Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra
 Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari
 

Equilibrium

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002
Equilibrium. un film bun, cu iz clasic. imi aminteste de Fahrenheit 451. poate mai exista speranta pentru sf.

#2
jedialex1985

jedialex1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 09.04.2004
Equilibrum e exact Fahrenheit 451 plasat in viitor. Nu cred ca e mai bun decat Motricea, de fapt cred ca in Matrix s-au folosit unele elemente din Equlibrum. Mi-a placut destul de mult, daca l-as fi vazut inainte de Matrice chiar m-ar fi impresionat.

#3
Giovanny

Giovanny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 25.03.2005
Equilibrum e un film bunicel, dar nu se compara cu Matrix... sa nu uitam ca Matrix a fost primul in care s'au folosit acele efecte speciale, dup'aia acele efecte aparand si in Equilibrum, The One, etc... si nici subiectul din Matrix nu il poti compara.

Subiectul din Equilibrum ... unu' cam rasuflat, chiar comun multor filme (nu neaparat SF)... dar oricum spre bine...  Totushi, as da orice sa vad un SF mai bun ca trilogia Matrix.

#4
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
trilogia matrix. un rahatel scurt scurt largit in trei filme lungi lungi.  :puke:

#5
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 05.02.2005
Equilibrium mi se pare f.f.f. departe de MATRIX.
Tema filmului este normal ca SF dar cam deplasata rau de tot . Ca argument pot sa va dau chiar subiectul insasi - acel medicament care te face sa nu mai ai nici un sentiment ( nici ura ) va scapa omenirea de razboaie.
Unde draq va scapa omenirea cand in timp ce aia se drogau existau rebeli care opuneau forta. Nu asta era mesajul -CA VA SCAPA OMENIREA DE RAZBOI?
Sau nu se stie ca acum razboaiele se poarta gen GUERILA .
In fine chair am vrut sa vad pana la sfarsit filmul dar NU AM PUTUT . RRRRRRRRRRRRRRRRRR
Si am stat atat sa-l fac rost !!!

#6
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 05.02.2005
P.S.
FAN --------MATRIX---------

#7
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002

Mosotti, on Mar 28 2005, 16:31, said:

trilogia matrix. un rahatel scurt scurt largit in trei filme lungi lungi.  :puke:

<{POST_SNAPBACK}>


hmmm, Lord of The Rings.

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
ala a fost un rahatel mai mare...  :death: intiiiiiins  :peacefingers:

#9
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Uitandu-ma peste filmele insirate mai sus, ar trebuie sa mentionez ca le-am vazut pe toate cu exceptia Fahrenheit si TOATE mi-au placut, dar lasand subiectivismul la o parte, Eq. e chiar cel mai slab dintre cele mentionate... Nu are nimic deosebit din punctul meu de vedere... Sau mai bine spus, nimic nou... Poveste, atmosfera si costume preluate cu nesimtire din Matrix, efecte speciale... mai bune am vazut in oricare dintre: The One, LOTR sau Matrix... Coloana sonora nu-mi aduc aminte sa ma fii impresionat, so... Iar daca era atat de bun, cred ca se sinchisea cineva sa-i traga o urmare...

#10
adio67

adio67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 16.04.2004

Nozavi, on Mar 28 2005, 22:10, said:

Uitandu-ma peste filmele insirate mai sus, ar trebuie sa mentionez ca le-am vazut pe toate cu exceptia Fahrenheit si TOATE mi-au placut, dar lasand subiectivismul la o parte, Eq. e chiar cel mai slab dintre cele mentionate... Nu are nimic deosebit din punctul meu de vedere... Sau mai bine spus, nimic nou... Poveste, atmosfera si costume preluate cu nesimtire din Matrix, efecte speciale... mai bune am vazut in oricare dintre: The One, LOTR sau Matrix... Coloana sonora nu-mi aduc aminte sa ma fii impresionat, so... Iar daca era atat de bun, cred ca se sinchisea cineva sa-i traga o urmare...

<{POST_SNAPBACK}>

Mie mi-a plăcut când i-a căzut fața tipului ăla (la propriu).  :)

#11
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.11.2003
Cica e filmul cu cel mai mare "body count"

#12
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 30.09.2003
L-am vazut mai demult, dar din cate imi amintesc, subiectul filmului era execrabil, iar ceea ce atragea la el erau efectele speciale. Parca...  :peacefingers:

#13
mkn

mkn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 19.04.2004
filmu e jenibil .ideea de la care pleaca e absurda.n-am reusit sa vad decat vreo 10 minute.  :puke:

#14
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Matrix pe fatza, diferenta dintre cele doua este ca acesta este foarte slab pe langa Matrix

#15
akeela11

akeela11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 26.07.2003
De aia se cheama SF-uri.
Eu unu' mi-am tras Equilibrium pe DVD, are oarece asemanari cu Fahrenheit, sa zicem ca aia ardeau cartile iar astia ard tot.
Nu vad legatura cu Matrix, ce treaba are lumea tehnologica din Matrix cu lumea care se vrea in Equilibrium?

#16
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.11.2003
Nu este un film exceptional, memorabil, etc dar am vazut sf-uri si mai proaste. Cum sa-i zic? a, da. Mediocru.

#17
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
fata de matrix 2 si 3 e o capodopera a cinematografiei

#18
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003

Mosotti, on Mar 30 2005, 21:57, said:

fata de matrix 2 si 3 e o capodopera a cinematografiei

<{POST_SNAPBACK}>

Cu 3 sunt de acord, cu 2: No f**king way! :P :D (Fac si eu parte din grupul celor care considera M2-ul misto, ba chiar mai bun decat 1 :))

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate