 05.01.2014
Cum downloadez si eu un win xp bun ?

#132
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,598
  • Înscris: 30.07.2003
De aici: http://msdn.microsof...ndex=0&FileId=0

#133
Blondux

Blondux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 05.01.2014
Nu merge ! 0 rezultate , :-(

#134
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,598
  • Înscris: 30.07.2003
Ce nu merge ?

Quote

6. Nu cereti ajutor pentru software piratat si nu cereti seriale, crack-uri, patchuri.
Nu postati si nu dati linkuri catre asa ceva.
Softpedia nu incurajeaza pirateria.
http://forum.softped...-ariei-windows/

Edited by neagu_laurentiu, 23 January 2014 - 16:57.


#135
JohnnyC

JohnnyC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 08.05.2004
Va salut...
am o problema... care sunt mai multe defapt.... si stau astfel:
se da laptop acer cumparat de prin 2010 cu win7 hp din fabrica...
anul acesta.. prin vara, s-a reinstalat windowsul a 2-a oara de cand s-a nascut acest laptop... si a fost nevoie sa sun la microsoft ca sa-mi activeze licenta.. (nu mai puteam accesa partitia de recovery si am reinstalat de pe un iso luat de pe net..de la ei)... deoarece nu se mai putea citi serialul de pe sticker.. totul ok... am folosit un programel dupa activare ca sa aflu SN-ul respectiv.. sa-l pun la pastrare pentru o alta instalare... cand ii va veni vremea...
acum 3 saptamani...a cedat hdd-ul... si nefacand dvd-uri de backup cu win original .. l-am pierdut...complet.. am cumparat alt hdd.. am reinstalat... am pus SN-ul.. si.. eroare la activare error code: 0xc004e003... sun la ei.. mi-au spus ca SN-ul este blocat... si nu se cunoaste cauza... am trimis la cererea lor..copie dupa factura... prinscreen-ul cu eroarea.. si un act completat dat de ei...
am sunat la ei... nici un raspuns.. cica a fost inaintata problema mea in state.. la firma mama.. si de atunci..tot ma amana... aceasi placa mi se pune...
la acer.. nu stiu unde sa sun.. sa vad poate rezolv acolo...singurul pct de service ar fi samabit.. dar fiind iesit din garantie.. nu cred ca ma vor ajuta.. voi incerca maine si la ei...
ati mai patiti asa ceva... ma puteti ajuta cu un sfat?
multumesc anticipat

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate